Przegląd premier literackich – 06.12.2019

No i jak tam? Jak śniegu nie było, tak dalej niema. Pierwszy tydzień grudnia, u nas w Białymstoku coś nieśmiało sypało, ale finalnie wyszedł tylko lód na drogach. Niesamowite wywrotki ludzi próbujących się przemieszczać to jedyny plus takiej pogody.

I tyle jeżeli chodzi o naszą prognozę pogody, bo nic więcej ciekawego nie można o niej powiedzieć. W każdym bądź razie zbliża się do nas gorący okres i wielu z nas będzie szukać interesującego tytułu do poczytania podczas przerwy świątecznej. Poniżej parę propozycji prosto z listy nowości. Czuć jeszcze ten specyficzny zapach nowych książek. Jak zwykle przedstawię Wam zarówno nowe bestsellery jak i zaskakujące bardziej niszowe propozycje. Zaczynamy?

Wigilia pełna duchów

Różnego rodzaju opowieści wigilijne pełne są niewyjaśnionych zjawisk paranormalnych. Świąteczne duszki stale zapisały się w naszej popkulturze. Omawiana jako pierwsza pozycja to nic innego, jak zbiór mrocznych opowiadań o duchach które nawiedzają wigilijne stoły w tą jedyną i niepowtarzalną (a przez to i sprzyjającą dla magii) noc. Czytanie tych opowiadań przy świecach w wigilijną noc może spowodować dreszczyk przerażenia. Ale to jest jedyna taka noc w roku i myślę, że na ten dreszczyk zasługuje. Znajdziemy w niej opowiadania popularnych kiedyś autorów, takich jak Elizabeth Gaskell, Edith Wharton, M.R. James, F. Marion Crawford czy Andrew Haggard.

Wigilia pełna duchów w księgarni internetowej Selkar.pl

Indygo

Historia o tym, że dobry sen może szybko i brutalnie się skończyć. Główny bohater – Brayan Harrison, żyje niczym w bajce. Jest rozpieszczany od najmłodszych lat przez swoich najbliższych, żyje sobie luksusowo w ekskluzywnej posiadłości cenionych rodziców i ma ogólnie wszystko czego dusza zapragnie. Sen jednak dochodzi do końca, kiedy to Brajanek zostaje oskarżony o brutalny gwałt na byłej dziewczynie swojego przyjaciela i zostaje osadzony w zakładzie karnym o złagodzonym rygorze. Tam trafi pod opiekę starszego kryminalisty, który to nauczy go jak wiele ominęło głównego bohatera w prawdziwym życiu oraz jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić.

Indygo w księgarni internetowej Selkar.pl

Bloodborne Tom 1 Śmierć Snu

Kojarzycie Bloodborne? Pisałem o tej grze planszowej parę zestawień temu. Gra planszowa powstała na kanwie kultowej już gry na Playstation 4 o tym samym tytule. Gra cechuje się przede wszystkim dwoma elementami: po pierwsze, ekstremalnie wysokim poziomie trudności wymagającej od gracza ciągłej uwagi i ostrożnej walki. Po drugie, ciężkim mrocznym klimatem inspirowanym czasami wiktoriańskimi oraz rewolucją przemysłową. W tle mamy więc wilkołaki i potwory z mrocznych legend. Taki sam jest komiks, który wydaje Egmont. Myślę, że warto zainteresować się tym tytułem.

Bloodborne w księgarni internetowej Selkar.pl

Próba Sił

Kończymy nasze zestawienie horrorem, ale dalej pozostając w temacie świąt. Boże narodzenie już niedługo, ale atmosfera w książce daleka jest od świątecznego nastroju. W miasteczku Tensas dochodzi do tajemniczego samobójstwa jednego z mieszkańców. Żeby było ciekawiej, podczas pogrzebu pastor zachowuje się w bardzo podejrzany sposób, a do tego znikąd pojawiają się tajemnicze widmowe postacie. Losy głównych bohaterów zostaną powiązane z czwórką nieznajomych osób które wspólnie będą musieli poradzić sobie z niewyjaśnionymi zjawiskami.

Próba Sił w księgarni internetowej Selkar.pl