Przegląd Premier – 12.04.2019

Ostatnio mieliśmy drobną awarię na naszym Selkarowym blogu, ale kryzys został zażegnany. Akurat aby na czas przygotować nasze cotygodniowe zestawienie najciekawszych premier książkowych ostatniego tygodnia.

Tradycyjnie, jak co tydzień, nie skupimy się na bestsellerach oraz hitach. Poszukamy także niszowych oraz branżowych książek, które mogą także zainteresować potencjalnie nie związanych z danym tematem czytelników.

Ucha, fochy, tarapaty

Zacznijmy lekko na luzie. Ucha, fochy, tarapaty to interesująca książka o najpiękniejszym języku na świecie, czyli oczywiście o języku polskim. Pełna nazwa książki brzmi Ucha, fochy, tarapaty. Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polszczyźnie i o co nie baliście się zapytać. Autorka książki, Pani Agata Hąci, która między innymi występuje w Polskim Radiu i jako ekspertka odpowiada na pytania słuchaczy o język polski. Zebrała wszystkie najciekawsze wątki poruszane przez słuchaczy i wrzuciła je razem do książki o której teraz piszemy. Książka, którą z powodzeniem może przeczytać każdy i dowiedzieć się czegoś nowego, interesującego.

Jak radzić sobie z nastolatkiem. Poradnik dla dorosłych

Poradnik dla mam i tatów. Wiadomo, trudny wiek, hormony buzują, przekłute ucho, tatuaż na czole, marihuana pod łóżkiem czy powrót późno w nocy po imprezie. To tylko niektóre dziwne sytuacje na które natrafiają rodzice buntującej się młodzieży. Na szczęście, jest taki Pan jak Josh Shipp, który jest specjalistą od wychowania dojrzewającej młodzieży, który do tego skondensował swoją wiedzę w tej jakże obowiązkowej dla niektórych zdesperowanych rodziców książce. Tekst ten opisuje niektóre zagadnienia w sposób zabawny, jednak zawsze jest on rzeczowy i konstruktywny.

Jak radzić sobie z nastolatkiem w księgarni internetowej Selkar.pl

Ludzie

To teraz troszkę czarnego humoru i samokrytyki. Książka ma pełną nazwę Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko. I mówi właśnie dokładnie o tym, co nazwa. Opowiada historię o tym, w jak wielu aspektach nam, ludzkości jako gatunkowi, nie wyszło. Jak wiele rzeczy mogliśmy zrobić lepiej albo które moglibyśmy nie zepsuć. Znajdziemy tutaj troszkę sarkazmu i wiele elementów, z których naprawdę powinniśmy się wstydzić jako gatunek. Kiedy np. coś pójdzie nie tak, to przypomnij sobie, że pewne supermocarstwo wybrało na swojego prezydenta gospodarza programu telewizyjnego.

Ludzie w księgarni internetowej Selkar.pl

Dzieci nie płakały. Historia mojego wuja Alfreda Trzebińskiego, lekarza SS

Ostatnio jakoś wychodzi nam ciągle tak, że co tydzień pojawia się książka o naszych dobrotliwych zachodnich sąsiadach. Tym razem, prezentujemy wam pozycje która opowiada historię Pana Alfreda Trzebińskiego, lekarza który należał do SS i …. którego mieszkańcy Mühlberga bronili przed trybunałem wojskowym. Był lekarzem wykształconym i oczytanym, pomagał biednym ludziom, wspierając ich nawet finansowo. Potrafił całą noc pilnować chorego przy jego łóżku. No i był z pochodzenia polakiem, który został jednak zakwalifikowany jako rasa „przeważająco nordycka” i jakimś sposobem dostał się do SS, NDSAP oraz został lekarzem w Auschwitz. Nie był jednak całkowicie nieskazitelnym bohaterem w tej historii, czego dowiecie się z książki.

Dzieci nie płakały w księgarni internetowej Selkar.pl

Jedzenie, mity i nauka

Kolejną tradycją staje się pisanie o książkach dotyczących gotowania czy też kuchni. Tym razem bardziej o tym, czy popularne mity o jedzeniu są prawdziwe czy też nie. Analizowane są za pomocą różnych metod naukowych i często kontrastowane z bieżącą modą żywieniową. Jeść musi każdy i każdy z nas ma dosyć indywidualny stosunek do jedzenia. Niektórzy to traktują jako zło konieczne, trzymając się restrykcyjnych diet, inni natomiast folgują sobie i jedzą co im wpadnie na talerz lub w ręce. Ważne jest jednak to, że żywność naprawdę wpływa na nasze zdrowie i powyższa książka odsłania karty tego co jest prawdziwe, a co fałszywe.

Jedzenie, mity i nauka w księgarni internetowej Selkar.pl