Nowości wydawnicze stycznia 2019

Styczeń tego roku wygląda bardzo ciekawie na rynku wydawniczym. Mimo że inne branże raczej przygotowują się na wzmożoną aktywność w lutym oraz marcu, to wśród książek już teraz możemy zapolować na bardzo ciekawe premiery.

Osoby lubiące być na bieżąco jeżeli chodzi o nowości literackie, powinny być zadowolone ze stycznia 2019 roku. Otrzymamy parę naprawdę świetnych pozycji skierowanych do osób lubiących różne gatunki literackie. Nasze propozycje wyglądają następująco:

Birthday Girl

Birthday Girl to książka Penelope Douglas, autorka która nie raz znalazła się na liście bestsellerów New York TImes kontynuuje swoją dobrą passę przygotowując nową książkę. Książka opowiada o zakazanej miłości między młodą dziewczyną, a starszym mężczyzną. Problem jest jednak taki, że wspomniany mężczyzna to ojciec chłopaka tejże dziewczyny, który to przygarnął ich pod swój dach. Teraz codziennie się mijają i powoli zaczyna się tworzyć między nimi uczucie. Czy taki związek ma szansę na przyszłość? Birthady Girl to powieść o bardzo trudnych relacjach między trójką głównych bohaterów, skierowana zdecydowanie do osób lubiących dojrzalsze powieści miłosne z nutką dramatu.

Premiera Birthday Girl : 8 Stycznia

Nie otwieraj oczu

Książka która została napisana na kanwie popularności filmu stworzonego przez właścicieli platformy Netflix. Nie otwieraj oczu opowiada o świecie, w którym spojrzenie na …. coś … powoduje natychmiastowe szaleństwo i próby samobójcze u osób które zobaczyły …. coś. Tak czy inaczej, film okazał się bardzo ciekawą pozycją, bo główna bohaterka wraz z dwójką dzieci o imieniu Chłopiec i Dziewczynka (XD) próbuje po omacku dotrzeć do bezpiecznego miejsca będącego gdzieś daleko od miejsca przebywania bohaterów.

Film zyskał bardzo fajną popularność i słusznie że doczekał się książki, którą z chęcią przeczytam z otwartymi oczami.

Premiera Nie Otwieraj Oczu: 16 Stycznia

Weź się ogarnij

Książka skierowana raczej do nieogarniętych pań, chociaż pewnie i panowie coś znajdą tutaj dla siebie. Książka rozwija bardzo ważny dla nas wszystkich temat rozwoju osobistego w sposób żartobliwy, odpowiedni dla autorki tej pozycji, czyli sławnej blogerki Pani Bukowej. Weź się ogarnij to książka dla osób które stawiają sobie niemożliwe do zrealizowania cele i robią sobie wyrzuty przez ich nierealizowanie. Myślę że wiele osób mogłoby znaleźć tutaj coś dla siebie. Krążą też pogłoski, że ta książka to taki nie do końca poważny poradnik. Jak już sprawdzisz, to daj mi znać okej?

Premiera Weź się ogarnij: 18 Stycznia

Ogień i Krew Część 2

Ogień i Krew to krótka seria opowiadająca historię rodu Targaryenów (to ci od smoków). Ogień i Krew Część 2 kontynuuje tą krótką kronikę oraz pokazuje jakim olbrzymim trollem jest autor serii. Kiedy cały świat czeka na kolejne tomy Gry o Tron (oraz sezony serialu), ten wydaje spin-off, który może jest i ciekawy, ale nie jest chyba też tym na co wszyscy czekamy prawda? Zwłaszcza że w krótkim okresie czasu na rynku pojawiły się oba tomy tego wątku pobocznego.

Nie zmienia to jednak faktu, że pierwszy tom serii Ogień i Krew został przyjęty bardzo ciepło przez fanów nie tylko Martina, ale i fantastyki. To jest po prostu bardzo dobra książka uzupełniająca wiedzę o świecie Gry o Tron. Pojawiają się także głosy, że Ogień i Krew jest też świetnym wstępem do właściwej serii książek czy też serialu. W końcu dowiadujemy się co było przyczyną wszystkich problemów z jakimi borykają się mieszkańcy Westeros.

Premiera Ogień i Krew Część 2: 28 Stycznia

Chyłka: Zaginięcie

Chyłka: Zaginięcie to pierwszy tom serii o bystrej prawniczce Joannie Chyłce oraz jej przystojnym, młodym aplikancie Kordianie Oryńskim. Tym razem bohaterka powieści skupia się na zaginięciu małej dziewczynki, która wyparowała z mieszkania mimo tego że nie było żadnych śladów włamania i porwania. Oczywiście wszystkie podejrzenia spadają na rodziców dziewczynki. Czy Joanna Chyłka i tym razem odkryje prawdę? Zaginięcie to kolejny tom Remigiusza Mroza, jednego z najbardziej rozpoznawalnych oraz zdobywającego niewiarygodną popularność autora książek. Zdecydowanie warto. Premiera będzie dotyczyła nowego wydania, opartego o okładkę inspirowaną serialem.

Premiera Chyłka: Zaginięcie: 30 Stycznia

Świat Inkwizytorów. Płomień i Krzyż Tom 3

Fani inkwizytora Madderdina i mrocznej fantastyki wykreowanej przez Jacka Piekarę także będą zadowoleni. Lada chwila w naszym sklepie pojawi się trzeci już tom spin-offu serii o inkwizytorach. Świat Inkwizytorów. Płomień i Krzyż Tom 3, bo to o nim mowa, oprócz długiej nazwy oferuje także kolejne wątki tajemnic, a główna historia będzie się skupiać na pewnym heretyckim plemieniu żyjącym setki kilometrów od centrum cesarstwa. Madderdin wraz z Arnoldem Lowefellem trafi tam i będzie musiał nieść swoją misję nawracania biednych dusz na właściwą wiarę. Przez Płomień i Krzyż.

Premiera Świat Inkwizytorów. Płomień i Krzyż Tom 3: 6 Lutego

Komiks Rick i Morty Tom 3

Wydawnictwo Egmont przygotowało fantastyczną gratkę dla fanów czystej fantastyki oraz czarnego humoru. Rick i Morty powraca w trzecim tomie komiksów o tej samej nazwie. Jest to historia tylko luźno związana z opowieściami znanymi z popularnego serialu telewizyjnego. Komiks Rick i Morty bardzo spodoba się zarówno fanom serialu, jak i osobom które dopiero zaczynają z nim przygodę. Trzeba się tylko nastawić na solidną dawkę ironii oraz czarnego humoru z najwyższej półki. Jest to jeden z głównych powodów dla których Rick i Morty zyskał tak olbrzymią popularność.

Premiera komiksu Rick i Morty Tom 3: 27 Lutego