Prezent dla Nastolatka?

Grudzień to miesiąc kupowania prezentów. Jak wiadomo, nie zawsze jest to prosta sprawa i czasem przydałaby nam się mała podpowiedź. Dzisiaj prezentujemy kilka propozycji na prezent idealny dla nastolatków.

Igrzyskaigrzyska smierci trylogia śmierci
To książka pełna zwrotów akcji, z ciekawymi bohaterami i wątkiem miłosnym w tle. Opowiada o tytułowych Igrzyskach Śmierci odbywających się w państwie Panem, w którym społeczeństwo podzielone zostało na 12 dystryktów. Warunki do mieszkania w dystryktach nie są łatwe – brakuje żywności i środków do zaspokojenia podstawowych potrzeb. Przeciwieństwem ludzi z dystryktów są mieszkańcy Kapitolu, którzy żyją w luksusie wśród nowych technologii i przepychu. Co roku w ramach rozrywki organizują tzw. Igrzyska Śmierci, w których udział biorą po dwie osoby z każdego dystryktu. Igrzyska Śmierci to walka o przetrwanie na śmierć i życie, gdyż tylko jedna osoba może wyjść z nich cało.

papierowe miastaPapierowe miasta
W „Papierowych miastach” opisana jest historia dwójki nastolatków: Q i Margo. Pewnego dnia Margo przebrana na nindżę pojawia się w pokoju Q i spędza z nim szaloną noc, po czym znika. Pozostawia po sobie jednak wskazówki, gdzie jej szukać. Q, który od dawna jest zadurzony w Margo , postanawia wyruszyć na jej poszukiwanie. Aby dowiedzieć się czy i gdzie Q odnajdzie Margo, należy oczywiście przeczytać książkę 😉 „Papierowe miasta” to niewątpliwie książka z morałem, która skłania do przemyśleń i refleksji. John Green poprzez historie, które tworzy, pokazuje swoim czytelnikom różnego rodzaju emocje i stara się wyjaśnić wiele rzeczy z otaczającego świata. Robi to w sposób bardzo przystępny i nienachalny, używając lekkiego i łatwego w odbiorze stylu pisania.

nic bardziej mylnegoNic bardziej mylnego
„Nic bardziej mylnego” to książka napisana przez Radka Kotarskiego – twórcę „Polimatów” jednego z najpopularniejszych kanałów na youtube.com. Autor obala aż 50 popularnych mitów i odpowiada na wiele nurtujących nas pytań. Polecamy wszystkim osobom, które lubią poznawać ciekawostki i poszerzać swoją wiedzę. Pozycja idealna dla dociekliwych nastolatków.

 

 

Po więcej pomysłów, kliknij tutaj.