Przegląd Premier – 15.03.2019

Kolejny tydzień zbliża się do końca, więc czas rozpocząć przegląd ciekawych premier książkowych z ostatnich paru dni.

Jeżeli jednocześnie ominął was poprzedni przegląd, znajdziecie go pod podanym linkiem – Przegląd Premier – 11.03.2019. Wtedy to sprawdzaliśmy jakie ciekawe książki zostały wydane w poprzednim tygodniu. Bez zbędnego przedłużania, zaczynamy nasze zestawienie.

Trylogia Ojczyzny (Tom 1). Dusza granicy

Zacznijmy od książki obyczajowej z motywem drogi. O to w samym środku lasu gdzieś na Nevadzie, pewna rodzina żyje sobie i uprawia tam tytoń. Rodzina ta doskonale zna zasady panujące w lesie oraz wie jak należy szanować naturę. Niestety jednak, dochody ze sprzedaży tytoniu nie są wystarczające by wyżywić biedną rodzinę. Ojciec wyrusza w podróż by sprzedać nadwyżkę wyprodukowanego tytoniu. Czeka go długa droga przez las pełen niedostępnych ścieżek. Musi uważać nie tylko na bandytów oraz dzikie zwierzęta, ale i na straż graniczną która bez wahania może go aresztować lub nawet postrzelić.

Trasy tej uczy także swojej córki – Joel, która kocha konie i jest raczej niespokojnej natury. Szybko będzie musiała nauczyć się radzić sobie sama na szlaku. Dusza Granicy to typowa książka z motywem drogi, napisana w duchu książki obyczajowej, literatura autentyczna oraz pełna rozmachu.

Trylogia Ojczyzny (Tom 1). Dusza granicy w księgarni internetowej selkar.pl

Boska proporcja

Wracamy do polski. Boska Proporcja to książka autorstwa Piotra Borlika wydana przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Jest to powieść kryminalna opowiadająca historię przeciwności. O to mamy morderstwo, gdzie w zamkniętej strefie palmiarni zabójca odnajduje zwłoki dziewczyny, które jednocześnie wyglądają makabrycznie, jak i pięknie. Sprawą zajmie się Agata Stec, komisarz która zdecydowanie nie należy do grzecznych policjantek. Dobrze wie co to znaczy pić alkohol całą noc i obudzić się z kacem gigantem w łóżku nieznanego faceta. Komisarz jest wulgarna i dominująca, dzięki czemu świetnie sobie radzi w środowisku zdominowanym przez mężczyzn.

Boska proporcja to książka kryminalna która zaskoczy swoich czytelników swoim kontrastem, gdzie nic nie jest tak bardzo czarno białe, jak się na początku wydaje.

Boska proporcja w księgarni internetowej Selkar.pl

Optymizm mimo wszystko

Książka napisana specjalnie dla osób zmartwionych. Czym zapytacie? Wszystkim. Jeżeli uważasz że masz pecha, wiatr wieje tobie ciągle w oczy, masz stracha przed jutrem, a często przeraża ciebie nawet to co już wiadome i nawet nie do końca wiesz dlaczego? Jeżeli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, istnieje duża szansa że Optymizm mimo wszystko będzie w stanie tobie pomóc. Książka to zbiór opowiadań z happy endem, pokazujących że nawet najgorsze historie mają swój happy end, a zamartwianie się spowoduje tylko więcej niepotrzebnych nerwów. Na końcu każdej z historii znajduje się lista wdzięczności. Bo to właśnie wdzięczność jest emocją, która daje nam największego kopa. Ta książka pomoże tobie zrozumieć, jak ważne może być w naszym samopoczuciu okazywanie wdzięczności, czasem nawet tam gdzie na pierwszy rzut oka jej nie widać.

Optymizm mimo wszystko w księgarni internetowej Selkar.pl

Pacjentka

Pacjentka to jeden z najbardziej wyczekiwanych thrillerów psychologicznych w 2019 roku. Przygoda rozpoczyna się od tego, że pewna ceniona malarka oraz fotografka mody, strzela do swojego męża pięć razy w głowę, by potem zaniemówić. Nie było świadków i osób postronnych, więc tylko zamknięta w sobie bohaterka wie co naprawdę się wydarzyło. Finalnie zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Jej opiekun w tym szpitalu pragnie, żeby pacjentka przed nim się otworzyła i żeby udało się dowiedzieć, co naprawdę się stało tamtego potwornego dnia. Jednak czy kiedy Alicja, bohaterka, zacznie mówić, to czy na pewno dowiemy się tego czego chcemy się dowiedzieć, czy odsłonięta zostanie inna tajemnica?

Pacjentka to świetny thriller psychologiczny który już teraz zyskał olbrzymie uznanie fanów tego typu literatury w Polsce i na świecie.  Lubicie thrillery, to zainteresujcie się tą pozycją.

Pacjentka w księgarni internetowej selkar.pl

Wiecie co to komiksy paragrafowe? Wyobraźcie sobie, że czytacie komiks, ale to wy decydujecie o decyzjach bohaterów. Czytacie sobie komiks i widzicie, że postać może wykonać parę różnych czynności. Wybieracie jedną, a tam jest numerek strony lub fragmentu na który masz się przenieść i tak gra się toczy. Your Town, Twoje miasto to kolejny komiks paragrafowy od wydawnictwa Foxgames. Tym razem komiks przenosi nas na dziki zachód, gdzie nie jesteśmy bandytą, ani kowbojem, a zarządzą rodzącego się właśnie miasta. Od naszych decyzji będzie zależeć jego sukces i przetrwanie, bo oprócz konieczności podejmowania ważnych decyzji, będziesz musiał jeszcze dbać o zagrożenie z zewnątrz – na dzikim zachodzie panują bandyci (kojarzycie Gang Van Der Linde? Tutaj pewnie spotkacie gorszych typów) groźne zwierzęta.
Komiksy paragrafowe mają to do siebie, że nie posiadają progu wejścia. Jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z żadnym z nich, to możesz rozpocząć przygodę od naprawdę dowolnej pozycji, a Foxgames wydał ich naprawdę dużo. Znajdziesz je oczywiście w księgarni Selkar.pl.