Niesamowita gratka dla wszystkich fanów trylogii Tolkiena

„Władca Pierścieni” największe dzieło Johna Ronalda Reuela Tolkiena, doczekało się kolejnego wznowienia. Tym razem fani dostaną ekskluzywnie wydaną i bogato ilustrowaną wersję jednej z najpopularniejszych książek w historii czytelnictwa. To gratka dla wielbicieli trylogii, którzy cenią sobie też walory estetyczne.

Tom pierwszy „Bractwo pierścienia” ukazał się 30 października. To tutaj poznajemy  bohaterów trylogii, a Frodo rozpoczyna swoją podróż przez Śródziemie do Szczeliny Zagłady. Tolkien pięknie ubiera w słowa krajobrazy, miejsca akcji, a to wszystko wzbogacone jest dodatkowo ciekawymi ilustracjami.

W kolejnej części tolkienowskiego dzieła dowiadujemy się o dalszych losach rozbitej Drużyny. Bractwo Pierścienia podąża niestrudzenie ku swemu przeznaczeniu, napotykając na swojej drodze fascynujące przygody. Bohaterowie zostają rozdzieleni, a każdy ma zadanie do spełnienia. Przewidywana data premiery drugiej części trylogii – „Dwie Wieże” to 6 listopada 2017.

Dalsza historia pierścienia władzy i wojny z Sauronem czyli trzecia już część trylogii to „Powrót Króla”. Dochodzi tu do ostatecznego starcia mieszkańców Śródziemia z siłami Mordoru. Wszystko opatrzone jest tak jak w poprzednich częściach ilustracjami Alana Lee. Przewidywana data premiery książki to 13 listopada 2017.

 

Jakby tego było mało miłośnicy fantastyki dostaną również  w swoje ręce przepięknie ilustrowany „Atlas Tolkienowski” autorstwa Davida Day’a. W atlasie znajdziemy tablice chronologiczne, zestawiające najważniejsze wydarzenia z historii Śródziemia i Nieśmiertelnych Krajów. Poszczególne przygody, postacie i miejsca są opisane w zwięzłych notkach, ozdobionych ilustracjami licznych autorów. To prawdziwe kompendium wiedzy dla wszystkich wielbicieli trylogii. Przewidywana data premiery książki to 4 grudnia 2017.

Bogato ilustrowane, ekskluzywne wydanie jednej z najsłynniejszych książek w historii, to niewątpliwie pozycja obowiązkowa dla wszystkich „wyznawców” Tolkiena, których zapewne nie trzeba  namawiać do sięgnięcia po to dzieło. Ci z Was którzy z „Władcą Pierścienia” nie mieli do czynienia, mają niepowtarzalną okazję obcować z przepiękną epicka prozą autora wzbogaconą ilustracjami inspirowanymi jego światem. Nie zawiedziecie się na pewno 🙂