Poznaj „Adrię” Martina Colla

Główną bohaterką powieści jest tytułowa Adria, która jako pięciolatka została zabrana z sierocińca wraz z grupką innych dzieci. Po długiej i wycieńczającej podróży w trudnych warunkach trafiła do Tajemnej Organizacji. Nowoprzybyli adepcio poddani zostali wycieńczającemu treningowi, prowadzonemu przez „emerytowanych” członków Organizacji, a wszystko to po to, by stworzyć z nich najlepszych zabójców… Jeśli lubisz nietuzinkowe podejście do fantasy, ciekawie wykreowane postaci i zadziornych, charakternych głównych bohaterów, to książka dla Ciebie 🙂

„Adria” to debiut literacki Martina Colla. Jak sam autor mówi pisanie traktuje jak osobistą podróż, refleksję nad tym, czego doświadcza w życiu, odmalowaną w formie mniej lub bardziej abstrakcyjnych metafor, odbić rzeczywistości, nierzadko w mocno pokrzywionym zwierciadle. Pisanie to próba wniknięcia w wewnętrzny świat innych ludzi, przywołania towarzyszących im emocji, smaku pierwszego pocałunku z goryczką obawy podszytej dziką radością. Dla autora zabawa w pisanie to zabawa w zgadywanie, kim jesteśmy lub kim moglibyśmy być w zależności od okoliczności. W tym lub w każdym innym świecie. Autor wiele podróżuje, poznając ludzi z różnych kultur. Nierzadko z trudną do wyobrażenia osobowością. Czuje niegasnącą potrzebę doświadczania życia we wszelkich jego formach, budzących różne, najlepiej skrajne emocje. I dlatego bardzo ceni sobie prywatność. Dlatego również pisze pod pseudonimem z cichą nadzieją, że spotka się to ze zrozumieniem ze strony szanownych czytelniczek i czytelników.

My ze swojej strony oczywiście serdecznie zapraszamy do zapoznania się z twórczością Martina Colla i poznania wykreowanego przez niego świata w książce „Adria”.