Film o Wiedźminie Geralcie z Rivii w 2017 roku

wiedzmin2Platige Image na swojej stronie poinformowało, że nawiązało współpracę z firmą produkcyjną Sean Daniel Company (SDC), znaną z takich produkcji jak seria „Mumia” oraz nowa wersa filmu „Ben-Hur” oraz serial „The Expanse”. SDC będzie oficjalnym partnerem w przygotowaniach do produkcji pełnometrażowego filmu aktorskiego o Wiedźminie Geralcie. Film zostanie nakręcony na podstawie dwóch opowiadań („Wiedźmin” oraz „Mniejsze zło”) z tomu „Ostatnie życzenie” Andrzeja Sapkowskiego. Reżyserem filmu będzie Tomasz Bagiński, który w 2003 roku nominowany  został do Oscara za krótkometrażowy film animowany „Katedra”.
Scenariuszem do filmu zajmuje się hollywoodzka scenarzystka – Thania St. John, która jest autorką takich produkcji telewizyjnych jak „Buffy: Postrach wampirów”, czy też „Chicago Fire”. Ważną informacją jest również to, że powstający właśnie film o Wiedźminie Geralcie to wprowadzenie do świata Wiedźmina i stanowić będzie początek serii.  Nie wiadomo jednak jeszcze jak będzie brzmiała anglojęzyczna nazwa filmu, gdyż prawa do brandu „The Witcher” należą do firmy CD Projekt, która nie współpracuje z Platige przy tworzeniu filmu. Póki co w komunikatach dotyczących ekranizacji, produkcja ta nazywana jest „film about Geralt the witcher” lub po prostu “film”.

My już nie możemy się doczekać premiery! Wierzymy, że z połączenia sił Platige Films, Sean Daniel Company i Tomasza Bagińskiego powstanie coś naprawdę świetnego. A jakie Wy macie zdanie? Czekacie na nowy film? A może macie już pomysł na nazwę dla tej produkcji?

 

W przeszłości firmy Platige i CD Projekt już współpracowały. Poniżej trailery do gry Wiedźmin 3 Dziki Gon stworzone przez Platige na zlecenie Cd Projekt.