Przegląd premier literackich – 3.04.2020

Czy jest coś lepszego od książek podczas siedzenia w domu i odpoczywania w tym trudnym dla nas wszystkich okresie? Są jeszcze gry planszowe, ale my dzisiaj skupimy się na książkach 🙂

Tradycyjnie jak co tydzień przedstawię Wam 5 najciekawszych premier z poprzedniego tygodnia z uwzględnieniem zarówno książek z półki bestsellery, jak i bardziej niszowych pozycji które mogą zaciekawić nie tylko osoby zainteresowane danym tematem, ale i zupełnych laików lub też amatorów danych dziedzin. Może bez zbędnego przeciągania już rozpoczniemy?

Ekstradycja

Chyba nie muszę bardziej przedstawiać tej książki. Jest to jedenasty tom cyklu z Joanną Chyłką w roli głównej. Sławna mecenas, Joanna Chyłka ucieka z kraju i wszelki słuch o niej zaginął. Mija parę miesięcy, wystawiono za nią europejski nakaz aresztowania, ale nikt nie potrafi znaleźć chociaż jednego tropu. Sprawy po niej przejmuje Kordian, który to zajmie się przypadkiem Ukraińca Witalij Demczenko, którego to oskarżono o zastrzelenie trzech osób w restauracji na podwiślu. Nie znaleziono żadnego narzędzia zbrodni ani świadków, a sam podejrzany znajduje się w stanie wegetatywnym. Na dodatek twierdzi że ma wiadomość od Chyłki.

Ekstradycja w księgarni internetowej Selkar.pl

Larwy

Książka Larwy opowiada historię Filipa, który to od młodości buntuje się przeciwko rzeczywistości politycznej i społecznej. Jest on idealistą, który płaci wysoką cenę za swoją naiwność. Jednocześnie cechuje się wiarą w w szczerość intencji innych, co finalnie sprawia, że zostaje na peryferiach życia i kariery, a jego bardziej zaradni znajomi cieszą się na szczytach władzy jako celebryci. W całej tej sytuacji nie pomaga też fakt jego orientacji seksualnej, gdyż jest biseksualny, przez co jest zmuszony ukrywać swoje prawdziwe Ja.

Larwy w księgarni internetowej Selkar.pl

Wybierz Szczęście. 12 kroków do życia, jakiego pragniesz

Omawiana książka to nic innego, jak kolejny poradnik dla ludzi nieszczęśliwych, gdzie krok po kroku znajdziecie przydatne informacje na temat tego, w jaki sposób zwiększyć swój codzienny poziom szczęścia. Jest to jeden z najbardziej upragnionych celów życia. Co ciekawe, szczęście daje nam także praca nad naszym szczęściem, bo to poprawia nasze samopoczucie, zwiększa kreatywność i ogólnie wzrasta nasz poziom energii. Lepiej nam też nawiązywać relacje z innymi ludźmi, a także zwiększa naszą produktywność, czy to kiedy pracujemy w swojej firmie czy też na zatrudnieniu u kogoś. Ogólnie więc warto być szczęśliwym 🙂

Wybierz szczęście. 12 kroków do życia, jakiego pragniesz w księgarni internetowej Selkar.pl

W drodze z Maryją. Objawienia w Trevignano Romano i mistyczka Gisella Carda

Książka opowiada historię Gisella Carda, osoby będącej stygmatykiem i regularnie dostaje objawień od Maryi. Omawiana książka skupia się na bardziej aktualnych tematach, przestrzega przed epidemią, klęskami klimatycznymi czy też zagrożeniem ze strony Chin. Wcześniej między ostrzegała przed zagrożeniem ze strony Islamu. Książka jest często poruszająca, a sama Maryja, podobnie jak w Akicie, potwierdza swoje przesłania krwawymi łzami. Maryja jednak w swoich objawieniach będzie nawoływać do nawrócenia i pokuty. Osobiście nie jestem osobą wierzącą, ale interesują mnie tego typu tematy i proroctwa różnych religii, dlatego wydało mi się, że ta książka może okazać się interesująca.

W drodze z Maryją. Objawienia w Trevignano Romano i mistyczka Gisella Carda w księgarni internetowej Selkar.pl

Dzieci Sendlerowej

Ostatnia z najciekawszych książek minionego miesiąca zabierze nas do warszawskiego getta z drugiej wojny światowej. Opowiadać będzie historię Ireny Sendlerowej, która to dzięki niesamowitej odwadze, nadziei i determinacji, jednocześnie podejmując olbrzymie ryzyko uratowała przed śmiercią lub też deportacją ponad 2500 żydowskich dzieci. Nie wiedziała przy tym jednak, że rodziny uratowanych przez nią dzieci zostają zamordowane przez niemców. Nazywana była aniołem z warszawskiego getta i do dzisiaj stanowi symbol walki o godność człowieka. W 1942 roku jako pracownik opieki zdrowotnej miała możliwość przebywania w getcie i z pomocą przyjaciół oraz współpracowników zaprojektowała drogę przerzutową.

Dzieci Sendlerowej w księgarni internetowej Selkar.pl