Przegląd Premier literackich – 12.07.2019

Upały minęły, mamy lekkie ochłodzenie i nawet deszcz. Całe szczęście do naszej pięknej, tropikalnej Polski przybył wreszcie angielski klimat – chłodno, mokro i deszczowo.

Osobiście jestem fanem takiej pogody, a już na pewno wolę ją bardziej niż 35 stopni w cieniu. Niestety Polska stała się betonowym rajem, co bardzo skutecznie wpływa na nasz klimat i w mieście jest po prostu strasznie gorąco. Co nie zmienia jednak faktu, że taka chłodna pogoda, jaką mamy teraz fajnie wpływa na chęć czytania. Osobiście uwielbiam usiąść z Kindlem w ręku, zaparzyć kawę i się zrelaksować przy jakiejś krwistej fantastyce. Jeżeli też masz ochotę na taką przerwę od szarej codzienności, ale nie do końca wiesz co przeczytać, to masz szczęście, bo przygotowałem specjalnie dla Ciebie listę ciekawych premier literackich.

Teraz Zaśniesz

Zacznijmy od powieści z dreszczykiem emocji. Myślę że różnego rodzaju thrillery cieszą się wyjątkową popularnością w atmosferze chłodnej i mroźnej atmosfery niczym Gotham. Teraz Zaśniesz to właśnie thriller opowiadający historię paru obcych dla siebie postaci, które jednak łączy parę rzeczy. Są to sekrety oraz brutalne kłamstwo. Jedną z bohaterek jest Anna – dziewczyna która cierpi na bezsenność. Połączone to jest z głęboko zakorzenionymi lękami i prześladującymi ją wspomnieniami pewnej straszliwej nocy. Od środka trawi ją także wina za popełnione zbrodnie. Żeby uciec od tragedii postanawia zmienić swoje życie i zaczyna pracę w hotelu Bay View. Tam niestety wpada oczywiście z deszczu pod rynnę i zaczyna się kolejny koszmar.

Niewinna Żona

Kolejny skomplikowany fabularnie thriller. Niewinna żona opowiada historię Dennisa Dansona, który trafił do więzienia za brutalne morderstwo. Doszło nawet do tego, że jego historia stała się tematem filmu dokumentalnego. Pewna kobieta o imieniu Samantha zaczęła badać sprawę Dennisa, co przerodziło się w obsesję. Finalnie została porwana przez jego urok i wyszła za mąż za niesłusznie skazanego człowieka. Czy jednak taka jest prawda? Udaje się uwolnić Dennisa z więzienia, jednak po tym nagle zaczynają się ukazywać inne fakty. Czy zaślepiona miłością Samantha dostrzeże prawdę?

Niewinna Żona w księgarni internetowej Selkar.pl

Dwa Światy, Przejście skazanych dusz

Jeżeli szukacie książki w klimacie Stranger Things, to trafiliście idealnie. Dwa Światy to mieszanka fantastyki i thrillera. Opowiada historię pewnej dziewczyny, która posiada pewne subtelne i niecodzienne umiejętności jak np. zwiększona odporność na ból czy też inne skaleczenia. Dodatkowo, coś wydarzyło się w opuszczonym domku, gdzie spotkała pewnego chłopaka – Wiktora. Od tego momentu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Życie zarówno głównej bohaterki, jak i jej matki jest teraz zagrożone. Czy uda jej się odnaleźć odpowiedzi w świecie, w którym jest więcej pytań niż odpowiedzi?

Dwa Światy, przejście skazanych dusz w księgarni internetowej Selkar.pl

Pchła

Jakoś w tym tygodniu jest wyjątkowo mrocznie w naszym zestawieniu premier książkowych. Kolejny tytuł to kryminał, którego akcja dzieje się w momencie Bożego Narodzenia. Główny bohater – Adam Lorenz, który to jest komisarzem Wydziału Zabójstw, dostaje wezwanie i sprawę akurat na święta. Znalezione zostaje ciało młodego mężczyzny który został przez kogoś zastrzelony. Mimo, że Adam jest specjalistą w swoim zawodzie, to miejsce zbrodni nie przypomina niczego, z czym do tej pory miał do czynienia.

Pchła w księgarni internetowej Selkar.pl

Dzikie Serce

Kolejny thriller (a czego się spodziewaliście?) opowiada o nastoletniej Tracy, która została wychowana w dzikich ostępach Alaski i posiada niesamowite umiejętności, jeżeli chodzi o traperstwo. Całymi dniami zajmuje się tropieniem zwierząt oraz lansowaniem się na psim zaprzęgu w lasach które otaczają jej rodzinny dom. Kieruje się w życiu pewnymi zasadami, które wpoiła jej matka. Jest ich wiele i niektóre z nich są bardzo dziwne, jak nie wracaj z brudnymi rękami do domu czy nigdy nie rań do krwi innych ludzi. Nie pytajcie mnie po co ma ranić ludzi. Jako że mamy do czynienia z Thrillerem, to musi zdarzyć się coś dziwnego i pewnego dnia obcy mężczyzna napada na Tracy w lesie. Tak o to zaczyna się historia, w której to rodzina Tracy będzie w śmiertelnym zagrożeniu.

Dzikie Serce w księgarni internetowej Selkar.pl