Przegląd premier literackich – 29.11.2019

Już prawie grudzień, kalendarze adwentowe nie raz zostały już wyszabrowane, a śniegu dalej nie ma. Czas więc na przegląd literacki.

Oczywiście obie rzeczy niespecjalnie są ze sobą związane, jednak z uwagi na fakt, że jakoś się przyjęło pisanie mini prognozy pogody na początku tekstu, to nie chcę kończyć tego zacnego zwyczaju. Tradycyjnie wybierzemy książki nie tylko z półki o nazwie bestsellery, ale także i bardziej niszowe pozycje które mogą zainteresować wielu z was.

Tajemnice dzieł sztuki

Wielcy malarze ostatniego tysiąclecia ukryli wiele intrygujących tajemnic w swoich dziełach o których się opowiada i które się podziwia od setek lat. Zainteresowani tym, dlaczego ludzki mózg jest namalowany na sklepieniu kaplicy Sykstyńskiej, co takiego ukrył Matejka w historii złotego tronu albo dokąd prowadzą sławne Drzwi z Gniezna. W książce też zostanie wyjaśnione, czy w XV wiecznych Włoszech pojawiło się UFO oraz jeżeli tak, to w jaki sposób zostało utrwalone, a także parę tajemnic związanych z kościołem templariuszy gdzieś w województwie zachodniopomorskim. A to co zostało wymienione, to wierzchołek góry lodowej. Więcej tajemnic w książce Tajemnice dzieł sztuki.

Tajemnice dzieł sztuki w księgarni internetowej Selkar.pl

Nieoficjalny ilustrowany przewodnik po Grze o Tron

Jeżeli nie macie jeszcze dosyć tematyki Gry o Tron, to mam coś specjalnego specjalnie dla Was. Na rynku pojawił się właśnie Nieoficjalny przewodnik po Grze o tron. A w nim znajdziemy masę ciekawostek na temat jednego z popularniejszych seriali ostatnich lat. Zastanawiacie się, dlaczego Martin nie skończył jeszcze swojej serii i czy ma to jakiś związek z serialem? A może dlaczego ostatnie sezony serialu były krótsze? Albo skąd wziął się Nocy Król w serialu? Zaintrygowani? Opisywana właśnie pozycja jest idealna właśnie dla Was. Książka będzie przeprowadzać swoich czytelników przez kulisy oraz tajemnice powstawania tego popularnego serialu. Fani powinni być wniebowzięci.

Cicha noc Świąteczne opowiadania kryminalne

Święta coraz bliżej, a nie ma nic lepszego na objedzony świąteczny wieczór niż dobra książka kryminalna. Wychodzę wam naprzeciw i proponuję całą serię opowiadań zarówno znanych pisarzy, jak i tych dopiero startujących i rozpoczynających swoje kariery. Znajdą się nawet trochę zapomniani autorzy. Wszystkie te opowiadania będzie łączyło tło fabularne w postaci właśnie świąt Bożego Narodzenia. Bo Boże Narodzenie szczególnie sprzyja tajemnicom oraz niezwykłym wydarzeniom.

Cicha noc Świąteczne opowiadania kryminalne w księgarni internetowej Selkar.pl

W kręgu upiorów i wilkołaków. Demonologia słowiańska

Zainteresowanie strzygami, wilkołakami czy tymi strasznymi Leszy dalej jest bardzo duże i to nie tylko z uwagi na jedną z najlepszych gier ostatnich 20 lat – Wiedźmina 3. Na kanwie popularności przygód Geralta z fantastycznej gry powstało wiele opracowań oraz książek. Jeszcze w tym roku obejrzymy fanowski projekt Pół wieku poezji później a także serial realizowany przez platformę Netflix. Nie jestem pewien czy obie te pozycje wytłumaczą czym są spotykane tam istoty, więc książka właśnie przez nas opisywana może idealnie wypełnić tą lukę. Gorąco polecam.

W kręgu upiorów i wilkołaków. Demonologia słowiańska w księgarni internetowej Selkar.pl

Stróże 2. Brudnopis Boga

Na koniec książka z dziedziny fantastyki, dokładnie powieść Jakuba Ćwieka. Brudnopis Boga to drugi tom serii Stróże, a sam autor napisał też bardzo ciepło przyjęty cykl o Kłamcy. Drugi tom będzie opowiadał dalej o dwóch aniołach – Butch i Zadra. Są oni członkami Wydziału Interwencyjnego Nadzoru Anielskiego i do ich obowiązków należy dbanie o porządek w dziedzinie aniołów. Archiwa tego wydziału są obfite w różne fascynujące historie, a anioły nie zawsze zwiastują zbawienie. Czasem są posłańcami śmierci. Pojawi się także oczywiście kłamca.

Stróże 2. Brudnopis Boga w księgarni internetowej Selkar.pl