książki idealne na wakacje

Książki idealne na wakacje

Czas urlopu to idealny moment na relaks przy dobrej książce. Planujesz wakacje nad morzem, w górach lub na tarasie swojego domu? Ciepłe popołudnie spędzone na czytaniu to gwarancja udanego wypoczynku, niezależnie od okoliczności. Oto najlepsze książki na wakacje!

Literatura faktu – daj się pochłonąć emocjom!

Wśród najbardziej interesujących premier 2021 roku można znaleźć kilka pozycji książek z gatunku non-fiction, które zapewnią czytelnikowi niesamowite przeżycia. „Magda” to autobiografia Magdy Gessler – restauratorki uwielbianej przez całą Polskę. Jej niesamowite podejście do życia fascynuje od kilkunastu lat widzów programów telewizyjnych i osoby śledzące jej postać w mediach społecznościowych. Książka opowiada o drodze, którą musiała przejść bohaterka aby znaleźć się w aktualnym miejscu. Życie Magdy Gessler to pełna humoru historia wiary w swoje umiejętności, o czym można się przekonać decydując się na przeczytanie jej autobiografii. Inną ciekawą pozycją jest rewelacyjny debiut pisarski piosenkarki Mery Spolsky. Artystka skupia się w swojej książce “Jestem Marysia i chyba zabiję się dzisiaj” na codziennym życiu, które wypełnione jest relacjami damsko-męskimi, walką ze swoimi słabościami oraz przełamywaniu monotonii nudnego życia. Ta niepozorna pozycja już teraz aspiruje do miana manifestu całego pokolenia młodych kobiet, zmagających się każdego dnia z trudem i realiami życia w Polsce.

Magda Gessler  Mery Spolsky

Dobry kryminał, czyli udany sposób na spędzenie wakacji.

„Dom głosów” Donato Carrisiego to historia psychologa dziecięcego, który używając hipnozy poznaje szczegóły mrożącego krew w żyłach morderstwa. Niespodziewanie okazuje się, że zaangażowanie się w tą tajemniczą sprawę będzie rzutowało na życie samego terapeuty. Powieść ta to znakomita propozycja dla osób, które szczególnie cenią twórczość autora i innych włoskich mistrzów kryminału. Ciekawą pozycją kryminalną, pochodzącą tym razem z Polski, jest kryminał „Koszmary zasną ostatnie” autorstwa Roberta Małeckiego. Książka opowiada o śledztwie dziennikarza Marka Benera, który w zimowych okolicznościach stara się rozwiązać zagadkę zniknięcia młodego chłopaka. Poznając kolejne szczegóły sprawy, główny bohater orientuje się, że zagadka kryminalna jest bezpośrednio związana z jego osobą. „Koszmary zasną ostatnie” to znakomity thriller, który docenią osoby lubiące poczuć dreszczyk emocji, nawet podczas leniwego odpoczynku nad brzegiem jeziora.

kryminały na wakacje