Dwie nowe książki ze świata Harrego Pottera przed nami!

Już jesienią wydane zostaną nowe, wcześniej niepublikowane książki ze świata Harrego Pottera!

Ogromny sukces serii

Mimo, że ostatni tom historii o Harrym Potterze napisany przez J. K. Rowling miał swoją premierę już kilka lat temu, zainteresowanie postacią czarodzieja nie słabnie. Autorka zapowiedziała, że nie wróci już do pisania kontynuacji książek, jednak cały czas na rynku pojawiają się książki i gadżety ze świata przez nią wykreowanego. Rok temu w wakacje premierę miała sztuka „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, a kilka miesięcy później wersja drukowana scenariusza. Tym razem głównym bohaterem opowieści został syn Harrego – Albus. W listopadzie na ekrany kin trafił film „Fantastyczne zwierzęta i jak znaleźć”, do którego scenariusz napisała sama Rowling. Film opowiada historię Newta Scamandra, autora książki, z której korzystali uczniowie Hogwartu podczas z zajęć z „Opieki nad magicznymi stworzeniami”. Planowana jest w sumie ekranizacja trzech części. W marcu 2017 roku wydawnictwo wznowiło druk bestsellerowych, dawno niedostępnych na rynku książek uzupełniających główną serię: „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Baśnie barda Beedle’a” oraz „Quidditch przez wieki”. Poza oficjalnymi wydaniami, fani Harrego również nie próżnują. Na koniec 2017 roku planowana jest premiera fanowskiego filmu „Voldemort: Origins of the Heir”.

20-lecie serii o Harrym Potterze

Z okazji 20-lecia powstania serii o Harrym Potterze brytyjskie wydawnictwo Bloomsbury zapowiedziało wydanie kolejnych książek ze świata czarodziejów. Mowa o dwóch tytułach „Harry Potter – A History of Magic” oraz „Harry Potter – A Journey through a History of Magic”.
Pierwsza z nich jest oficjalną książką z wystawy na temat świata Harrego organizowanej przez wydawnictwo, autorkę oraz Bibliotekę Brytyjską. Bloomsbury poleca tę książkę przede wszystkim osobom, które nie miały okazji osobiście odwiedzić wystawy oraz jako uzupełnienie dla fanów serii. Dzięki książce, czytelnik pozna lepiej przedmioty nauczane w Hogwarcie, np. Zielarstwo, Eliksiry, Opieka nad magicznymi zwierzętami czy też Obrona przed czarną magią. Każdy rozdział wzbogacony będzie o ilustracje, szkice oraz manuskrypty z archiwum Harrego Pottera.
Z drugiej książki dowiemy się więcej na temat historii magii „od alchemii do jednorożców, przez starożytnych magów, aż do Hogwartu znanego przez Harrego Pottera”. Książka zostanie zilustrowana przez Jima Kaya, który jest autorem oprawy graficznej ilustrowanej wersji serii. Podobnie jak w „A history of magic” dowiemy się więcej na temat zielarstwa, obrony przed czarną magią czy też astronomii i wróżbiarstwa. Czytelnicy poznają przepis na stworzenie kamienia filozoficznego, własnego eliksiru oraz niewidzialnego atramentu, a także poznają historię smoków, korzeni mandragory i dowiedzą się do czego w rzeczywistości czarodzieje używają mioteł.
Premiera obu książek planowana jest na 20 października 2017. Na razie nie ma informacji, czy książki zostaną wydane również w Polsce.