Corinne Michaels “Powiedz, że zostaniesz”

Mówi się, że każdy z nas zasługuje na drugą szansę. Szansę na nowy początek, lepszy start, życie bez błędów i pomyłek, które doprowadziły do naszego nieszczęśliwego “tu i teraz”. Tyle tylko, że najtrudniejszą sztuką jest umieć z tej szansy skorzystać, tak by naprawić to, co złe, jak i też zdobyć wszystko to, co jest nam oferowane. O takiej historii opowiada właśnie niezwykle intrygująca powieść Corinne Michaels pt. “Powiedz, że zostaniesz”.

 

Opowieść ta skupia się na barwnych losach Presley Townsed – szczęśliwej żony, matki wspaniałych bliźniaków i wiodącej poukładane życie młodej kobiety. Jednak los ma wobec niej inne plany, stawiając na jej drodze dramatyczne pułapki i przeszkody ze zdradą męża na czele, na wskutek czego Presley jest zmuszona do opuszczenia domu i powrotu wraz z dziećmi na rodzinną farmę w Tennessee. Tam czeka ją kolejna porcja trudnych wyzwań wraz ze spotkaniem z dawnym chłopakiem – Zacharym, który przed laty złamał jej serce. O tym, co wyniknie z tego spotkania, dowiecie się z lektury książki.

Najnowsza powieść Corinne Michaels oferuje nam niezwykle emocjonującą, barwną, jak i też wielce emocjonalną historię spod znaku powieści obyczajowej. Historię, która dogłębnie nas porusza, chwyta za serce oraz obdarza wielką porcją dobrych przeżyć i doznań, nacechowanych mimo wszystko wielkim optymizmem. I tak wraz z jej lekturą poznamy tu nietuzinkowych bohaterów, damy się porwać inteligentnemu scenariuszowi wydarzeń, jak i przede wszystkim oczaruje nas niepowtarzalny klimat tej amerykańskiej prowincji i niezwykła codzienność życia na ranczu.

Pod względem fabularnym książka ta jawi się bardzo okazale, skupiając najpierw na wyjeździe Presley w rodzinne strony oraz rozgrywających się tam wydarzeniach,  a dopiero potem ukazując nam w postaci retrospekcji jej losy z przeszłości – w tym także i tej najdawniejszej, gdy poznała Zachary’ego. I to właśnie te dwie narracje – teraźniejsza i przeszła, tworzą barwną, zaskakującą, nierzadko wypełnioną namiętnością opowieść, w której nie brak także i bardzo dramatycznych chwil. Odpowiednie tempo narracji, piękny język, doskonale stopniowane napięcie oraz spektakularny i widowiskowy finał – wszystko to wspólnie sprawia, iż spotkanie z tą pozycją zapada nam w pamięci na bardzo długi czas.

Mocną stronę tej książki stanowią z pewnością jej barwni bohaterowie – z Presley i Zacharym na czele. Ona jest niezwykle silną, doświadczoną życiem, jak i też odporną na kolejne życiowe niespodzianki kobietą, która już kiedyś musiała zacząć kompletnie od nowa , a teraz czyni to ponownie. Cechuje ją wielka inteligencja, zaradność, wrażliwość, jak i przede wszystkim gotowość do poświęceń dla swoich najbliższych, czyli dzieci. Lubimy ją, darzymy ciepłymi odczuciami, jak i też kibicujemy w tym, by wreszcie odnalazła szczęście, stabilizację i miłość. Jeśli chodzi o Zacharego, to stanowi on przykład typowego przystojniaka i łamacza kobiecych serc, który to jednak wraz z wiekiem zaczyna dostrzegać to, co w życie jest i co być powinno najważniejsze. Przemienia się on na naszych oczach, zyskuje lepszą opinię, jak i też chyba przekonuje do tego, by także i jemu dobrze życzyć w tej nowej, niejako ponownej szansie na szczęście u boku swojej dawnej dziewczyny.

Opowieść ta  oczaruje nas sobą także i za sprawą pięknej narracji o Ameryce, a dokładniej rzecz biorąc stanie Tennessee. To wspaniałe opisy natury, przyrody i zapierających dech w piersiach krajobrazów, jak i też codzienności życia na farmie. Codzienności, wypełnionej ciężką pracą, poświęceniem oraz niezwykłym zaangażowaniem w rodzinne sprawy. Obok amerykańskiej dumy i honoru, to właśnie rodzina wydaje się być bowiem najważniejszym fundamentem życia tych ludzi. To piękna, klimatyczna i zachwycająca na każdym kroku literacka podroż, o której również prędko nie zapomnimy.

Książka pt. “Powiedz, że zostaniesz” oferuje nam sobą moc niezwykłych wzruszeń, emocji oraz chwile gorącej namiętności. To również inteligentne połączenie obyczajowego wątku, z równie intrygującą relacją o Ameryce, która na kartach tej pozycji jawi się iście magicznie. Tym samym też jestem w pełni przekonana o tym, iż lektura ta zadowoli każdego miłośnika barwnej i poruszającej do głębi literatury obyczajowej z najwyższej półki. Polecam – naprawdę warto!

Autorka recenzji: Urszula Janiszyn

“Powiedz, że zostaniesz” i inne książki dla kobiet znajdziesz w księgarni selkar.pl