Przegląd premier literackich – 22.11.2019

Nadchodzi zima. I nie chodzi mi o jakieś epickie i nierealistyczne oblężenie zamku, ale prawdziwą zimę. Jest zimno i to bardzo, ale jeszcze nie ma śniegu. Jeszcze.

Pogoda za nami, teraz przejdźmy do miodku, czyli do premier literackich. Zainteresowani tym, co wynalazłem dla Was w ostatnich dniach oraz co ciekawego pojawiło się na rynku? Zapraszam do tekstu. I jak co tydzień, skupię się na książkach różnej treści i różnej kategorii oraz różnej popularności. Będą zarówno bestsellery, jak i pozycje niszowe. Zaczynamy?

Demony czasu pokoju

Nowa książka autorstwa Adama Przechrzty zabierze nas na sam koniec drugiej wojny światowej. Od zakończenia wielkiej wojny minęły dwa lata. Upadek jednak nazistowskich Niemiec spowodował także wiele problemów. Do ZSRR wróciła armia żołnierzy, która zobaczyła jaki jest standard życia wśród ludzi mieszkających na zachodzie, poza granicami Związku Radzieckiego. Rozochoceni żołnierze, nie raz ludzie którzy spędzili parę lat w łagrach czy przy przymusowych pracach wracają teraz będąc wojennymi weteranami. Prowadzi to do tego, że ZSRR nawiedza fala zbrodni wszelkiej maści i lokalna milicja nie ma żadnych szans. Żeby było ciekawiej, towarzysz Stalin szykuje niespodziankę dla swojego narodu.

Po drugiej stronie jeziora

Po drugiej stronie jeziora to książka fantastyczna polskiej autorki Agnieszki Karecka. Jest to kolejna wariacja Alicji w krainie czarów, gdzie to młoda dziewczyna niekoniecznie zadowolona ze stagnacji w swoim życiu trafia do mitycznego świata. Mia Lang, bo to ona jest główną bohaterką, jest raczej spokojną dziewczyną, która nie lubi imprezować. Mimo to, w osiemnaste urodziny dziewczyna pragnie czegoś nowego. Jej życzenie się spełnia i zostaje przeniesiona do innego świata, gdzie będzie musiała wykonać zadanie polegające na uratowaniu Krainy Pięciu Miast. Mia nie będzie wiedziała, czy chce zostać w nowym wspaniałym świecie, czy też wrócić do domu.

Po drugiej stronie jeziora w księgarni internetowej Selkar.pl

Nadir

Bardzo fantastyczne nasze zestawienie w tym tygodniu, ale po prostu nie mogę pominąć tej książki. Kojarzycie film Pitch Black, gdzie Riddicka grał Vin Diesel? Nadir jest utrzymany w bardzo podobnym tonie. Akcja książki zabiera nas na statek Nadir będący kosmicznym więzieniem. Zamknięci w nim są najgorsi przestępcy tamtych czasów, odizolowani i skazani na tułaczkę. Nikt nie wie dokąd leci statek więzienny oraz jaki los czeka skazańców. Sam statek jest pilotowany przez komputer pokładowy. Dodatkowo, na dolnym pokładzie znajdują się tajemnicze zamknięte drzwi, których za nic nie da się otworzyć. Zagadka goni zagadkę, kiedy w pewnym momencie zostają odnalezione ciała skazańców i nie wiadomo kto ich zamordował.

Nadir w księgarni internetowej Selkar.pl

Psie Sucharki

Psie Sucharki to bardzo popularny komiks na Facebooku, gdzie autorzy wrzucają proste grafiki opisujące w żartobliwy sposób to, co by mógł powiedzieć pies gdyby umiał mówić. Bardzo fajny, niewulgarny humor oraz śmieszkowanie zarówno z czworonożnych przyjaciół, jak i ich ludzkich właścicieli. Powyższa książka jest niczym innym, jak zbiorem takich obrazków w bardzo kompleksowej formie. Świetna pozycja by poprawić sobie humor w jesienne wieczory, zwłaszcza jeżeli jesteście właścicielem subtelniejszej, zabawniejszej i milszej istoty niż większość ludzi.

Psie Sucharki w księgarni internetowej Selkar.pl

Dziennik. Wyprawa 1907

Pamiętacie Dziennik wydany przez wydawnictwo Foxgames? Dziennik. Wyprawa 1907  nie jest jego kontynuacją, ale zachowuje tą samą koncepcję. Jest to interaktywna gra książkowa, będąca czymś na wzór dziennika pokładowego statku z 1907 roku. Znajdziemy w niej ukryte opowieści o potworach z najmroczniejszych głębin, mrocznych snach i koszmarach na jawie. Dostaniemy także wiadomości z innych wymiarów. A każda kolejna strona będzie odkrywać nowy sekret …. i zadawać kolejne pytania. Jest to wyprawa trudna, ale dająca wiele satysfakcji. Gorąco polecam.

Dziennik. Wyprawa 1907 w księgarni internetowej Selkar.pl