Przegląd Premier – 29.03.2019

Jak minął Wam tydzień? Nam bardzo pracowicie i tradycyjnie w podsumowaniu mijającego tygodnia napiszemy parę słów o ostatnich ciekawych premierach książkowych.

Tak jak zawsze nie będziemy się skupiać na jednej kategorii, a skupimy się bardziej na szerokiej grupie książek. Poszukamy także rarytasów z najróżniejszych kategorii literatury, które mogą się spodobać nawet osobom w żadnym stopniu niezwiązanym z danym tematem.

Islamski Łącznik

Zaczynamy nie tyle co od premiery nowej książki, a od premiery nowego wydania tytułu. Islamski Łącznik to sensacyjny thriller skupiający się na relacjach między Europejczykami a przedstawicielami Islamu. Książka pokazuje różnicę między tak skrajnymi kulturami. Wspomina także o terrorystach i zamachach terrorystycznych robionych przez sadystów z tak zwanego Państwa Islamskiego. Brat głównej bohaterki zostaje właśnie wciągnięty w rozgrywki rzekomego kraju. Siostra powraca do Szwecji, gdzie wcześniej mieszkała z bratem, by dowiedzieć się co naprawdę z nim się stało.

Islamski Łącznik w księgarni internetowej Selkar.pl

Domy Bezdomne

Domy Bezdomne to intrygujący reportaż dotyczący domów chłopskich zbudowanych na ziemi pszczyńskiej z XIX wieku. Książka o zapomnieniu starych, niszczejących i po prostu znikających chłopskich chałup. Autorka analizuje, co wpłynęło na zmianę krajobrazu na ziemiach śląska oraz jakie czynniki wpływają na znikający powoli obraz historii. Część tych domów została objęta programem ochrony zabytków, ale nie zawsze jest to wystarczające, by urokliwe miejsca pełne historii znikały pochłaniane przez naturę lub działalność człowieka.

Domy Bezdomne w księgarni internetowej Selkar.pl

Doktorzy z piekła rodem

Tym razem trochę historii, o której nie można zapomnieć. Doktorzy z piekła rodem. Przerażające świadectwo nazistowskich eksperymentów na ludziach, bo tak brzmi tytuł, już po okładce sugeruje, o czym będzie ta książka. Osoba w lekarskim kitlu, spod którego wystaje kołnierzyk z oznaczeniem Schutzstaffel, czyli SS, które przez cały okres drugiej wojny światowej zwiastował kłopoty ludziom, którzy mieli nieprzyjemność żyć na ziemiach zaatakowanych przez Niemców. Książka ta opisuje nieludzkie eksperymenty, jakie Niemcy wykonywali na ludziach oraz do jakich okropności mógł posunąć się umysł szaleńca.

Doktorzy z piekła rodem w księgarni internetowej Selkar.pl

Toksyczna Miłość. I jak się z niej wyzwolić

Czy są na sali Panie zakochane beznadziejną miłością do swojego partnera? A może Panowie które duszą się w swoich związkach? Jeżeli tak, to Toksyczna Miłość i jak się z niej wyzwolić to książka przeznaczona właśnie dla takich par oraz osobników. Napisana została przez Pię Mellody, która oprócz bycia autorką bestsellerów, zawodowo zajmuje się psychoterapią. Autorka spędziła sporą część swojego życia na analizie toksycznych związków. W książce znalazły się także takie tematy jak np. religijny fanatyzm, dewocja, uzależnienie od guru czy też psychoterapeuty. Najlepszy wniosek z tej książki jest taki, że z toksycznej miłości można się wyleczyć.

Toksyczna miłość w księgarni internetowej Selkar.pl

Hello World. Jak być człowiekiem w epoce maszyn

Fascynująca książka na temat tego, w jaki sposób nie oszaleć w świecie zdominowanym przez maszyny. Opowie ona, jakie decyzje podejmuje za ciebie sztuczna inteligencja. Ciągle słyszymy o inteligentnych rzeczach i kolejne informacje, które opowiadają o takich obiektach jak inteligentne miasta czy też inteligentne wieżowce przestają w nas tworzyć efekt wow! Większość z nas ma inteligentny telefon, sporo osób wie, czym jest inteligentny zegarek lub inteligentny dom. Wszystko jest inteligentne, a co z człowiekiem? W tym, aby nie zgubić się w chaosie wszechobecnej sztucznej inteligencji, pomaga właśnie książka Hello World.

Hello World. Jak być człowiekiem w epoce maszyn w księgarni internetowej Selkar.pl