Harry Potter powraca!

Seria przygód o Harrym Potterze ma już ponad dwadzieścia lat. Mimo upływu czasu ta siedmioczęściowa saga, która sprzedała się w 450 milionach egzemplarzy i została przetłumaczona na 67 języków cieszy się niesłabnącą popularnością. J. K. Rowling już jakiś czas temu zapowiedziała, że kolejne części cyklu o Potterze nie wyjdą spod jej pióra, co ogromnie zasmuciło wielu fanów. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszło wydawnictwo Bloomsbury! Lada moment, bo już 15 lutego, na polskim rynku wydawniczym ukaże się książka „Harry Potter. Podróż przez historię magii”. To prezent dla fanów z okazji 20. rocznicy wydania pierwszej części sagi „Harry Potter i kamień filozoficzny”, która jak wiemy, na stałe wpisała się w kanon popkultury. Tytuł, jest zbiorem materiałów będących częścią wystawy „Harry Potter: Historia Magii”, prezentowanej przez British Library.

„Harry Potter. Podróż przez historię magii” to zabawna, pełna ciekawostek książka, przeznaczona dla wszystkich Potteromaniaków. Zostały tu przedstawione zagadnienia, nad którymi Harry wraz z rówieśnikami pochylał się przez 6 lat nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Jest to swego rodzaju przewodnik, rodzaj podręcznika, w którym każdy wielbiciel Pottera znajdzie coś dla siebie. Ta magiczna książka zabiera czytelników w podróż po programie nauczania Hogwartu, w tym ziołolecznictwie, obronie przed czarną magią, astronomii, wróżbiarstwie, amuletach, numerologii, botanice, zoologii i wielu innych fascynujących dziedzinach. Odkrywa prawdę związaną z Kamieniem Filozoficznym i sekret niewidzialnego atramentu. Dowiemy się z niej wszystkiego o historii korzeni mandragory , odkryjemy do czego czarownice naprawdę używają mioteł i stworzymy własne magiczne mikstury. Warto zauważyć, że ogromnym atutem tej książki, jest oprawa graficzna z przepięknymi ilustracjami Jima Kaya. Podróżując przez kolejne strony odkryjemy rysunki, szkice oraz ostateczne wersje podobizn profesorów Hogwartu, magicznych istot i nie tylko. W książce znajdziemy też bezcenne materiały z prywatnej kolekcji J.K. Rowling, w tym niepublikowane dotąd ilustracje i odręczne zapiski autorki, rękopisy, maszynopisy, schematy i sceny, które wyglądały inaczej w ostatecznej wersji, przeznaczonej do publikacji. Prawdziwe perełki!

Seria o przygodach wyjątkowego czarodzieja od lat niezmiennie znajduje się w czołówce bestsellerów wydawnictwa Bloomsbury i wydaje się, że jeszcze długo nic nie będzie w stanie zagrozić jej pozycji. Niewątpliwie „Harry Potter. Podróż przez historię magii” to „podręcznik” niezbędny wszystkim aspirującym czarownicom i czarodziejom. Ta stworzona przez zespół kuratorski Biblioteki Brytyjskiej książka sprawi, że będziemy mogli po raz kolejny sięgnąć po sagę i przeżyć przygody Harry’ego na nowo 🙂