Najciekawsze premiery kwietnia 2018

Mamy kwiecień 🙂 Wiosna jeszcze nie rozgościła się na dobre, ale w powietrzu czuć już przedsmak tego, co wkrótce nadejdzie. Jakże piękny to czas. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam te szczególne momenty z książką, kiedy naszą twarz delikatnie muskają promienie słońca, a wokół wszystko rozkwita. Czytanie na powietrzu to coś, co sprawia mi szczególną przyjemność, tym bardziej cieszę się, że wiosna zapowiada się nam wydawniczo bardzo ciekawie. Przygotowałem dla Was prawdziwe perełki! Nowinki wydawnicze, które powinny zainteresować każdego.

Jo Nesbo, „Macbeth”

Przewidywana data premiery: 18-04-2018

Książka ta jest owocem współpracy autora z brytyjskim wydawcą Hogarth Press . Z okazji 400-lecia śmierci Szekspira wydawnictwo powierzyło Jo Nesbo i innym znamienitym, bestsellerowym autorom opowiedzenie na nowo najbardziej znanych dzieł wielkiego dramaturga. Norweski specjalista od mocnych wrażeń opowiada na nowo najbardziej krwawą sztukę mistrza dramatu. Kim jest tytułowy bohater w interpretacji Nesbo? To jeden z niewielu porządnych policjantów, dowódca jednostki specjalnej z narkotykową przeszłością, który nękany halucynacjami popada w obłęd. Targają nim sprzeczne emocje i mroczne wizje. Akcja powieści umiejscowiona jest w latach 70-tych, a w tle mamy skorumpowane, pełne przestępców miasto. Macbeth po niebezpiecznej akcji przeciwko handlarzom narkotyków zaczyna odnosić kolejne zawodowe sukcesy. Mężczyzna w młodości zmagał się z problemem narkotykowym, ale uzależnienie od władzy okazuje się znacznie bardziej niebezpieczne. Targają nim sprzeczne emocje i mroczne wizje. Macbeth posiada oczywiście swoją Lady, u Nesbo jest nią wspierająca go właścicielka kasyna. Mamy tu też świetnie naszkicowane pozostałe postacie dramatu. Jest oczywiście Duncan, który u Nesbo jest szefem policji, wizjonerem, idealistą i postrachem przestępców. Hekate natomiast to jeden z lordów narkotykowych, który by osiągnąć swoje cele nie cofnie się przed niczym. Nesbo, jako król kryminałów stworzył niezwykle wciągającą i trzymającą w napięciu interpretację tej wyjątkowej sztuki Szekspira. Co do tego nie mam wątpliwości.

 

 

Vincent V. Severski „Zamęt”

Przewidywana data premiery: 18-04-2018

Vincent Viktor Severski , a właściwie Włodzimierz Sokołowski to znakomity polski pisarz, były oficer służb wywiadowczych, co odbija się echem w jego twórczości, również w najnowszej powieści pod tytułem „Zamęt”. Severski łączy tu elementy szpiegowsko-polityczne z thrillerem i kryminałem. Premiera książki, przewidziana na 18 kwietnia. Książka jest początkiem kolejnego cyklu autora, który będzie liczył osiem tomów. Przy tej okazji warto wspomnieć, że poprzedni bestsellerowy polityczno-szpiegowski cykl Severskiego, rozpoczęty cieszącą się popularnością powieścią „Nielegalni” już niedługo doczeka się serialowej interpretacji. Najnowsza książka, której objętość sięgnie około 600 stron, opowiada o porwaniu Polaka w Pakistanie, które to wydarzenie determinuję szereg politycznych rozgrywek, zarówno na arenie międzynarodowej jak i na polskim podwórku. Okazuje się, że uprowadzenie jest tylko częścią szerszego planu, w który zaangażowane są wywiady różnych krajów. Wydarzenie staję się pretekstem bezwzględnych rozgrywek politycznych. Do akcji wkracza Sekcja  z trójką nietuzinkowych bohaterów, której zadaniem jest uwolnienie Polaka. Są to: Roman Lesecki, Monika i  Dima -postaci świetnie „zbudowane” i niezwykle ciekawe. Roman Lesecki- pułkownik po 60-tce, człowiek tajemniczy, były działacz podziemia antykomunistycznego. Monika- ekscentryczna absolwentka wydziału malarstwa, pracująca jako zewnętrzny oficer wywiadu, a jednocześnie prowadząca galerię na Powiślu. Dima – pół-Polak, pół-Grek, mający trudne kontakty z ojcem i trudną przeszłość. Jeżeli chodzi o przeniesienie postaci z poprzedniej serii autora, do najnowszej powieści to jak zdradza Severski, pojawią się Witek, Ela i Jagan.

Anna Fincer-Ogonowska „Okruch”

Przewidywana data premiery: 18-04-2018

Przepełniona emocjami, ciepła opowieść o miłości, która przywraca wiarę w sens życia i siłę dobra – tak w skrócie można opisać najnowszą książkę Anny Fincer – Ogonowskiej. Autorka w swojej najnowszej powieści skupia się na relacji dwojga osób, którzy walczą ze swoim strachem przed bliskością i skrywają wiele tajemnic. Fincer – Ogonowska zabiera nas w świat prawdziwych uczuć, intensywnych emocji i dramatycznych wydarzeń, tym samym pozwala zrozumieć czym jest prawdziwa miłość. “Okruch” to niezwykła powieść, która przywraca wiarę w sens życia i pozwala zrozumieć, czym jest odpowiedzialna miłość. Sama autorka swoją książkę opisuję słowami: „Gdybym miała opisać moją nową powieść w trzech słowach powiedziałabym: miłość, odpowiedzialność i dobro”. „Okruch” to świetna lektura na wiosnę 🙂

 

Katarzyna Puzyńska „Nora”

Przewidywana data premiery: 17-04-2018

Katarzyna Puzyńska to znakomita polska pisarka, autorka serii kryminałów o fikcyjnej wsi Lipowo, do której prawa sprzedano w 20 krajach świata. Z wykształcenia jest psychologiem, z zamiłowania pisarką. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii, by w końcu bez reszty poświęcić się swojej pasji. Akcja „Nory” najnowszej powieści autorki również została osadzona we wsi Lipowo. Kolejna książka z serii o policjantach z małego Lipowa położonego gdzieś w okolicach Brodnicy, rozpoczyna się tajemniczym zaginięciem Bereniki. Zbuntowana nastolatka, po raz kolejny znika z domu, tym razem nie jest to jednak zwykła ucieczka. Tymczasem w odległym o kilkadziesiąt kilometrów szpitalu psychiatrycznym zostaje zabita pacjentka. Na kilka godzin przed śmiercią wysyła enigmatyczną wiadomość z prośbą o pomoc. Czyżby wiedziała, że ktoś targnie się na jej życie? Jaki ma z tym wszystkim związek brutalnie okaleczone ciało odnalezione obok niedziałającej już dawno karuzeli? ? Co kryje studnia w zagajniku wśród pól? Te i inne tajemnice zostaną rozwiązane na kartach najnowszej powieści Puzuyńskiej. Fani autorki zapewne nie mogą się już doczekać tej książki.

Oczywiście, to nie wszystkie premiery planowane na najbliższe tygodnie. Aby poznać pozostałe ciekawe tytuły, które niebawem pojawia się na rynku kliknij tutaj.
A Wy na premierę, której książki czekacie najbardziej? ?