Przegląd premier literackich – 18.10.2019

Wiecie co się ciekawego wydarzyło? Tej jesieni wróciła wiosna. Znowu jest cieplutko i fajnie, a ja kupiłem nowy płaszcz i nie mam jak go nosić, bo za gorąco. Gad demyt.

Wracając jednak do najbardziej interesującego tematu, czyli książek, czas na kolejne parę pozycji, które mogą zaciekawić każdego i to niezależnie od lubianej tematyki. Tylko książki o ciekawej tematyce, uniwersalne i nie tylko bestsellery. Zainteresowani tym, co ciekawego pokazało się w ciągu ostatnich dni na rynku? Zapraszam do wpisu.

Sadie

Zacznijmy od thrillera. „Sadie” to książka z 2018 roku, która została nominowana do Goodreads Choice Awards i zajęła drugie miejsce na liście Best YA Fiction. Jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich powieści ubiegłego roku. Doczekała się właśnie polskiego nakładu i myślę, że powinna Was zainteresować. Główna bohaterka, tytułowa Sadie ma lekko pod górkę w swoim życiu. Dorastała bez rodziców i samodzielnie wychowuje siostrę o imieniu Mattie. A to dopiero początek jej problemów, gdy siostra zostaje znaleziona martwa przez policję. Dziewczyna bierze się za poszukiwanie mordercy i sama też zostaje uznana za zaginioną.

Sadie w księgarni internetowej Selkar.pl

Szeptacz

Kolejny bestsellerowy na świecie thriller. „Szeptacz” to jedna z bardziej oczekiwanych premier 2019 roku. Opowiada historię pisarza Toma Kennediego, który próbuje sobie jakoś poradzić ze śmiercią żony. Żeby było jeszcze gorzej, nie może znaleźć wspólnego języka ze swoim synem. Aby jakoś sobie poradzić z okropną stratą, podejmują decyzję by zmienić otoczenie. Oboje przeprowadzają się do, wydaje się, sennego i spokojnego Featherbank. Niestety okazuje się, że miejscowość nie jest tak spokojna jak się na początku wydawało. Okazuje się, że miasto nawiedza seryjny morderca, który zanim zamorduje swoją ofiarę, szepcze pod oknem jej mieszkania. Brrr ….

Szeptacz w księgarni internetowej Selkar.pl

Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania zero waste

Jeżeli należysz do osób, którym się wydaje, że niepicie wody z butelkowanej butelki zmieni świat, podczas gdy Prezydent Donald Trump nie wierzy w globalne ocieplenie, a monstrualna większość odpadów w morzach jest generowana przez Chiny oraz Indie, to jest to książka dla Ciebie. Ten wstęp to oczywiście taki żart przez łzy, ale mimo wszystko, jeżeli chcemy przetrwać na naszej pięknej planecie, to musimy się ogarnąć. Bo wiecie, Ziemia sobie da radę bez nas. A czy my bez niej przetrwamy? W każdym razie, książka o której rozmawiamy da Wam wiele prostych trików, które pozwolą nie tylko zadbać o naszą piękną i umierającą planetę, ale także o zasobność Waszego portfela. Kto powiedział, że na dbaniu o środowisko nie możemy zarabiać (oszczędzanie to też zarabianie, w końcu na koniec miesiąca zostaje nam więcej w portfelu).

Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania zero waste w księgarni internetowej Selkar.pl

Eureka!. 60 sposobów: na dobre pomysły

Nie wszyscy potrzebują kreatywności i dobrych pomysłów na co dzień. Jednak jeżeli należysz do tej nielicznej grupy, której dobre pomysły nakręcają pracę lub biznes, to może być książka dla ciebie. Książka powstała na bazie konsultacji oraz doświadczeń naukowców, menadżerów czy studentów szkół biznesu (MBA). Na tej podstawie zawarto w książce wiele użytecznych porad jak wpływać na swoją kreatywność wraz z zestawem ćwiczeń. Książka tłumaczy nie tylko w jaki sposób można wpadać na lepsze pomysły, ale także w jaki sposób je opisywać i przechodzić do ich realizacji. Znajdzie się także sporo przykładów praktycznych.

Eureka!. 60 sposobów: na dobre pomysły w księgarni internetowej Selkar.pl

Black Mirror: Czy to już się dzieje?

Ostatnią książką w tygodniowym zestawieniu, ale chyba i najciekawszą, jest książka będąca czymś na kształt analizy. „Black Mirror: Czy to już się dzieje?” bierze na warsztat kolejne odcinki tego popularnego serialu i stara się odpowiedzieć na pytanie, jak wiele w nich prawdy oraz jak mocno przekładają się na zmiany społeczne trwające teraz lub dopiero się zaczynające. Musicie jednak pamiętać, że wraz z nowymi technologiami zawsze będzie dochodzić do zmian. Niektóre z nich wydają się nam teraz złe, ale kiedy przyjdą naprawdę, to czy takie będą? To już kwestia do rozmyślania dla każdego z osobna.

Black Mirror w księgarni internetowej Selkar.pl