10 książek i nie tylko idealnych na prezent dla chłopaka

Powoli zbliżają się święta oraz ten specyficzny deadline, kiedy to musimy zainwestować w prezenty. Każdy z nas dobrze wie, że najlepszym prezentem będzie oczywiście książka lub planszówka.

W poniższym zestawieniu skupimy się tylko na książkach skierowanych do chłopaków i mężczyzn. Drogie Panie znajdą w tym zestawieniu pozycje z najróżniejszych gatunków literackich, od poradników, po fantastykę, a na literaturze faktu kończąc. Dzięki temu piękniejsze połówki będą mogły odnaleźć prezent perfekcyjnie wpasowujący się w gusta waszych mężczyzn i chłopaków. Kolejność raczej przypadkowa. Skupimy się także na troszkę mniej popularnych pozycjach i tytułach – bo jeżeli wasz partner interesuje się tematem książki, to jest duża szansa że już zna najpopularniejsze tytuły z danej kategorii.

Kłamca Stróże

Kłamca, czyli bóg zdrajca na usługach nieba powraca. Loki znowu zaskoczył nas wszystkich swoim sarkazmem oraz sytuacjami na które natrafia nordycki bóg kłamstwa. Historia skupia się na Aniołach Stróżach oraz ich relacjach z bogiem kłamstwa będących w (teoretycznie) dobrych stosunkach z aniołami. Twarda i poważna historia fantastyczna opowiedziana z dużą dozą sarkazmu i ironii typowej dla głównej bohatera pozwala maksymalnie polubić wykreowany przez Jakuba Ćwieka świat, w którym niebo napędza biurokracja oraz nietypowe śledztwa.

Dla kogo: fanów Piekary, Sapkowskiego, Kossakowskiej no i oczywiście Ćwieka, osób lubiących czarny humor, nie polecam pokazywać książki wikingom 🙂

Kłamca Stróże w księgarni internetowej Selkar.pl

Seria Frontlines Tom 1 Pobór

Seria Frontlines zdobyła olbrzymią popularność na całym świecie, w jakiś dziwny sposób jednocześnie pomijając Polskę, gdzie u nas seria ta nie jest znana. Do obecnego momentu powstało 5 tomów tej sagi, a kolejne są w planach. Książki te opowiadają o życiu żołnierza w antyutopijnym świecie przyszłości. Ziemia od wielu lat jest miejscem konfliktu, który przeniósł się także w kosmos do kolonii ludzi. Główny bohater postanawia zostać żołnierzem, i to nie dlatego że pcha go poczucie obowiązku, a dlatego by uciec z dystryktu w którym się wychował, szarości i braku stabilizacji, marnego pożywienia serwowanego w racjach oraz braku środków do życia w systemie opartym na darowiznach socjalnych. Seria opowiada o całym cyklu treningowym żołnierza, jednostkach oraz formacjach, taktykach itp. Potem zostaje rozwinięta o sceny batalistyczne, zarówno na powierzchni planet, jak i w kosmosie. Wojenna kariera pcha głównego bohatera w najróżniejsze zakątki wszechświata, gdzie jest on uczestnikiem wydarzeń zmieniających całą ludzkość. Ale pierwszy tom to dopiero wstęp do prawdziwej jazdy bez trzymanki….

Dla kogo: fanów gier strategicznych, zwłaszcza serii Starcraft, military science fiction, Warhammer 40000,

Frontlines Tom 1 Pobór w księgarni internetowej Selkar.pl

 

Rusz Dupę

Książka o dosyć specyficznej nazwie posiada bardzo skondensowaną wiedzę na temat motywacji oraz rozwoju osobistego. Jest świetna dla osób szukających motywacji oraz inspiracji do działania. Rusz Dupę posiada sprawdzone techniki oraz sztuki pomagające każdemu ogarnąć się w pędzącej codzienności naszego dnia. Świetna także do szukania nowych perspektyw oraz pomysłów do rozwoju nie tylko siebie, ale i firmy czy też pracy. Jeżeli twój chłopak ma problem z wyjściem ze swojej strefy komfortu, to będzie idealny prezent dla niego.

