„Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Przepisy na wychodzenie” – parę słów o książce

Żyjemy w czasach, kiedy dieta i zdrowy tryb życia nabrały ogromnego znaczenia. Odżywianie przestało być postrzegane wyłącznie jako sposób na szczupłą sylwetkę, ale również jako środek do realizowania określonych celów zdrowotnych. Zmiana świadomości ludzi odnośnie zdrowego żywienia jest ogromna, o czym świadczy chociażby rosnąca popularność dr Ewy Dąbrowskiej i jej oczyszczającego postu. Na rynku ukazała się właśnie kolejna publikacja autorstwa synowej słynnej lekarki, Beaty Dąbrowskiej. Książka powstała we współpracy z Pauliną Borkowską czyli znaną dietetyczką specjalizującą się w medycynie funkcjonalnej. Tytuł tej publikacji to „Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Przepisy na wychodzenie”. Czy ta książka podobnie jak dwie poprzednie: „Dieta warzywno-owocowa i co dalej”  oraz „Dieta warzywno-owocowa, przepisy” okażę się bestsellerem? Hmm.. to chyba pytanie retoryczne 🙂

Zacznijmy od tego kim jest dr Ewa Dąbrowska. O poście, który opracowała zrobiło się głośno po ogłoszeniu w mediach wspaniałej metamorfozy prezenterki telewizyjnej i dziennikarki Karoliny Szostak. Internet od dłuższego czasu aż huczy od opowieści na temat cudownej diety, którą opracowała Dąbrowska. Gwiazdy, youtuberzy, zwykli ludzie wszyscy zgodnie twierdzą, że działa ona cuda. Dr Dąbrowska oparła ją na wieloletnich doświadczeniach klinicznych i badaniach. Post, który opracowała, jak się okazuję przynosi zaskakujące rezultaty nie tylko oczyszczające i wyszczuplające, ale przede wszystkim jest skuteczną metodą leczenia osób poważnie chorych. Jak dowiadujemy się z poprzednich publikacji dotyczących tej diety, jej główne założenie to właśnie funkcja lecznicza, a droga do pełnego zdrowia wiedzie przez ograniczenie się do spożywania zaledwie niewielkiej grupy produktów, najlepiej na świeżo, lub lekko przetworzonych. Dieta oczyszcza organizm z toksyn i przywraca równowagę wewnętrzną, działając cuda.
„Dieta warzywno – owocowa dr Dąbrowskiej. Przepisy na wychodzenie” to kompendium wiedzy na temat wspierania w ważnym procesie wychodzenia z postu. Publikacja zawiera zbiór aż 115 przepisów zgodnych z protokołem wyjścia z diety, informacje dotyczące kolejnych etapów wychodzenia z postu, listę produktów niezbędnych do przejścia każdego z nich, przykładowe zestawy menu, sprytne wskazówki i porady dietetyczne. Autorki, Beata Dąbrowska i Paulina Borkowska skupiając się na wychodzeniu z postu, w jednym miejscu zebrały informacje, które pomogą zachować dobrą kondycję zdrowotną, w trakcie wychodzenia z diety i po jej zakończeniu. Dzięki stosowaniu się do wskazówek zawartych w książce, nie zniwelujemy wcześniejszych wysiłków.

Najnowsza książka o diecie warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej, dostarczając praktycznych przepisów kulinarnych na okres wychodzenia z postu, wraz z  poprzednimi tomami tworzy spójny program dietetyczny, który ułatwia trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Jeżeli wytrwaliście na poście Daniela i zastanawiacie się, jak nie stracić tego, co udało się Wam osiągnąć, ta pozycja jest dla Was. Nie zawiedziecie się!

Książkę możesz zamówić –> tutaj