Przegląd Premier literackich – 26.04.2019

Wreszcie wiosna – zakrzyknął Adixxx! I jeszcze tego samego dnia w pogodzie zapowiedziano burzę z gradem. Zapraszam do kolejnego, wiosennego zestawienia premier książkowych.

Rower wyciągnięty? Dieta ułożona? Za dwa miesiące wakacje. Zdążycie dołączyć do elitarnego grona ludzi, którzy nie wstydzą się zdejmować koszulki na plaży czy raczej zostaniecie (podobnie jak ja) w jeszcze bardziej elitarnym gronie szczęśliwych morsów. Tak czy inaczej, poprzeglądamy nowości które pojawiły się w księgarniach internetowych. Zaczynamy?

Kroniki Belorskie tom 6

Zacznijmy fantastycznie. Tom 6 to zakończenie bardzo popularnego na zachodzie cyklu o tym samym tytule. Opowiada on historie o wiedźmach oraz fantastycznego, luźnego poczucia humoru. Główna bohaterka jest jedyną uczennicą na zdominowanym przez mężczyzn Wyższej Szkoły Magii, Wróżbiarstwa i Zielarstwa. Cały cykl opowiada o przygodach nie tylko Wolha Redna, głównej bohaterki, ale także wielu niesamowitych postaci rodem z high fantasy. To świetny moment by zapoznać się z tą oryginalną serią fantasy.

Tom 6 Kroniki Belorskie w księgarni internetowej Selkar.pl

Zmierzch. Nowa przepowiednia. Wojownicy tom 11

O arcyinteresującym oraz oryginalnym cyklu Wojownicy pisaliśmy jakiś czas temu. Na rynku pojawił się niedawno 11 tom tej niesamowitej serii. Jeżeli nie do końca wiecie, o co chodzi z tymi Wojownikami, to w dużym skrócie książki opowiadają historie bohaterów którzy przechodzą drogę od zwykłego, wygodnego życia, do wojowniczego członka klanu, aż po bohatera znanego w całej społeczności. Brzmi znajomo? No to teraz jeszcze dodamy fakt, że cała historia opowiada o …. kotach. A no właśnie, całość jest pokazana z punktu widzenia najcudowniejszych zwierząt domowych, jakie godzą się na mieszkanie z człowiekiem. Zdecydowanie warto 🙂

Książki z serii Wojownicy w księgarni internetowej Selkar.pl

Świątynia na bagnach

Uwielbiany przez wielu polski pisarz fantasy i science fiction – Michał Gołkowski – rozpoczął kolejny nowy cykl fantasy. Tradycyjnie dla twórcy, w swoim dark fantasy wpleciony zostaje wątek religijny, nawet sam tekst na okładce głosi „Każdą świątynię wzniesiono na krwi”. Zahred, główny bohater rozpoczynającej serię powieści, jest ofiarą wyroku kapryśnych i zawistnych bogów. Niestety, im dalej w las, tym główny bohater ma bardziej pod górkę. Akcja będzie się działa między trzęsawiskami i moczarami, a klimat będzie bardzo wyczuwalny.

Zbrodnie Fast Foodów

Idzie wiosna, więc może warto pomyśleć o swoim planie żywieniowym. No kurczaki, wszystko jest dla ludzi prawda? Frytki z MC Donalda czy stripsy z KFC raz w tygodniu nikomu krzywdy nie zrobią. No może trochę sumienie pocierpi. Ale wiecie, każdy z nas ma swoje grzeszki żywieniowe i słabości. Batonik po pracy. Czipsy co wieczór. Obiadki zrobione z żywności niewiadomego pochodzenia do pracy. I potem dzieją się złe rzeczy. Powyższa książka ma na celu uświadomić ludziom, że to co jemy, nawet niepozorne drobne przyjemności, mogą w długofalowym terminie bardzo nam zaszkodzić. Fast Foody i słodkie przekąski będą próbowały nas uzależnić w różny sposób, warto znać triki.

Zbrodnie Fast Foodów w księgarni internetowej Selkar.pl

Rick i Morty tom 4

Komiks Rick i Morty od wydawnictwo Egmont zyskał zasłużoną popularność oraz szacunek. Czarny humor dalej się wylewa ze stron tego wspaniałego komiksu i czwarty tom trzyma bardzo wysoki poziom narzucony przez poprzednie zeszyty. Lepiej nie zastanawiajcie się długo, bo poprzednie zeszyty znikały ze sklepów w ekspresowych tempie. Tradycyjnie znajdziemy masę nawiązań do klasycznych pozycji fantasy, science fiction czy też nawet horroru. Obcy, Doktor Who, Star Wars czy Koszmar z Ulicy Wiązów to tylko wierzchołek góry lodowej. Każdy komiks to absolutnie nowa przygoda.

Rick i Morty tom 4 w księgarni internetowej Selkar.pl

Nazywają mnie śmierć

Ostatnia książka z zestawienia nie należy do najweselszych pozycji. I nie jest to horror. Nie jest to też thriller czy też inny rodzaj powieści. Nazywają mnie śmierć to literatura faktu, a dokładnie to reportaż będący zwieńczeniem ponad 7 lat pracy dziennikarskiej. Autor książki – Klester Cavalcanti – poświęcił naprawdę wiele czasu (pamiętacie co robiliście 7 lat temu? no właśnie) na stworzenie tego dzieła, warto się zapoznać. A jeżeli zastanawiacie się o czym to jest książka, to wam powiem, że istnieje pewien człowiek – Júlio Santana – który jest płatnym zabójcą i posiada na koncie ponad 492 zamordowanych osób. Pan ten urodził się w pewnej wiosce rybackiej i po każdym morderstwie modli się 10 razy Zdrowaś Mario i 20 razy Ojcze nasz. Jakkolwiek by nie mówić o nim, to nie można zaprzeczyć że jest bardzo interesującą postacią.

Nazywają mnie śmierć w księgarni internetowej Selkar.pl