Przegląd premier – 11 marca 2019

Sprawdzamy jakie ciekawe premiery książkowe przyniósł nam ostatni tydzień!

Czas na cotygodniowy przegląd książek należących do różnych gatunków literackich. Wymieniamy zarówno popularniejsze pozycje, jak i te mniej popularne, bardziej niszowe które także mogą zainteresować osoby szukające nowych zainteresowań.

Jak podrywają szejkowie

Pierwsza pozycja jest dosyć kontrowersyjna. Opowiada ona historie młodego księcia, który jedyne co osiągnął, to urodził się jako syn jednego z arabskich szejków. Posiada niewiarygodne bogactwo oraz najwyższą pozycję społeczną i dzięki temu może mieć absolutnie wszystko. Książę Abed posiada dwie pasje – piękne konie i piękne kobiety (w kraju gdzie kobiety są traktowane jak rzeczy, to raczej nic dziwnego). Książka opowiada o gościu, który niespecjalnie widzi różnicę między modelką, a prostytutką i opowiada o najbardziej szalonych prywatnych imprezach jakie możemy sobie wyobrazić. Książka na pewno będzie kontrowersyjna oraz będzie o niej głośno, myślę że każdy mógłby ją przeczytać.

Jak podrywają szejkowie w księgarni internetowej Selkar.pl

Esencjalista. Mniej, ale lepiej

Zmieniamy absolutnie dziedzinę literatury na poradniki. Esencjalista, to pozycja która postara się nauczyć nas asertywności. Jeżeli zdarza się tobie zgodzić na coś, czego robić nie chcesz, albo zatwierdzać coś przed zastanowieniem, to może być to książka dla ciebie. Książka nie powie tobie jednak, aby częściej mówić nie, bo nie o to też tutaj chodzi. Raczej wytłumaczy tobie, jak ważne jest przystopowanie na chwilę, by zastanowić się nad naszym wnętrzem oraz otaczającym nas światem. Ta książka pomoże tobie wtedy, kiedy masz uczucie przepracowania i niewielkiej użyteczności lub też kiedy jesteś wiecznie zajęty, ale mało produktywny.

Esencjalista. Mniej, ale lepiej w księgarni internetowej Selkar.pl

Z nosem w ekranie. Szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka?

Czy książka Z nosem w ekranie to przestroga przed tabletami czy zachęta do jak najszybszego oswajania dzieci z nową technologią. Książka stara się przedstawić wszystkie za i przeciw styczności dziecka z urządzeniami SMART. Z nosem w ekranie odpowie na pytania młodych rodziców na temat tego, czy dziecko powinno od najmłodszych lat zadawać się ze sprzętem elektronicznym i czy jest ryzyko, że powstanie z tego kolejne SMART zombie. A jeżeli tak, to w jaki sposób określić granicę oraz czy wspólna zabawa tabletem to dobry pomysł.

Z nosem w ekranie. Szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka? w księgarni internetowej Selkar.pl

Ostatnie Namaszczenie

Zmierzamy w stronę brutalnej drugiej wojny światowej. Ostatnie Namaszczenie opowiada historię grupy partyzantów, którzy po wielu walkach z przeważającymi oraz lepiej wyposażonymi siłami wroga, powoli się wykrwawia i traci swoja zdolność bojową jako jednostka bojowa. W akcie ostatniego aktu heroizmu, postanawiają odbić pewne niewielkie miasteczko z rąk Rosjan. Czy taka walka ma sens? Książka chwyta za gardło oraz pokazuje jakie granice muszą przekroczyć wierzący żołnierze, by osiągnąć zwycięstwo nad brutalnym i złym wrogiem.

Ostatnie Namaszczenie w księgarni internetowej Selkar.pl

Superlunche. Zdrowe, ekspresowe, sezonowe

I na koniec porozmawiamy o diecie. Kto z Was gotuje obiadki do pracy? A kto chciałby, ale nie ma czasu. To teraz będzie miał, dzięki książce SuperLunche będziecie w stanie przygotować posiłki na cały tydzień bez problemu dbając o różnorodność. Dania w tej książce są przede wszystkim lekkie, co jest bardzo ważne kiedy jemy np. w połowie dnia. Po ciężkim obiedzie, jakość skupienia drastycznie spada, a lunchbox pełen warzyw oraz aromatycznych przypraw i olejów da nam energetycznego kopa bez zjazdu i chęci na spanie na zapleczu w pracy.

Superlunche w księgarni internetowej selkar.pl