Dla kogo: niezmotywowanych, zapracowanych, znudzonych, szukających czegoś nowego,

Rusz Dupę w księgarni internetowej Selkar.pl

 

Outsider

Kolejny kryminał pełen grozy oraz mroku od mistrza Stephena Kinga. Historia opowiada o pewnym morderstwie chłopca, gdzie cień podejrzenia pada na popularną oraz lubianą osobistość w mieście gdzie dzieje się akcja. Książka bardzo sprytnie buduje napięcie oraz dawkuje różne informacje by ciągle zaskakiwać czytelnika oraz nie pozwalać mu się oderwać. Wszystkie ślady wskazują na lubianego obywatela, ale czy aby na pewno? Pewien detektyw wraz ze swoją partnerką zrobi wszystko by dojść do prawdy. Czy spodoba mu się to co odkryje?

Dla kogo: fanów Stephena Kinga, thrillerów oraz powieści detektywistycznych,

Outsider w księgarni internetowej Selkar.pl

 

Bramy Światłości

Wracamy do fantastyki. Bramy Światłości to kontynuacja serii o Świetlistych Maji Lidii Kossakowskiej. Co ciekawe, nie trzeba wcale czytać poprzednich książek żeby dobrze zrozumieć fabułę Bram Światłości. Są tam wzmianki do poprzednich tomów, ale wszystko jest raczej wyjaśniane na bieżąco, a wątek fabularny jest niezwiązany z wydarzeniami z poprzednich tomów. Dlatego też Bramy Światłości fajnie opowiedzą historię Aniołów oraz Demonów bez potrzeby znania poprzednich tomów. W Bramach Światłości Daimon wraz z ekspedycją poszukiwawczą wyruszy daleko do granic po za znanym nam niebem oraz piekłem w poszukiwaniu Światłości, czyli po naszemu Boga. Mimo że uniwersa są różne, to cały klimat jest bardzo podobny do tego znanego z Kłamcy Jakuba Ćwieka.

Dla kogo: fanów fantastyki, wątków aniołów i demonów w książkach, ciężkich tematów oraz serii Diablo,

Bramy Światłości w księgarni internetowej Selkar.pl

Bloodborne

Niespodzianka 😉 Nie samymi książkami człowiek żyje (chociaż mógłby), więc może zaproponuję drogim Paniom planszówkę? Pierwsza pozycja jest bardzo specyficzna i skierowana do określonej grupy ludzi, do których należy na pewno wielu mężczyzn. Otóż Bloodborne to bardzo specyficzna gra planszowa, gdzie wspólnie z innymi graczami będziemy pokonywać lochy i pokonywać kolejne potwory. Problem jest jednak taki, że zwycięzca jest tylko jeden. Dlatego też, cała zabawa polega nie tylko na kooperacji między graczami, ale i tak zwanej negatywnej interakcji, czyli działaniu na niekorzyść innych graczy. Dlatego też Bloodborne jest skierowany do wybitnie wrednych ludzi, do których (według mojej partnerki) także się zaliczam. Sądzę że nie ma racji, ale Bloodborne osobiście uwielbiam.

Ważna uwaga – w Bloodborna można grać od trzech osób, więc najlepiej kupić tą grę osobom które już mają jakieś doświadczenie z planszówkami i swoją stałą grupę do grania. A nowicjusze? Zapraszam do kolejnej propozycji.

Dla kogo: fanów serii gier Dark Souls oraz negatywnej interakcji w grach planszowych. Czyli socjopatów i masochistów 🙂

Bloodborne w księgarni internetowej Selkar.pl

Neuroshima Hex 3.0

Neuroshima Hex to nie jest zwykła gra planszowa. To objaw kultu który tworzy się w Polsce od wielu lat. Bardzo rzadko zdarza się żeby jakakolwiek gra planszowa dostała trzy edycje ulepszone względem swoich pierwowzorów. Tak jest właśnie z Neuroshimą Hex. Gra posiada bardzo proste zasady, które jednak dają nam masę możliwości taktycznych. To jedna z gier typu easy to learn, hard to master. Wiele osób rozpoczyna swoją planszówkową przygodę właśnie od Neuroshima Hex. Dlatego też polecam osobom które stoją dopiero przed wyborem swojej pierwszej planszówki. Idealnie sprawdza się zwłaszcza w rozgrywkach dwuosobowych i uwielbiana jest nie tylko przez mężczyzn, ale również przez ich partnerki. Moja luba uwielbia Neuroshimę Hex nawet bardziej niż ja.

