Przegląd premier literackich – 11.10.2019

Jesień na dobre rozgościła się w Polsce. Jest zimno, mokro, mroźnie i ciemno. W sam raz na czytanie książki. Co nam zaoferował ostatni tydzień, jeżeli chodzi o premiery wydawnicze?

Ostatni tydzień nie był obfity w interesujące premiery literackie, jednak parę perełek udało mi się znaleźć więc dla głodnych nowości znajdziemy coś ciekawego. Tradycyjnie, jak co tydzień skupimy się nie tylko na potencjalnych bestsellerach, ale także na troszkę mniej popularnych książkach lub pozycjach z dziedzin mniej obleganych przez literaturę, ale jednak mogących zainteresować każdego fana dobrej książki.

Małe Separacje

Pierwszą książką na dzisiaj będzie pozycja obyczajowa autorstwa Jakuba Potockiego. Małe Sensacje to książka napisana z ironią oraz pełna czarnego humoru, stanowiąca coś na wzór wielkomiejskiej gawędy. Autor książki obnaża za jej pomocą polską rzeczywistość, którą widzi z perspektywy trzydziestolatka. Jest szczera do bólu, bezkompromisowa. Raczej nie odpowie na pytanie jak żyć, a raczej chluśnie tobie zimną wodą w twarz lub będzie jak mocna kawa, która pozwoli otworzyć oczy. Idealna pozycja na jesienne wieczory.

Czarnobyl Historia nuklearnej katastrofy

Po wielu latach temat Czarnobylu znów stał się gorący niczym radioaktywny opad. Wszystko za sprawą serialu, który miał premierę parę miesięcy temu i zebrał fantastyczne recenzje oraz wielu fanów. HBO miało szczęście z tym sukcesem, bo w tym samym czasie premierę miał ostatni, wyjątkowo beznadziejny sezon Gry o Tron. Nie jest to jednak ważne z punktu widzenia tego wpisu. Czarnobyl Historia nuklearnej katastrofy to książka opowiadająca o przebiegu tragedii oraz o zwykłych ludziach którzy próbowali ratować całość przed jeszcze większą tragedią. Poznamy historię strażaków, naukowców czy też żołnierzy. Autor książki zastanowi się także, czy w niedalekiej przyszłości taka tragedia może się powtórzyć.

Czarnobyl Historia nuklearnej katastrofy w księgarni internetowej Selkar.pl

Siedem szkieletów. Historia najsłynniejszych ludzkich skamieniałości

Dzisiaj trafi się trochę archeologii oraz antropologii. Opisywana przez nas książka będzie opowiadać historie najciekawszych ludzkich szkieletów, które zyskały niesamowitą popularność na całym świecie. Autor książki będzie analizować siedem takich przypadków i sprawdzać, jakie to czynniki wpłynęły na to, że stały się ambasadorami nauki którzy przemawiają do opinii publicznej na całym świecie. Mimo dosyć poważnego i naukowego tonu, książka została napisana w sposób żartobliwy i jednocześnie zachowując duży poziom fachowości.

Siedem szkieletów. Historia najsłynniejszych ludzkich skamieniałości w księgarni internetowej Selkar.pl

Nauka i Teologia – niekoniecznie tylko na jednej planecie

Kolejna książka jest dosyć trudna. Jak zapewne wiemy, teologia to dział nauk skupiający się na analizie dziejów religii, ale i nie tylko. W żadnym wypadku nie neguje Boga i tutaj następuje spięcie wraz ze standardową nauką, która często wyklucza istnienie Boga (chociaż istnieją publikacje naukowe, które jednak potwierdzają istnienie mocy wyższej). W każdym bądź razie to właśnie na tym skupi się omawiana książka – czy nauka i teologia mogą wspólnie istnieć i wspólnie się rozwijać? Czy teologia jest dziedziną nauk itp.

Nauka i Teologia – niekoniecznie tylko na jednej planecie w księgarni internetowej Selkar.pl

Kalendarz książkowy kota Jaśniepana

Tym razem nie książka, a kalendarz. Do tego najfajniejszy kalendarz który będzie polepszać wam humor przez cały rok. Na każdej stronie są zamieszczone unikatowe i doskonałe komiksy wychwalające wspaniałość, doskonałość, piękno, dostojność oraz inteligencję kotów, a dokładnie kota jaśniepana. Jednocześnie czasem wspomni też o narzędziu do otwierania puszek – człowieku. Małe cudeńko, polecam.

Kalendarz książkowy kota Jaśniepana w księgarni internetowej Selkar.pl

Przyjemność. Kreatywne podejście do życia

Ostatnią książką na dzisiaj będzie pozycja traktująca o … Przyjemności. Książka będzie tłumaczyć nam czym jest przyjemność, jak ją odczuwamy. Książka będzie także pokazywać w jaki sposób odczuwanie przyjemności lub też cierpienia wpływa na nasze emocje, myśli i zachowania. Autor będzie omawiać psychologię oraz biologię przyjemności oraz szukać jej źródła w naszym ciele oraz na zewnątrz, czy to w przyrodzie która nas otacza czy w całym wszechświecie w którym żyjemy.

Przyjemność. Kreatywne podejście do życia w księgarni internetowej Selkar.pl