Przegląd Premier literackich – 23.08.2019

W poprzednim tygodniu nie odbył się przegląd premier literackich, wszystko przez ten długi weekend który nadszedł tak szybko i jednocześnie szybko się skończył. Dlatego też dzisiaj będzie troszkę więcej książek.

Pogodę także sobie ominiemy, skupimy się na książkach, tak jak zwykle znajdziemy parę bestsellerów, jak i bardziej niszowych pozycji które mogą zainteresować każdego.

Dziewczyna zwana Jane Doe

Pierwsza książka w zestawieniu tego tygodnia jest pozycją od Victoria Helen Stone jest to debiutująca autorka i jej pierwsza książka, która już zdobywa całkiem przyzwoitą popularność. Historia opowiada o życiu Jane, która pracuje w firmie ubezpieczeniowej. Codziennie wita się w pracy rano nosząc kwieciste sukienki oraz dba o dobre wykonanie swoich obowiązków na słabo płatnym stanowisku i stara się być uprzejma wobec swoich kolegów z pracy. Książka to jednak thriller, więc nie liczcie na miłość w koledze z boksu obok. Szybko staje się celem jednego z pracujących w firmie ludzi – Stephena Hepswortha, jednak tak naprawdę nikt nie wie, kim jest Jane Done.

Dziewczyna zwana Jande Doe w księgarni internetowej Selkar

Gambit Wielopolskiego

Gambit Wielopolskiego to kolejna książka autorstwa Adama Przechrzty. Tym razem zabiera nas do niedalekiej przyszłości, do dwudziestego drugiego wieku. W tej fantastyce, cesarstwo rosyjskie jest światową potęgą u szczytu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo nigdy nie doszło do powstania styczniowego oraz wojen światowych. Świat ten zamieszkują jednak jokerzy, którzy pojawiają się raz na jakiś czas – są to wybitne, charyzmatyczne jednostki które są w stanie zmienić bieg historii. Książka posiada elementy z gatunków takich jak historia alternatywna, cyberpunk oraz military fiction.

Gambit Wielopolskiego w księgarni internetowej Selkar

Jedyne Dziecko

Świetna książka dla każdego wielbiciela dobrej powieści z gatunku thrillerów psychologicznych. Historia zaczyna się niestety tragicznie (ale chyba też trochę chodzi o to w tego typu książkach), gdy zostaje odnalezione ciało małej dziewczynki w starym, zarośniętym i opuszczonym kamieniołomie. Książka będzie opowiadać historię matki w żałobie, która za wszelką cenę będzie próbowała zrozumieć tajemnicę jaka kryje się za śmiercią swojego dziecka. Kobieta czuje się osaczona, przestaje ufać nawet najbliższym osobom, a kolejne elementy układanki tylko pogłębiają jej paranoję. A może to wcale nie jest paranoja?

Jedyne Dziecko w księgarni internetowej Selkar.pl

Kot psuje się od ogona

Kot psuje się od ogona to trochę bardziej luźna pozycja jeżeli chodzi o thrillery. Ma pewne znamiona komedii. Już sam wstęp jest dosyć niecodzienny, gdyż opowiada o …. dupomordercy. Danuta Kolska to trzydziestoletnia biochemiczka, która to zostaje szczęśliwą właścicielką (każdy właściciel kota jest szczęśliwym właścicielem albo jest psychopatą) białego kota z zielonymi oczkami, lubiącego herbatę z cytryną oraz gołąbki i inne ludzkie przysmaki. Oprócz tego znajdzie też na wycieraczce zdjęcia czterech martwych kobiet. Dokładniej rzecz ujmując – ich pośladków.

Kot psuje się od ogona w księgarni internetowej Selkar.pl

Anioł z Auschwitz

Zmieniamy biegun o 180 stopni. Anioł z Auschwitz to historia specyficznego człowieka, którego ukochana zostaje wtrącona do Auschwitz. Christopher, bo o nim jest mowa, zostaje wraz z rodziną deportowany do Niemiec. Tam zgłasza się na ochotnika do szeregów SS i udaje mu się dostać na służbę w Auschwitz. Jego zadaniem jest dbanie o pieniądze osób które zostały zamordowane przez Niemców w ich obozie zagłady. Jako osoba z podwójną tożsamością, która jednocześnie szuka informacji o swojej ukochanej zamkniętej w niemieckim obozie, musi grać w tą brudną i krwawą grę by jednocześnie nie zostać odkrytym przez niemieckich zbrodniarzy i dowiedzieć się, co naprawdę stało się z jego ukochaną.

Anioł z Auschwitz w księgarni internetowej Selkar.pl

Rzeźnik

Rzeźnik to kolejna książka od lubianego autorka Maxa Czornyja. Tym razem będzie to portret jednego z najsłynniejszego seryjnych morderców. Rzeźnik to powieść inspirowana historią znanego seryjnego mordercy Józefia Cyppka, znanego też jako Rzeźnik z Niebuszewa. Ofiary zwyrodnialca zostały odnalezione dopiero po spuszczeniu wody ze stawu, gdzie świadkowie znaleźli kilkadziesiąt ludzkich czaszek, należących najczęściej do dzieci. Co ciekawe, dla rzeźnika udowodniono tylko jedno morderstwo, za które został skazany na karę śmierci.

Rzeźnik w księgarni internetowej Selkar.pl

Nie mam więcej pytań

Nie mam więcej pytań to thriller który można określić słowem “pokręcony”. Główna bohaterka zostaje oskarżona o zbrodnie zabójstwa dziecka swojej siostry. Wszystkie poszlaki wskazują na bohaterkę, więc zostaje od razu posądzona o zbrodnię przez swoją siostrę. Sprawa jednak jest teraz przed sądem i to on zadecyduje kto jest finalnie winny. Nie mam więcej pytań to bardzo pomysłowy thriller, który pozostawia w czytelnikach ślad na bardzo długo.

Nie mam więcej pytań w księgarni internetowej Selkar.pl