W grze wybieramy jedną z dostępnych armii i co turę zagrywamy żetony z dostępnej, zmniejszającej się puli. Cała zabawa polega na tym, żeby jak najbardziej uszkodzić sztab przeciwnika (lub go zniszczyć) zanim skończy się pula żetonów dla obu graczy. Proste? Są jeszcze dodatkowe zasady, ale je także bardzo łatwo zrozumieć bo gra jest bardzo dobrze opisana oraz oznaczona.

Dla kogo: dla osób zaczynających zabawę z planszówkami,

Neuroshima Hex 3.0 w księgarni internetowej Selkar.pl

 

Paleo po Polsku: Kuchnia współczesnych barbarzyńców

Zmieniamy koncepcje. Paleo jest znane jako jedna z tych diet, które naprawdę działają. Z grubsza polega ona na wyeliminowaniu z diety między innymi nabiału zbóż, nie tylko pszenicy, ale i ryżu oraz kukurydzy oraz żywności bardzo przetworzonej. Kwestia zasadnicza z dietą Paleo, jest taka że nie to dieta sama w sobie, a styl życia do którego trzeba się przyzwyczaić. Dieta nie tylko wpływa na odzyskanie odpowiedniej równowagi elementów w naszym ciele, ale drastycznie poprawia zdrowie oraz samopoczucie przez wyrzucenie z diety wysoko przetworzonej żywności. Jeżeli uważacie też, że taka dieta jest droga, to możecie grubo się zaskoczyć bo kiedy odejmiemy z naszego menu słodycze oraz pieczywo, to okaże się że tak naprawdę na żywność wydajemy mniej.

Paleo po Polsku to świetny sposób na wprowadzenie par w jedną z najlepszych diet jakie zostały opracowane. Nie kupuj tej książki swojemu partnerowi, jeżeli nie chcesz iść z nim drogą Paleo wspólnie. A ja osobiście gorąco do tego zachęcam.

Dla kogo: osób chcących poprawić nie tylko swoją wagę, ale także i zdrowie

Paleo po Polsku: Kuchnia współczesnych barbarzyńców w księgarni internetowej Selkar.pl

Zaufanie, czyli waluta przyszłości

Michał Szafrański to osoba bardzo znana w polskiej blogosferze. Jego pierwsza książka, Finansowy Ninja, spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, ale także i krytyką. Pan Szafrański jednak zrobił coś, co nie jest popularne w Polsce. Na swoim blogu oraz w swoim podcaście, który jednocześnie jest jednym z najlepszych w Polsce, opisał całą swoją drogę do wydania swojej książki samodzielnie oraz argumenty które przeważyły o każdej z decyzji.

Zaufanie, czyli waluta przyszłości idzie o krok dalej. Michał Szafrański dokładnie analizuje swoje życie i odkrywa wiele kart i stara się przeprowadzić analizę tego, jak różne czynniki wpłynęły na jego obecną pozycję. Zaufanie, czyli waluta przyszłości to tak naprawdę fenomenalne case study napisane lekkim językiem jednego z najpopularniejszych i najbardziej rzetelnych blogerów w Polsce. Konkluzją całej książki jest przedstawienie tego czym jest zaufanie w biznesie oraz w jaki sposób można je wykorzystać do tworzenia oraz rozwoju swojej firmy. W dobie procesów zdominowanych przez automatyzację oraz obsługę masową klienta, zaufanie może stać się świetnym sposobem pozyskania i utrzymania klienta.

Dla kogo: dla przedsiębiorców, artystów, blogerów i osób które chcą oprzeć swoją firmę na zaufaniu. Jeżeli twój partner prowadzi biznes i chce go rozwijać, ta książka może mu pomóc.

Zaufanie, czyli waluta przyszłości w księgarni internetowej Selkar.pl

Rick i Morty

Rick i Morty zyskał niewiarygodną popularność na całym świecie dzięki bardzo specyficznemu oraz, co tu dużo mówić, nie raz chamskiemu obrazowi. Rick i Morty to parodia odpowiednia dla dorosłego czytelnika, w której naśmiewa się nie tylko z nurtów obecnie dominujących w fantastyce oraz science fiction, ale także i w polityce oraz procesach społecznych. Przygodę z Rick i Morty polecam rozpocząć od zapoznania się z serialem telewizyjnym, a jeżeli tytuł już jest znany, to zdecydowanie warto poznać komiks o dwójce nietypowych bohaterów oraz ich przygodach.

Dla kogo: fanów Ricka i Mortiego oraz czarnego humoru,

Rick i Morty w księgarni internetowej Selkar.pl