Przegląd premier literackich – 10.1.2020

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Pierwszy przegląd premier w 2020 będzie obejmował dosyć duży rozstrzał czasowy, a wszystko z uwagi na dwa powody.

Bo po pierwsze, grudzień obejmował głównie premiery książek o tematyce świątecznej, a że mamy styczeń, to już raczej musztarda po obiedzie. Po drugie, jak co roku, styczeń oraz grudzień nie posiadają grubej listy premier, więc i nie za bardzo mam z czego wybierać. Dzisiaj się jednak udało dobrać parę książek i tak jak zazwyczaj, będziemy wybierać pozycje, które mogą znajdować się zarówno na liście bestsellerów, jak i bardziej niszowe książki o po prostu ciekawej tematyce.

Jeszcze jedna wędrówka

Zacznijmy od książki obyczajowej. Omawiana pozycja będzie opowiadać o kobiecie nazywającej się Eve Duncan. Można powiedzieć, że jej życie zmieniło się całkowicie dwa razy – pierwszy raz kiedy narodziła się jej córka i drugi, kiedy ją straciła. Tak naprawdę nie wie, co się stało z jej dzieckiem i książka właśnie będzie opowiadać historię matki, która będzie próbowała się dowiedzieć, co tak naprawdę stało się z jej córką i czemu zaginęła. Im będzie więcej się dowiadywać, tym mroczniejsze tajemnice jej przeszłości wyjdą na jaw.

Jeszcze jedna wędrówka w księgarni internetowej Selkar.pl

Czytaj jak profesor

Kolejna książka z naszego zestawienia to bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych poradnik dotyczący nauki czytania dla dorosłych. Oczywiście to zdanie to taki żarcik, ale nie do końca. Czytaj jak profesor będzie właśnie zbiorem wskazówek, w jaki sposób należy czytać książki by odnajdować ciekawostki (zamierzone lub też nie) zamieszczone przez autorów najróżniejszych książek. Książka wyjaśni nam krok po kroku, w jaki sposób należy rozszyfrowywać różnego rodzaju kody używane przez autorów. Została ona napisana na podstawie wiedzy emerytowanego wykładowcy z uniwersytetu Michigan – Flint, gdzie studencie uczą się właśnie najgłębszych niuansów zawiłości literackich.

Czytaj jak profesor w księgarni internetowej Selkar.pl

Energia dla klimatu

Czas skończyć śmieszkowanie z umiejętności czytania Amerykanów i przejść do poważniejszego tematu, czyli zmian klimatycznych. Prawda jest taka, że sami nie możemy nic zrobić, bo co z tego że sortujemy śmieci i nie pijemy wody z butelkowanych butelek, skoro Donald Trump uważa, że zmiany klimatu to mit i nikt nie będzie atakować jego przemysłu. By jednak zapoznać się z tematem (i dbać o klimat przy wyborach, także w Polsce) warto sięgnąć po książkę Energia dla klimatu, która to została wydana przez PWN. Książka w pigułce opisuje nie tylko zmiany klimatyczne, ale także w jaki sposób należy rozwijać przemysł energetyczny, by ten nie był obciążeniem dla ziemi.

Energia dla klimatu w księgarni internetowej Selkar.pl

Mord

Kolejna książka to kryminał, którego akcja dzieje się w Polsce, a dokładnie na warszawskiej Pradze w latach 80. Będziemy mieć klimat starych kamienic, zaniedbanych podwórzy oraz ciemnych interesów w zaułkach. Poznamy półświatek warszawskich cwaniaczków, pijaków i handlarzy spod ciemnej gwiazdy. A także życie zwykłych ludzi, którzy próbują jakoś się ułożyć w tym nieprzyjemnym klimacie. Wszystko jakoś sobie trwa, gdy nagle ludzi wstrząsa wieść o krwawym morderstwie, które do tego zostało popełnione w jednej z popularnych, lokalnych restauracji. Szybko się okaże, że motywem brutalnych morderstw i innych zbrodni popełnionych na kobietach była zemsta.

Mord w księgarni internetowej Selkar.pl