Niewydane powieści Terrego Pratchetta rozjechane walcem parowym

Terry Pratchett to niezwykle popularny, nieco ekscentryczny autor książek fantasy i science-fiction. Jego najpopularniejszą serią jest „Świat Dysku”, w której w sposób żartobliwy i ironiczny opowiada historie z tytułowego Świata Dysku, który spoczywa na czterech słoniach, a te z kolei na skorupie ogromnego żółwia. Przez lata wydał wiele części cyklu, a także odrębnych powieści, który cieszą się uznaniem czytelników na całym świecie.

12 marca 2015 roku Terry Pratchett zmarł, a jego wolą było… zniszczenie dysku z zapisanymi pomysłami i nieskończonymi opowiadaniami i powieściami. Co więcej, dysk miał zniszczony nie w byle jaki sposób, a przejechany walcem parowym. Wypełnieniem testamentu Pratchetta zajął się Rob Wilkins, o czym poinformował na Twitterze. Walec parowy użyty do tego procederu na co dzień znajduje się w Tarrant Hinton w hrabstwie Dorset na południu Anglii i można go oglądać na wystawie historycznych maszyn parowych. To, co pozostało z dysku po spotkaniu z walcem, w połowie września trafi na inną wystawę, poświęconą Terremu Pratchettowi. Będzie można ją obejrzeć w Muzeum Salisbury w hrabstwie Wiltshire w południowe Anglii.

Prawdopodobnie na dysku znajdowało się 10 powieści Terrego Pratchetta, jednak wolą autora było, aby jego niedokończone prace nigdy nie zostały opublikowane.

Konkurs „Urodzinowa Wycieczka po selkar.pl”

TO JEDEN Z

Udało Ci się dotrzeć aż tutaj 🙂 Następna część hasła znajduje się wśród informacji na temat form i kosztów dostawy w naszej Księgarni.