Jak zostać człowiekiem sukcesu

Każdy z nas marzy o sukcesie i wielkich pieniądzach. Czy nie byłoby wspaniale posiadać zasobny portfel, a zarazem mieć poczucie spełnienia i samorealizacji. Ostatnio na rynku wydawniczym pojawiły się dwie nowe pozycje, które mogą nam pomóc osiągnąć sukces, a jednocześnie spowodują, że zaczniemy oczekiwać więcej od siebie i innych. Każda z tych książek jest na swój sposób innowacyjna i pokazuję zupełnie nowe spojrzenie na filozofię działania w biznesie.

Dlaczego wszyscy snujący marzenia o wielkich pieniądzach, a jednocześnie mający poczucie misji powinni przeczytać książkę  Vancea  Ashleey’a „Elon Musk Jak myśli i działa przedsiębiorca wizjoner?”? Odpowiedź jest prosta – Musk to geniusz znajdujący się wśród setki najbogatszych ludzi na świecie. Jego biografia  nie jest poradnikiem, a raczej pozycją obowiązkową dla tych którzy utożsamiają się z wizją zmiany świata, chcieliby zrobić coś ważnego dla ludzkości, a jednocześnie wieść prym w biznesie. Nie mamy tu prostej recepty na sukces, a jedynie lub aż inspirację do działania, motywację do tego, aby sięgać tam, gdzie nie sięgną jeszcze nikt inny i przede wszystkim nie bać się marzyć. Elon Musk to postać niezwykła w każdym calu. Przedsiębiorca o naturze szalonego naukowca, który można by rzec zrewolucjonizował świat, a to dopiero początek. Musk ma wzniosłe idee, ale potrafi jednocześnie sprawić, że stają się one użyteczne i opłacalne. Chce z ludzi uczynić gatunek interplanetarny, uniezależnić świat od paliw kopalnych i czerpać energię prosto ze słońca, co więcej jest na najlepszej drodze do osiągnięcia swoich celów. Biografia Muska udowadnia, że można mieć wzniosłe, wręcz nierealne cele, chodzić z głową w chmurach, a jednocześnie stąpać twardo po ziemi i realizować wizję, które dla innych mogłyby wydawać się utopijne i nierealne. Historia tego człowieka pokazuję jedno: Nigdy się nie poddawaj 🙂

Kolejną wartą zauważenia książką jest „Bogaty pracownik – zarabiaj więcej na etacie” Jamesa Altucher’a. Autor obala mity na temat pracy etatowej i przedstawia filozofię działania, która pozwoli nam wejść na wyższy poziom naszych zarobków i osiągnąć pełnie szczęścia. Altucher udowadnia, że możemy mieć poczucie satysfakcji i pieniądze niekoniecznie posiadając własną firmę. Książkę polecam każdemu kto chce zgłębić zalety pracy na etacie i wycisnąć z niej jak najwięcej korzyści dla siebie, zadowalając przy tym swojego pracodawcę.

Zatem jeżeli chcesz osiągnąć sukces w biznesie, a jednocześnie czuć się człowiekiem spełnionym, warto abyś sięgną po te tytuły. Inspiracji i motywacji w życiu nigdy za wiele.