Przegląd Premier literackich – 14.06.2019

Zbliża się zarówno koniec tygodnia, jak i tymczasowa przerwa od upałów. Co ciekawego poczytać?

Połowa czerwca na rynku nie tylko książek, ale także i kinematografii czy gier komputerowych oraz planszowych to taki raczej słaby okres jeżeli chodzi o premiery. Znajdziemy jednak parę ciekawych książek, które mogą przypaść każdemu do gustu. Na końcu wpisu mały bonus dla znudzonych mocnych wrażeń.

Tao Fizyki

Tao Fizyki to książka popularnonaukowa, która próbuje połączyć zagadnienia fizyczne, z mistyczną filozofią dalekiego wschodu (opartą między innymi na Buddyźmie, ale też i na innych religiach). Autor książki pokazuje, że jeden i drugi element może żyć ze sobą w zgodzie, a nie wzajemnie się wykluczać. Nie jest to całkowita nowość na rynku, aczkolwiek nowe wydanie które ukaże się w księgarniach polskich. Myślę jednak, że pozycja dalej jest aktualna i warto się z nią zapoznać, zwłaszcza jeżeli ciekawią was zagadnienia związane zarówno z fizyką, jak i mistycyzmem oraz religiami.

Tao Fizyki w księgarni internetowej Selkar.pl

Kim Dzong Un. Szkic portretu dyktatora

Kim Dzong Un. Szkic portretu dyktatora to fascynująca dziennikarska praca autorstwa Sun Heidi Sæbø, dziennikarki pochodzenia Azjatyckiego, która w swojej pracy (nie tylko związanej z omawianą książką) skupia się na sprawach zagranicznych. Była korespondentką Dagbladet (Norweski dziennik założony w 1869 roku) w Azji. Jest to jej druga książka o Korei Północnej. Prawdopodobnie Kim Dzong Un jest obecnie najbrutalniejszym z żyjących dyktatorów, który jednocześnie notorycznie grozi Korei Południowej i posiadający wsparcie Chin i Rosjan. Nawet Stany Zjednoczone przymykają oczy na zbrodnie, którym dopuszcza się Kim Dzong Un. Praca Sun Heidi to fascynujący reportaż o działaniach szaleńca z kompleksem boga.

Kim Dzong Un. Szkic portretu dyktatora w księgarni internetowej Selkar.pl

Teheran o Zmierzchu

Teheran o Zmierzchu to thriller skupiający się na mieście Teheran (niespodzianka!), które jest stolicą Iranu i stanowi jednocześnie największe miasto regionu. Autor książki, Salar Abdoh, nie skupia się jednak na pozytywnym pokazaniu Teheranu. Wprost przeciwnie, książka ocieka od początku do końca negatywnym obrazem stolicy Iranu. Pełno w niej przemocy oraz bezprawia. Takie Gotham, tylko bez Batmana. Historia rozpoczyna się od przybycia głównej bohaterki do Teheranu. Na miejscu okazuje się, że miasto jest w przed dniu rewolucji, a przyjaciółka bohaterki jest wplątana w różne związki z bojówkami szyickimi.

Teheran o Zmierzchu w księgarni internetowej Selkar.pl

Geniusz. Rewolucja

Geniusz. Rewolucja to trzeci tom cyklu Geniusz autorstwa Leopold Gout. Książka opowiada historię trójki przyjaciół o interesującym profilu. Do grupy bohaterów należy blogerka z Chin, inżynier samouk z Nigerii oraz programista z Meksyku. Wspólnie będą oni ratować świat. W menu mają do zrobienia rozbicie gangu cyberterrorystów, ocalić aresztowanego ojca oraz walka z geniuszem zła. Książka jest zdecydowanie skierowana do młodzieży, ale i starsi czytelnicy mogą zainteresować się pozycją, jeżeli szukają czegoś luźnego do poczytania.

BONUS – Keyforge

Z uwagi na fakt, że w tym miesiącu ciekawych premier książkowych raczej nie ma zbyt wiele, mam inną propozycję. Niedawno na rynku, nakładem wydawnictwa Rebel, pojawiła się gra karciana Keyforge, idealna dla dwóch osób oraz posiadająca bardzo proste zasady i jednocześnie wysoką regrywalność. Wynika to z tego, że każda talia do gry w Keyforge jest całkowicie inna i na całym świecie nie ma drugiej takiej samej. Kupuje się pakiet kart (w zestawie startowym są już dwie) i można już grać. Jednocześnie nie jest możliwe, żeby talię zdekompletować. Gra zdobywa olbrzymią popularność w Polsce i na świecie. Jest to też świetny tytuł, by zacząć swoją zabawę z nowoczesnymi grami planszowymi.

Keyforge w księgarni internetowej Selkar.pl