O książkach

Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz jest obecnie jednym z najpopularniejszych polskich autorów. Jeszcze trzy lata temu nieznany szerszej publice, dziś ma już na swoim koncie 16 wydanych książek i Nagrodę Publiczności Wielkiego Kalibru za „Kasację”. Jako jedyny w historii Nagrody Wielkiego Kalibru, otrzymał za rok 2015 podwójną nominację. W 2016 roku zakupione zostały prawa do ekranizacji jednej z jego serii książek (trylogii z komisarzem Forstem, składającej się z następujących części: Ekspozycja, Przewieszenie, Trawers). W pracach nad scenariuszem do planowanego serialu telewizyjnego będzie brał udział sam Remigiusz Mróz.

Wśród książek Remigiusza Mroza można znaleźć różne gatunki literackie: kryminał, thriller prawniczy, powieść historyczną, a nawet science fiction. Autor wydaje kilka książek rocznie – w samym 2016 roku ukazało się aż siedem jego pozycji! Pytany o to, jak udaje mu się pisać w takim tempie, odpowiada, że każdego dnia poświęca kilka godzin na tworzenie i stara się napisać około 10-15 stron dziennie. Robi sobie tylko przerwę na jogging i jedzenie. Dzięki systematyczności i byciu konsekwentnym, autor jest w stanie pisać jedną książkę w miesiącu. Chętnie pija zieloną herbatę i yerba mate, słucha cięższej rockowej muzyki. Pisze również bloga, na którym porusza tematy związane m.in. z prawem, literaturą, czy też wycieczkami po górach, a także publikuje swój kurs pisania.

Do tej pory Remigiusz Mróz wydał trzy serie książek: trylogia z komisarzem Forstem (Ekspozycja, Przewieszenie, Trawers), trylogia Parabellum (Prędkość ucieczki, Horyzont zdarzeń, Głębia osobliowści) oraz seria z Joanną Chyłką (Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet), a także sześć niezależnych powieści: Wieża milczenia, Turkusowe szale, Chór zapomnianych głosów, W cieniu prawa, Behawiorysta oraz Świt, który nie nadejdzie.

Powiązane Posty

Znajdź nas na facebooku