Przegląd Premier literackich – 21.06.2019

Ostatnio tradycją jest dodawanie informacji o pogodzie w nagłówkach dotyczących przeglądu literackiego. Więc – najbliższy tydzień będzie chłodniejszy i pojawią się burze.

W dzisiejszym odcinku miałem znacznie większy wybór przy wyborze nowości niż tydzień temu. Było po prostu więcej ciekawych książek. Dlatego też, jeżeli szukacie lektury na lato, to dobrze trafiliście gdyż mam dla Was parę naprawdę solidnych pozycji.

Obcym Alfabetem

Książki pisane przez zwolenników opozycji są ostatnio bardzo modne. Tym razem na celownik bierze się nie tyle co samą partię Prawo i Sprawiedliwość, a ich bliskich, którzy rzekomo są powiązani z działalnością rosyjskich służb specjalnych. Czołowym przykładem przedstawionym w książce będzie afera podsłuchowa z Sowa & Przyjaciele. Trochę chyba autor zapomniał, że afera kompromitowała głównie Platformę Obywatelską. Nieważne, niedługo wybory więc obie strony zaczynają wyciągać ciężkie działa. Jeżeli lubicie takie książki sensacyjne, to zdecydowanie warto spróbować.

Obcym Alfabetem Jak ludzie kremla i PiS zagrali podsłuchami w księgarni internetowej Selkar.pl

Nela i kierunek Antarktyda

Zostawmy na razie bajki i skupmy się na czymś poważnym. Nela i kierunek Antarktyda to kolejna pozycja autorstwa Neli Małej Reporterki. Tym razem trzynastoletnia podróżniczka wyruszy do mroźnej Antarktydy, gdzie to opowie nam o pingwinach i o tym jak wygląda życie na prawdopodobnie najmroźniejszym kontynencie na ziemi. Co ciekawe, autorka poruszać się będzie nie tylko na powierzchni, ale zgłębi także i wnętrze lodowców. Szykuje się niezła przygoda.

Nela i kierunek Antarktyda w księgarni internetowej Selkar.pl

Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie

Kontynuacja bestsellerowej i poruszającej powieści pod tytułem „Pięć osób, które spotkamy w niebie”. W tym tomie poznamy historię Annie, pewnej dziewczynki, która została uratowana w pierwszej powieści przez głównego bohatera. Eddie, bo o nim mowa, poświęca swoje życie i to rozpoczyna jego podróż w niebie. Akcja książki dzieje się jakiś czas później, kiedy to Annie umiera w wypadku i znowu spotyka Edda. Jak widzicie, książka jest bardzo poruszająca i jednocześnie posiada w sobie sporo mistycyzmu. Ambitna lektura. Będzie próbować potwierdzić twierdzenie, że każde życie ma sens, a jego zakończenie może być początkiem czegoś nowego.

Kolejna osoba, którą spotkam w niebie w księgarni internetowej Selkar.pl

Rządy Ekonomii

Czas na trochę bardziej poważnej publicystyki. Rządy Ekonomii od Dani Rodrik to książka podobnego kalibru jak Wojna o Pieniądz. Tym razem jednak nie będzie o Chinach oraz żydach, a bardziej ogólnie o ekonomii jako całości. Książka została odpowiednio stonowana, w taki sposób że zarówno osoba z wykształceniem oraz wiedzą ekonomiczną, jak i laik który niespecjalnie interesuje się ekonomią mógł wynieść wiedzę z książki i zrozumieć tezę postawioną przez autora. Książka z jednej strony chwali ekonomię za jej podstawy i modele które opisują dzisiejszy świat, z drugiej jednak lekko karci, zwłaszcza ekonomistów którzy naginają ekonomię do sobie znanych celów i założeń.

Rządy ekonomii w księgarni internetowej Selkar.pl

7 nawyków szczęśliwej rodziny

Mam olbrzymi szacunek do autora książki 7 nawyków skutecznego działania, czyli Pana Stephen R. Covey. Możecie sobie mówić wiele o książkach psychologicznych czy też biznesowych, jak to próbują one wykorzystać frajerów będących w dołku tak naprawdę powtarzając frazesy. 7 Nawyków Skutecznego Działania była jedną z książek, które przeczytałem jak szykowałem się do założenia mojej działalności gospodarczej. Do dzisiaj stosuje niektóre z tych technik, gdyż one po prostu działają i mi naprawdę pomagają. Nie mam rodziny (no dobra, mam kota), więc o 7 Nawykach Szczęśliwej Rodziny się nie wypowiem, ale mogę potwierdzić, że autor posiada potężną wiedzę dotyczącą psychologii oraz nawyków ludzi. Warto przeczytać, jeżeli macie jakieś problemy rodzinne.

7 nawyków szczęśliwej rodziny w księgarni internetowej Selkar.pl