Przegląd premier literackich – 28.02.2020

Tradycyjnie zanim przejdziemy do przeglądu literackiego i sprawdzenia jakie ciekawe książki pojawiły się na rynku, rzucimy okiem na prognozę pogody.

Luty mija nam pod znakiem wczesnej wiosny – jakiś śnieg się pojawia, trochę wieje, ale powoli robi się coraz cieplej i tylko wypatrywać pierwszych wiosennych kwiatów. Taka to nasza pogoda tegoroczna w Polsce. Wróćmy więc teraz do naszego głównego tematu, czyli książek. Zajmiemy się oczywiście nie tylko pozycjami z listy bestsellerów, ale także i książkami z troszkę bardziej niszowych pozycji, które jednak mogą być interesującego dla każdego zaciekawionego czytelnika.

Zamień leczenie na jedzenie

Pierwsza książka omawiana dzisiaj możliwe że jest najważniejsza ze wszystkich o których porozmawiamy. Każdy z nas wie, że jedzenie jest bardzo ważne dla zdrowia (a jak nie wie, to spróbuj przez tydzień pożyć na fastfoodach i słodyczach). Nasz organizm to złożona i skomplikowana maszyna wymagająca wielu różnych paliw zwanych makro i mikroelementami. Dostarczenie wszystkiego w odpowiedniej ilości sprawi, że będziemy bardziej odporni, lepiej wyspani czy też po prostu szczęśliwsi. Może także spowodować, że będziemy żyć dłużej lub też dłużej będziemy w zdrowiu na starość. Takie choroby jak nadwaga, cukrzyca, depresja, nadciśnienie czy nawet choroby skóry to najczęściej skutek złego żywienia. Chcesz się leczyć na zapas? Polecam książkę Zamień leczenie na jedzenie.

Zamień leczenie na jedzenie w księgarni internetowej Selkar.pl

Lekarze w górach. Bohaterowie drugiego planu

Kolejna książka będzie dotyczyć bohaterów, o których często się nie rozmawia. Dotyczyć będzie ratowników oraz lekarzy górskich, którzy nie raz w ekstremalnie trudnych warunkach będą ratować ludzi, którzy byli nieostrożni lub mieli po prostu pecha być w niewłaściwym miejscu lub niewłaściwym czasie (albo jedno i drugie). Książka będzie dotyczyć także lekarzy wypraw himalajskich, którzy nie raz towarzyszyli takim ekspedycjom którzy podróżowali do najtrudniejszych miejsc w górach.

Lekarze w górach. Bohaterowie drugiego planu w księgarni internetowej Selkar.pl

Psychopaci

Kolejna książka to coś na kształt reportażu lub też biografii, w której to autor – Stephen Seager prowadzi swoje badania oraz reportaże w Gorman State, w miejscu gdzie siedzą najgorsi psychopaci skierowani na leczenie. Tylko nieliczni mają tutaj wstęp. Autor przez jakiś czas pracował w tym kalifornijskim szpitalu psychiatrycznym. Jest on także z wykształcenia i zawodu psychiatrą, co pozwoliło mu zajrzeć do umysłu naprawdę przerażających ludzi.

Psychopaci w księgarni internetowej Selkar.pl

Dziewczyna, którą znałaś

Thriller o którym opowiemy teraz będzie przedstawiać historię pewnego prezentera telewizyjnego, a wcześniej parlamentarzysty. George Bell, bo o nim mowa, zawsze miał wokół siebie wianuszek kobiet, co niespecjalnie podobało się jego żonie. Ta popada w obsesje na tym punkcie w momencie kiedy zachodzi w ciążę. Na dodatek spostrzega osobę przypominającą dziewczynę Georga z lat studiów. Bohaterka, Alice, będzie musiała stanąć przed wyborem, czy chce poznać prawdę na temat swojego męża oraz to co robił za jej plecami przez ostatnie lata.

Dziewczyna, którą znałaś w księgarni internetowej Selkar.pl

Złota rybka w szabie

Dalszy tytuł omawianej książki brzmi: jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu. Jest to poradnik skierowany do rodziców dzieci oraz młodzieży. Internet jest specyficznym narzędziem, trochę jak złota rybka potrafiąca spełniać marzenia (jeżeli umie się z niej dobrze korzystać). Książka będzie oczywiście skupiać się na problemie uzależnienia od internetu, także na tym jak samodzielnie można zdiagnozować takie uzależnienie, ale także jakie są pozytywne i negatywne strony korzystania z internetu. Dowiecie się jakie są największe zagrożenia z sieci oraz jak sobie z nimi radzić.

Złota rybka w szambie w księgarni internetowej Selkar.pl