Przegląd premier literackich – 13.09.2019

Połowa września przynosi nam prawdopodobnie ostatnie upały w tym roku. I wiecie co? Bardzo dobrze!

Jakaś burza czy śnieżyca by się przydała. Naprawdę, bym nie pogardził. Lubię śnieg i zimę. Mógłbym mieszkać w Grenlandii albo innym mieście w którym jest zimno. Na szczęście jednak na rynku wydawniczym także czuć lekkie ocieplenie i wyraźną bryzę nowości. Co ciekawego pojawiło się w ostatnich dniach Myślę, że osoby głodne nowości oraz ciekawostek będą szczególnie zadowolone.

Lucyfera

Pierwsza książka w dzisiejszym zestawieniu to taki trochę Robert Langdon, ale nie do końca, gdyż książka została napisana przez Jerzego Masłowskiego oraz Wojciecha Cegielskiego, a głównym bohaterami jest para polaków, którzy wyjeżdżają do Prowansji aby zagrać w filmie. Główna bohaterka – Maria Niewiadomska jest autorką, a jej mąż menadżerem. Cała produkcja jest okryta tajemnicą i będzie prowadzić czytelnika przez malownicze prowansalskie miasteczka oraz opuszczone klasztory. Książka będzie także próbowała odpowiedzieć na pytanie kim tak naprawdę była Maria Magdalena oraz czy Jezus miał brata. Tak jak mówiłem, porównania do książek Dana Browna same się pojawiają.

Lucyfera w księgarni internetowej Selkar.pl

Jak dawniej leczono, czyli plomby z mchu i inne historie

Książki medyczne oraz o historii medycyny cieszą się ostatnio sporą popularnością. Tak samo jest z pozycją od Nathana Belofsky pod tytułem Jak dawniej leczono, czyli plomby z mchu i inne historie. Tym razem idziemy w historii jeszcze dalej, gdyż najstarsze historie w książce sięgają nawet 2300 lat w przeszłość. Możemy tutaj poczytać o takich fascynujących tematach jak leczenie bolących zębów za pomocą lewego zęba hipopotama i jadanie popiołu ze spalonego wilczego łba. Nie śmiejcie się, dzisiaj olbrzymią popularnością cieszą się też znachorzy i szarlatani, więc każde czasy mają swoich wariatów.

Jak dawniej leczono, czyli plomby z mchu i inne historie w księgarni internetowej Selkar.pl

Terapia u doktorka

Terapia u doktorka to drugi tom z cyklu Młody bóg z pętlą na szyi o którym pisałem parę tygodni temu w innym podsumowaniu tygodnia. Jest to historia prawdziwa, która jednocześnie pozwala na dokładniejszy wgląd do swojego wnętrza. Opowiada o kolejnych spotkaniach Ani z terapeutką, która pomaga jej pozbyć się autodestrukcyjnych zachowań. Niestety, każde spotkanie dla dziewczyny to walka z samą sobą. Nie będzie lekko, nie raz będzie ona wracać do swoich traumatycznych i niszczących nawyków. Czy finalnie terapia dla niej pomoże czy zaszkodzi? Książka jest nie tylko intrygującą relacją na podstawie prawdziwej historii, ale może pomóc każdemu kto ma chaos w sercu oraz w głowie.

Terapia u doktorka w księgarni internetowej Selkar.pl

W labiryncie smoków

W labiryncie smoków to czwarty tom serii Pamiętnik Lady Trent autorstwa Marie Brennan. Jest to intrygująca i bardzo popularna seria fantasy, w której to główna bohaterka opisuje swoje badania nad gatunkiem smoków. Książki mają postać pamiętnika, więc już to odróżnia je od tysięcy innych książek fantasy na rynku. Na bohaterkę czyhają różne niebezpieczeństwa, zarówno w postaci niebezpiecznych smoków będących w niewoli oraz na wolności, ale także ze strony lokalnego szejka. Do tego jej pracę sabotują agenci obcego wywiadu. Praca naukowca zajmującego się smokami nie należy do najprostszych.

W labiryncie smoków w księgarni internetowej Selkar.pl

Instytut

Ostatnią książką którą polecamy w tym tygodniu będzie najnowsza pozycja autorstwa Stephena Kinga. Instytut opowiada kolejną mroczną historię, która zrodziła się w głowie mistrza horrorów. Skupia się ona na pewnym tajemniczym instytucie w stanie Maine, państwowym obiekcie zajmującym się porywaniem i więzieniem dzieci z całych Stanów Zjednoczonych. Są to dzieci które posiadają predyspozycje paranormalne i pewne umiejętności związane z telepatią i telekinezą. Czuć tutaj nutkę Sranger Things.

Instytut w księgarni internetowej Selkar.pl