Nowa książka Lauren Weisberger już w połowie tego roku!

Lauren Weisberger przez prawie rok była asystentką Anny Wintour – szefowej amerykańskiej edycji prestiżowego magazynu o modzie „Vogue”. Doświadczenia zdobyte podczas tej pracy zainspirowały ją do napisania książki, która jak się okazało przez 24 tygodnie nie schodziła z list amerykańskich bestsellerów i sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. „Diabeł ubiera się u Prady” – bo taki jest tytuł tej debiutanckiej powieści Lauren Weisberger wydanej w 2003 roku – to książka opisująca doświadczenia dziewczyny z prowincji, Andrei Sachs stawiającej pierwsze kroki w dziennikarstwie modowym, a wszystko to pod czujnym okiem apodyktycznej naczelnej miesięcznika „Runway”. Na adaptację filmową tego bestsellerowego debiutu nie trzeba było długo czekać. Pojawiła się  w 2006 roku, a zagrały w niej takie sławy Hollywood jak Anne Hathaway i Meryl Streep. Film zarobił tylko w USA ponad 120 mln dolarów. W 2013 roku Weisberger napisała kontynuację swojej debiutanckiej powieści pod tytułem „Zemsta ubiera się u Prady”. Akcja osadzona jest dziesięć lat po wydarzeniach z poprzedniej powieści. Andrea jest redaktorką magazynu ślubnego i planuje swoje własne wesele. Prześladują ją wspomnienia związane z byłą szefową Mirandą, która pojawia się na horyzoncie pragnąc przejąć jej magazyn.

Trzeba było poczekać kilka lat, aby Weisberger ponownie zaprosiła wielbicieli swojego słynnego debiutu do modowego świata. W tym roku ma ukazać się książka „When Life Gives You Lululemons”. Tym razem autorka skupia się na postaci rywalki, później przyjaciółki Andrei Sachs, czyli Emily Charlton. Ma ona 36 lat, przystojnego męża i pracuje w Hollywood jako konsultantka do spraw wizerunku. Po stracie kilku ważnych klientów, przyjmuję ofertę z przedmieścia, co jest dla niej swoistą degradacją. Musi zająć się mocno nadszarpniętym wizerunkiem byłej supermodelki Karoliny Hartwell. W beznadziejnej sytuacji pragnie odnaleźć okazję, żeby wrócić do gry.

Premiera książki przewidziana jest na 5 czerwca 2018 roku, czyli dokładnie 15 lat po wydaniu pierwszej noweli „Diabeł ubiera się u Prady”. Producenci słynnego filmu zapowiadają, że „When Life Gives You a Lululemons” również może liczyć na ekranizację. Nie możemy się doczekać, a Wy?