„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” będzie trylogią!

J. K. Rowling potwierdziła na swoim profilu na Twitterze, że film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” będzie składał się z trzech części. Pierwsza część ma się ukazać jeszcze w 2016 roku – 18 listopada, a kolejne w 2018 i 2020 roku. Scenariusz do filmu stworzyła sama Rowling. Jest to jej debiut w tej dziedzinie. Główną rolę, czyli Newta Scamandera (autora tytułowego podręcznika, który potem trafia w ręce Harrego pottera) zagra Eddie Redmayne. Akcja filmu toczyć się będzie w Nowy Jorku w 1926 roku, czyli 70 lat przed przygodami Pottera.

Poniżej pierwszy zwiastun filmu 🙂

Mamy jeszcze jedną nowinę dla fanów Harrego Pottera. Na 31 lipca 2016 planowana jest data premiery książki „Harry Potter i przeklęte dziecko”, czyli ósmej części serii.  Początkowo miała to być tylko sztuka wystawiana w Londynie, jednakże z powodu dużego zainteresowania kontynuacją losów Pottera, zdecydowano o wydaniu wersji papierowej historii. Głównym bohaterem książki będzie tym razem Albus Severus, czyli 11-letni syn Harrego i Ginny Potterów. Harry pracuje w Ministerstwie Magii, nie potrafi jednak zaznać spokoju i cały czas zmaga się z przeszłością. Niestety wydarzenia związane z Voldemortem odcisnęły piętno na Harrym, a także na jego synu, który również będzie musiał się zmierzyć z ciężarem spuścizny swojej rodziny.

harry potter i przeklete dziecko

 

My już nie możemy się doczekać zarówno filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” jak i kolejnej części przygód Harrego Pottera! A Wy? Też nie możecie się doczekać? 🙂 Piszcie w komentarzach!