Co czytać w wakacje

Wakacje to idealny czas na nadrobienie czytelniczych zaległości i na bieżące czytanie nowości. Mamy więcej czasu wolnego i możemy bezkarnie oddać się przyjemnemu relaksowi z książką. Poniżej prezentujemy kilka książek, które idealnie nadadzą się do przeczytania w wakacje 🙂

Natalia Sońska „Mniej złości, więcej miłości”

mniej zlosci„Mniej złości, więcej miłości” to historia o przyjaźni, uczuciach, rodzinnych więziach, nierozwikłanych zagadkach, niedopowiedzeniach i ogromnym poświęceniu. Burzliwe emocje biorą tu górę, złość pojawia się niejednokrotnie, a miłość odgrywa jak zwykle bardzo ważną rolę.

Główną bohaterką książki jest Kinga, która pracuje w redakcji pisma o modzie „Pearl”. Jest zadowolona ze swojej pracy, ma kochającego chłopaka Daniela. Wszystko wydaje się układać idealnie, aż do czasu… Wyjazd Daniela do Afryki na kilkumiesięczny międzynarodowy kontrakt to dopiero początek niespodziewanych zdarzeń, które czekają na Kingę.
Powieść wciąga już od samego początku. Jest dynamiczna, bardzo zgrabnie skonstruowana i naładowana wieloma emocjami. To wszystko sprawia, że trudno przejść obojętnie obok takiej historii. Czyta się ją jednym tchem, w napięciu oczekując, co przyniosą kolejne strony powieści.

Komu polecamy:

Osobom, które mają ochotę na refleksyjną, ciepłą historię z głębszym przesłaniem.

 

Martin Coll „Adria”Adria Martin Coll okladka

To opowieść o dzieciństwie, dojrzewaniu i o tym, jak niewinne spojrzenia tracą blask. Powoli umierają. Tak, jak ludzie i ich dusze w innym czasie. W innym świecie. Gdzie jeszcze istnieje magia, a wiatr zmian zaczyna wiać coraz mocniej. Niosąc parę i elektryczność, zdmuchując pył przeszłości. I niosąc oddech śmierci. Adria, czyli ta która jest początkiem i końcem. Otworzyła oczy.

Książka opowiada historię tytułowej Adrii, która w wieku 5 lat została zabrana z sierocińca i wraz z grupką innych dzieci wywieziona na szkolenie do tajnej Organizacji. Po przybyciu na miejsce rozpoczynają ciężki trening po okiem „emerytowanych” członków Organizacji. Autor w sposób ciekawy i barwny pokazuje przemianę dzieci w zabójców. Jest to przemiana nie tylko fizyczna, ale i psychiczna – dzieciaki stają się bezlitosnymi i wyzutymi z uczuć mordercami. Na pochwałę zasługuje kreacja bohaterów – zostali bardzo ciekawie zarysowani, mają wyraziste osobowości, które zapadają w pamięć.

Komu polecamy:

Osobom, które lubią książki, w których pojawiają się wątki z różnych gatunków – fantasy, thrillerów, kryminałów, czy nawet horrorów.

 

Jakub Błaszczykowski, Małgorzata Domagalik „Kuba”

kuba„Kuba” to biografia jednego z najwybitniejszych polskich piłkarzy współczesnych, spisana w formie wywiadu Małgorzaty Domagalik z Jakubem Błaszczykowskim. Wciągająca historia człowieka, który ma odwagę realizować marzenia.

Z powodu niedawno zakończonego EURO 2016 piłka nożna jest obecnie gorącym tematem. Nasza drużyna dała z siebie wszystko i udało im się dojść naprawdę wysoko, bo aż do ćwierćfinału. To dobra okazja, aby poznać bliżej naszych piłkarzy.
Jakub Błaszczykowski w szczerej rozmowie opowiedział dziennikarce Małgorzacie Domagalik o zdarzeniach ze swojego życia, o których wcześniej nie mówił. Jeśli szukasz w tej książce informacji na temat piłki nożnej i technikach gry, to się zawiedziesz. Ta książka to historia człowieka, który w dzieciństwie przeżył ogromną tragedię. W książce ukazana jest droga Błaszczykowskiego na szczyt. Śmierć matki odcisnęła na nim ogromne piętno i mocno doświadczyła, co przełożyło się również na trudne dorastanie. Był trudnym nastolatkiem, w którym buzowała agresja, złość i żal z powodu tego, co się stało. Dzięki wsparciu rodziny udało mu się wspiąć na szczyt i stać wybitnym piłkarzem. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak udało mu się osiągnąć tak wielki sukces, koniecznie przeczytaj t autobiografię.

Komu polecamy:

Osobom, które chciałyby poznać Jakuba Błaszczykowskiego z innej, prywatnej strony. To książka o pokonywaniu trudności i dążeniu do celu, napawająca optymizmem, że nawet po najgorszych doświadczeniach i zdarzeniach z życia, można się odbić od na i osiągnąć szczyt.

 

A Wy jakie książki byście polecili do czytania w wakacje?