Przegląd Premier literackich – 26.07.2019

Ostatni tydzień lipca zapowiada powrót upałów. O ile sam lipiec należał raczej do deszczowych i dominowała typowo angielska pogoda, to już przynajmniej początek sierpnia zapowiada się ciepło.

Coraz lepszy jestem w pogodowych wstępach, nie sądzicie? Jeżeli formalności stało się zadość, to chyba czas zacząć nasze zestawienie ciekawych i tylko ciekawych premier literackich. Tradycyjnie ruszymy po listach bestsellerów z ostatniego tygodnia, jak i absolutnych perełkach, które nie zawsze zdobyły odpowiednią popularność, czy to przez niewielki nakład marketingowy czy też przez niszę, której dana pozycja dotyczy.

Skandal za skandalem. Nieznana historia chrześcijaństwa

Niektóre książki pisane są przez bohaterów, bo jak inaczej można nazwać ludzi którzy obdzierają prawdy dotyczące religii, kiedy istnieje ryzyko dekapitacji. Bohaterem na pewno nie jest autor Skandal za skandalem. Nieznana historia chrześcijaństwa, który na cel wybrał religię chrześcijańską, gdzie wyznawcy raczej nie ucinają głów swoim krytykom i nie kamieniują ich publicznie. W każdym bądź razie, książka opowiada oczywiście o skandalach które są związane z ludźmi związanymi z kościołem. Jeżeli lubisz obarczać religię za błędy ludzi, to jest to książka dla ciebie.

Skandal za skandalem. Nieznana historia chrześcijaństwa w księgarni internetowej Selkar.pl

Karpie bijem

Andrzej Pilipiuk powraca ze swoją absolutnie wyjątkową serią fantastyczno-satyryczną. Karpie Bijem to kolejny tom przygód Jakuba Wędrowycza. Absolutnie wyjątkowa postać będąca nie tylko bimbrownikiem, ale także i egzorcystą oraz kłusownikiem. Dzięki temu, że bardzo dużo pije, może zachować trzeźwość umysłu, a poluje za pomocą …. linki hamulcowej. Jest także najlepszym cywilnym egzorcystą w Polsce. No i powiedzcie mi proszę, jak tu nie polubić tego Pana? Taki polski odpowiednik Eda i Lorraine Warrenów.

Karpie bijem w księgarni internetowej Selkar.pl

Rekiny najlepsi myśliwi w przyrodzie

Mówiliśmy o wyjątkowych i niszowych pozycjach. Rekiny najlepsi myśliwi w przyrodzie to jedna z takich właśnie książek. Rekiny istnieją na ziemi już ponad 400 milionów lat i do dzisiaj są uważane za najgroźniejsze morskie drapieżniki. Uważacie, że za czasów dinozaurów było inaczej? To wpiszcie w Google Megalodon 🙂 Pozycja to nie jest tak naprawdę książka, a komiks naukowy, który w przystępny sposób skupia się na tych niesamowitych stworzeniach. Wypełniona oszałamiającymi ilustracjami z wyjątkowymi rekinami, komiks został narysowany przez Mairghread Scott oraz Jacob Chabota.

Rekiny najlepsi myśliwi w przyrodzie w księgarni internetowej Selkar.pl

Adwokat Diabła

To teraz czas na Horror. Pamiętacie film Adwokat Diabła? Książka jest troszkę inna. Opowiada o historii Kevina Taylora, który dołącza do elitarnej firmy prawniczej na Manhattanie, która specjalizuje się w prawie karnym. Firma ta nazywa się John Milton i Wspólnicy. Dla głównego bohatera przynależność do ekskluzywnej firmy oznacza poprawę losu. Otrzymuje swoją pierwszą sprawę, a wraz z nią dokumentację sporządzoną … przed wykonaniem zbrodni. To dopiero początek niemiłej przygody głównego bohatera. Czy masa pieniędzy, limuzyna z szoferem i siedziba w apartamentowcu w samym centrum Nowego Jorku to wystarczająca nagroda za bronienie prawdziwych diabłów?

Adwokat Diabła w księgarni internetowej Selkar.pl

Elastyczny mózg. Kreatywne myślenie w czasach niepewności i chaosu

Skończymy nasze zestawienie książką popularnonaukową. Elastyczny mózg. Kreatywne myślenie w czasach niepewności i chaosu. Opracowań dotyczących mózgu powstało do tej pory bardzo wiele i możemy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości będą pojawiać się kolejne, bo naukowcy dowiadują się coraz więcej na temat pracy mózgu. Elastyczny Mózg opisuje mechanizmy odpowiedzialne za proces elastycznego myślenia, bardzo fajną umiejętność w dzisiejszym chaotycznym świecie, gdzie wszędzie mamy dystraktory, a sytuacja może zmieniać się z dnia na dzień. Książka pomoże z kreatywnym myśleniem, pozwoli nam wyrwać się z utartych przekonań oraz zaakceptować (a nawet wykorzystać) codzienną niejednoznaczność oraz sprzeczności.

Elastyczny Mózg w księgarni internetowej Selkar.pl