Funko POP! Vinyl

Funko POP! Vinyl – co to w ogóle jest?

Funko POP! Vinyl to figurki, które zachwyciły wielbicieli popkultury na cały świecie. Regularnie pojawią się nowe modele przedstawiające postaci dobrze nam znane z filmów, seriali, gier, świata muzyki i sportu. Charakterystyczna nieproporcjonalnie duża głowa wyróżnia je na tle innych figurek kolekcjonerskich, a szybka rotacja modeli i ograniczona liczba wypuszczanych na rynek egzemplarzy sprawia, że szybko stają się unikatowe. Ich czarowi ulegliśmy i my i postanowiliśmy wprowadzić je do oferty naszego sklepu.

 

Figurki kolekcjonerskie dla każdego

Nie ma co ukrywać, w każdym z nas tkwi choćby malutki gen kolekcjonera. Lubimy gromadzić ładne rzeczy, a jak uda nam się stworzyć fajną kolekcję, jesteśmy z niej po prostu dumni. Niektórzy zbierają znaczki, inni figurki piesków, a jeszcze inni np. buty. Najważniejsze, aby sprawiało nam to radość i dawało satysfakcję. Dla osób, które są fanami popkultury, POPy wydają się być świetnym rozwiązaniem. Większość popularniejszych filmów, seriali i gier ma swoje modele, a cena jednej figurki dostępnej w regularnej sprzedaży jest w miarę przystępna. Kolekcjonerzy jednak ostrzegają – prawdopodobnie po zakupie pierwszej figurki, wciągniesz się nie na żarty 😉

Funko Bobble Spider Man

Także premierowe produkcje często stają się inspiracją do stworzenia nowej linii produktów. Praktycznie każdy nowy film na licencji Marvela i DC Comics otrzymał swoje figurki. Na premierę trzeciego sezonu „Stranger Things” od Netflixa powstały prześliczne figurki Max i Eleven w strojach z galerii, albo też Steve’a z lodami i w czapce firmowej z lodziarni, w której pracował (więcej o figurkach ze „Stranger Things” możesz przeczytać tutaj). Jednocześnie Funko nie poprzestało na tylko tych najbardziej rozpoznawalnych licencjach, takich jak np. wspomniany już Marvel, albo Gwiezdne Wojny. Ich sukces tkwi również w różnorodności modeli zarówno tych najbardziej rozpoznawalnych marek, jak i tych mniej. Nie zabraknie także modeli znanych z klasyki kina, np. Siedmiu Krasnoludków i Królewny Śnieżki, czy też Baby i Johnnego z „Dirty Dancing”.

Funko Stranger Things Max

 

Ok, ale o co w tym wszystkim chodzi?

Firma Funko na bieżąco śledzi nadchodzące premiery filmów, seriali oraz gier i obserwuje trendy. Jak zauważa wzrost popularności danego tematu w popkulturze, to kolokwialnie mówiąc, od razu się za niego zabiera. Nie skupia się jednak wyłącznie na nowościach, ale chętnie powraca do klasyki kina i programów telewizyjnych. Na rynek wypuszczana jest określona liczba figurek, przez co w konsekwencji każdy model z czasem staje się unikatem. Dlatego też, jeśli wpadnie Ci w oko jakaś figurka, nie zwlekaj z zakupem, gdyż za jakiś czas może po prostu zniknąć ze sklepowych półek. Oczywiście możesz poszukiwać jej na zagranicznych stronach, lecz po przeliczeniu kosztów wraz z wysyłką na złotówki, wychodzi czasem niemała suma. Inną możliwością zdobycia unikatowej figurki jest poszukiwanie jej na rynku wtórnym. Wiadomo jednak, że jeśli wystawiona ona zostanie przez świadomego jej wartości kolekcjonera, cena może czasem wzrosnąć nawet kilkunastokrotnie.

Przy niektórych modelach możesz znaleźć dopisek „chase”. Co on właściwie oznacza? Czasem Funko decyduje się na wyprodukowanie ograniczonej liczby modeli mniej lub bardziej różniących się od tych dostępnych w regularnej sprzedaży. I tak np. Newt Scamander w swojej standardowej wersji trzyma w dłoni po prostu różdżkę. W wersji „chase” zamiast różdżki ma egzemplarz „Fantastycznych Zwierząt i jak je znaleźć”. Takie figurki zdarzają się raz na kilka sztuk, a ich wartość automatycznie wzrasta. Jeśli więc trafisz na figurkę z napisem „chase” na pudełku oznacza, że masz duże szczęście i trafił Ci się wyjątkowy egzemplarz.

Funko Newt Scamander standard i chase

Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć jest to, że nie wszystkie figurki są takie same. Niektóre są np. większych rozmiarów. Jako przykład można wziąć Hagrida z Harrego Pottera. Wiadomo, że Hagrid był dużo wyższy od innych. Funko zdecydowało się uwzględnić to również w jego figurce, która jest 4 cm wyższa niż pozostałe. Niektóre modele mają tzw. „bobble head”, co oznacza, że ich głowa jest ruchoma, osadzona na sprężynie, co również daje ciekawy efekt.

Jeśli zdecydujesz się na kolekcjonowanie figurek Funko POP! Vinyl, pamiętaj, aby zachować do nich pudełka i przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Ważne jest, aby nie miały żadnych uszkodzeń, gdyż w przypadku ewentualnej sprzedaży, dla kolekcjonera liczy się także opakowanie w idealnym stanie. Niestety wartość całej figurki zmaleje, jeśli kartonik będzie rozerwany, albo wgnieciony.

Funko Harry Potter Herbology

Funko POP! Vinyl w sklepie selkar.pl

Niedawno wprowadziliśmy do oferty naszego sklepu urocze figurki kolekcjonerskie Funko POP! Vinyl. Na dzień dzisiejszy mamy spory wybór modeli z m.in. „Harrego Pottera”, „Władcy Pierścieni”,  „Stranger Things”, „Gry o tron”, czy też „Gwiezdnych Wojen”. Oczywiście na tym nie koniec 🙂 Planujemy wprowadzać nowe figurki, bo tak jak wielu innych kolekcjonerów, pokochaliśmy te nietuzinkowe odzwierciedlenia naszych ukochanych bohaterów. Nieproporcjonalna względem tułowia głowa i niezwykła dbałość o szczegóły w odwzorowywaniu wizerunku postaci, sprawiają, że POPy są po prostu wyjątkowe. No i wyglądają prześlicznie na regale na tle książek, z których pochodzą <3

Koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę i zobaczcie dostępne obecnie modele. Wierzymy, że tak jak my, zachwycicie się nimi 🙂