Nowa powieść autora „Złodziejki książek”!

W końcu się doczekaliśmy 🙂 Po 13 latach autor bestsellerowej powieści „Złodziejka książek” wydaje kolejną książkę. 9 października będzie miała swoją światową premierę najnowsza powieść Markusa Zusaka „Bridge of Clay”.

Zusak rozpoczął prace nad tą książką już w 2005 roku, tuż po wydaniu „Złodziejki książek”, ale pomysł na “Bridge of Clay” zrodził się w głowie autora już w wieku 19 lat i dojrzewał wraz z nim. Australijski pisarz podkreśla w wywiadach, że ta książka wymagała od niego ogromnego zaangażowania i kreatywności. Podczas pisania “Bridge of Clay” Zusak zmierzał się z momentami zwątpienia, a nawet utratą radości tworzenia. W jednym z wywiadów przyznał, że gdyby nie wsparcie żony, książka być może nigdy by nie powstała. Ku uciesze fanów autor bestsellerowej “Złodziejki książek” zdołał jednak pokonać kryzys twórczy i podołał wyzwaniu, które przed sobą postawił. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że będzie to powieść wybitna.

„Bridge of Clay” opowiada historię pięciu braci Dumbar: cichego Clay’a, cynicznego  Matthew, zbuntowanego Rory’ego, posiadającego żyłkę do interesów Hennry’ego oraz najmłodszego Tommy’ego, który jest wielbicielem zwierząt. Powieść osnuta jest wokół poruszającej tajemnicy zniknięcia ich ojca, który powraca po latach, prosząc synów o pomoc przy budowie mostu. Tylko jeden z synów, Clay, decyduje się udzielić wsparcia ojcu. Czy uda mu się zbudować most – dla swojej rodziny, dla swojej przeszłości, dla swoich grzechów, dla cudu? Książka zapowiada się interesująco. Autor zabierze nas w podróż poprzez fascynujące opowieści o rodzinie Dumbar. Poznamy historię dziadka chłopców, którego pasja do starożytnych Greków nadal koloruje ich życie, miłości, która narodziła się nad zagubionym fortepianem, a przede wszystkim historię pięciu chłopców, którzy mieszkają w domu bez zasad.

“Bridge of Clay” trafi na zachodni rynek 9 października i bez wątpienia będzie to jeden z bestsellerów tej jesieni. Mamy nadzieję, że polscy czytelnicy nie będą musieli zbyt długo czekać na tłumaczenie 🙂