Przegląd premier – 1 marca 2019

Zaczynamy nasz cykl przeglądu premier. Sprawdzimy co zostało wydane podczas ostatnich pięciu dni tego tygodnia. Czy koniec lutego przygotował dla nas coś ciekawego? Zapraszam do lektury!

Sprawdzamy co miłego przyniósł nam rynek w trakcie ostatnich paru dni. Jeżeli coś was szczególnie zainteresowało, to dajcie znać w komentarzu. Poniżej parę ciekawszych tytułów które pojawiły się w sklepach w ostatnich dniach.

Szturmowcy. Nowa historia nazistowskich oddziałów SA

Zaczniemy trochę kontrowersyjnie, bo pierwsza książka na liście dotyczy niemieckich oddziałów szybkiego reagowania które funkcjonowały podczas drugiej wojny światowej. Do dzisiaj wojska niemieckie stanowią obiekt zainteresowania wielu historyków oraz amatorów historii. Zdecydowanie najbardziej zaawansowane technologicznie, jednocześnie stosując nowe podejście do prowadzenia wojny (np. Blitzkrieg) sprawiły że Niemiecka machina wojenna oraz taktyka absolutnie zdominowała pole bitwy, stawiając w szachu wszystkie ówczesne potęgi militarne. Nic więc dziwnego że powstają kolejne opracowania traktujące o formacjach niemieckich i że ludzi nawet po kilkudziesięciu latach od wojny dalej pasjonują te tematy. Szturmowcy to absolutnie literatura obowiązkowa dla osób zainteresowanych formacjami wojennymi drugiej wojny światowej.

Szturmowcy. Nowa historia nazistowskich oddziałów SA w księgarni internetowej SELKAR.PL

Kimi Räikkönen to osoba której nie trzeba przedstawiać fanom Formuły 1. Jest prawdopodobnie jednym z najlepszych kierowców, jacy kiedykolwiek żyli i dzięki ciężkiej pracy oraz swoim niecodziennym umiejętnościom wspiął się na sam szczyt jednego z najbardziej prestiżowego i hermetycznego sportu na świecie, czyli wyścigów bolidów Formuły 1. Pierwszą swoją wygraną zdobył w 2003 roku w Grand Prix Malesji, a ostatnią w 2018 roku w Grand Prix USA. Przez 15 lat dominuje na podium, oprócz tego miał swoją przygodę z bardziej niebezpiecznymi wyścigami NASCAR. Jeździł dla firm takich jak Sauber, McLaren, Ferrari oraz Lotus. Chcesz wiedzieć więcej? Masz dobrą okazję, bo jego biografia ukazała się w naszej księgarni.

Przystań Wiatrów

Czas na szczyptę fantastyki. Przy wsparciu mistrza, który bardzo lubi uśmiercać swoich bohaterów, powstała książka przedstawiająca niecodzienny świat fantasy. Otóż Przystań Wiatrów, bo o nim mowa, to pozycja autorstwa Pani Lisy Tuttle, a sama książka opowiada historię świata gdzie grawitacja jest niska, co pozwala ludziom realizować swoje marzenia o lataniu. Tworzy się nowa kasta społeczna lotników których celem jest zadbanie o łączność między rozsianymi wyspami. W innym wypadku jest to utrudnione, bo morza zamieszkują potwory z najgorszych koszmarów. Pewna dziewczyna także zapragnęła latać i zrobiła to na przekór organizacji Lotników która trzyma pieczę nad tajemnicami latania.

Przystań Wiatrów w księgarni internetowej SELKAR.PL

Miłość jest warta starania. Rozmowy z mistrzami

Zmieniamy wątek na wspomnienia i biografie. Miłość jest warta starania. Rozmowy z mistrzami to książki, w której Justyna Dąbrowska zabierze nas w podróż poszukiwania szczęścia oraz sensu życia. W tej pozycji skierowanej do absolutnie każdego, znajdziemy rozważania filozoficzne na ważne dla nas tematy takie jak szczęście oraz miłość. Książkę docenią nie tylko zwykli czytelnicy szukający celu w życiu, ale także początkujący dziennikarze oraz blogerzy chcący polepszyć swój warsztat pisarski.

Miłość jest warta starania. Rozmowy z mistrzami

Kurier z Warszawy

Wkrótce na ekranach kin pojawi się film pod tytułem Kurier z Warszawy. Opowiada on historię o żołnierzu należącym do legendarnej formacji cichociemnych. Ten pojedynczy bohater przeżył niewiarygodne historie które rozpoczęły się na długo przed drugą wojną światową i trwały długo po niej. Tajny emisariusz Armii Krajowej. Rozmawia z Winstonem Churchillem, a także jako ostatni emisariusz dostarcza informacje dla Armii Krajowej w przeddzień Powstania. Opowieść skupia się nie tylko na bohaterze, ale i na strukturach Państwa Podziemnego oraz Armii Krajowej. Warto przeczytać przed seansem w kinie, gdyż książka odsłania znacznie więcej niż jest to możliwe do pokazania na ekranie filmowym.

Kurier z Warszawy w księgarni internetowej SELKAR.PL

Rok 1984

Każdy chyba zna frazę Wielki Brat Patrzy. Nie każdy jednak wie, że popularne show telewizyjne zaciągnęło ten cytat z książki George Orwella o nazwie Rok 1984. Jest to powieść ukazująca Londyńską antyutopię, gdzie każdy krok człowieka jest monitorowany i oceniany przez organy państwowe. Brzmi znajomo? Podobny program od jakiegoś czasu działa w Chinach. Książka, mimo że jest to nowa edycja pozycji napisanej ponad  bardziej niż kiedykolwiek jest aktualna. Warto tutaj wspomnieć że wizjoner napisał ją ponad 70 lat temu. Niewiarygodne w jak wielu miejscach miał rację. Nie wierzycie? Zapoznajcie się z tą powieścią.

Rok 1984 w księgarni internetowej SELKAR.PL