Przegląd Premier literackich – 3.05.2019

Majówka, nie majówka. Przegląd literacki musi być!

To teraz przyznawać się, kto miał szczęście być w epicentrum pierwszej burzy w tym roku, która zagościła na sporym obszarze naszego pięknego kraju? Hehe, ja akurat pracowałem w domu, a o burzy dowiedziałem się od znajomych, więc troszkę za mocno odpłynąłem z robotą. Wracając jednak do tematu, po tym przydługim i absolutnie niezwiązanym z tematem wstępie, zaczynamy nasz cotygodniowy przegląd premier. Co ciekawego na celowniku?

50 twarzy Tindera

Zaczynamy bardziej od ciekawostki, niż tworu który zmieni nasze życie. Wielu z nas korzysta lub korzystało z Tindera, jednak raczej mało kto się do tego przyzna (jednak korzystanie z portali randkowych to dalej mocne taboo w Polsce). Tinder jednak przyjął się bardzo fajnie i spełniał wiele funkcji, nie tylko randkowych. Niektórzy ludzie zwiększali sobie ego za pomocą tej aplikacji, inni szukali tylko osoby z którą mogą porozmawiać, a jeszcze inni intensywnie szukali miłości swojego życia. Są też tacy którzy po prostu chcą popatrzeć na fajnych chłopaków lub dziewczyny ze swojej okolicy itp. itd. Książka 50 twarzy Tindera nie jest krytyką tej specyficznej aplikacji (czy nawet już społeczności chciałoby się powiedzieć), a autobiograficzną historią bohaterki, która spędziła wiele czasu korzystając z Tindera.

50 twarzy Tindera w księgarni internetowej Selkar.pl

Bunt Wizjonerów

Czy zmiana jest dobra? Czy sky is the limit? Czy warto ryzykować? Wyjść poza strefę komfortu? Na to i wiele innych pytań odpowiada książka Bunt Wizjonerów autorstwa pana Jerzy Jarniewicz. Książka ta będzie przechodzić przez kolejne odważne działania jednostek i grup społecznych lat 60 XX wieku. Będzie wielu hipsterów, pojawią się oczywiście kobiety oraz temat ich równouprawnienia, a dokładnie zostanie przedstawiona pewna Pani, która jako pierwsza przebiegła maraton. Autor będzie też próbował odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądałyby dzisiejsze czasy gdyby nie wyskoki tych jednostek.

Bunt Wizjonerów w księgarni internetowej Selkar.pl

Furie

W 1998 roku zostaje znaleziona martwa szesnastoletnia dziewczyna. Ciało zostaje odnalezione na terenie szkoły, do tego ubrane całe na biało oraz usadowione na huśtawce. Nikt nie wie, co się tak naprawdę stało oraz kto jest sprawcą tej makabrycznej sceny. Nikt, oprócz czterech przyjaciółek zamordowanej. Akcja dzieje się w Akademii Elm Hollow, w prywatnej szkole, która została wybudowana w pobliżu miejsca gdzie odbywały się sabaty, a następnie procesy czarownic. Czy charyzmatyczna nauczycielka historii o wdzięcznym imieniu Annabel jest tak naprawdę nauczycielką czy może skrywa pewne tajemnice?

Furie w księgarni internetowej Selkar.pl

Jak kochają nas psy

Dużo książek o kotach zostało tutaj poleconych. Wszystko dlatego, że koty są majestatycznymi istotami i każdy kto posiada takiego sierściucha w domu ten to potwierdzi. Dla sprawiedliwości jednak, polecę tym razem książkę o mniej ciekawych przyjaciołach, jak pieski. Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ale czy to prawda? Książka dokładnie analizuje zwyczaje piesków. Książka od psiarza dla psiarzy (czyli nie dla mnie, mam koteła) pozwoli właścicielom piesków lepiej zrozumieć ich zachowanie oraz to, w jaki sposób przedstawiają swoją miłość do właścicieli.

Jak kochają nas psy w księgarni internetowej Selkar.pl

Pilot ci tego nie powie

Teraz się troszkę pośmiejmy, chociaż będzie to śmiech przez łzy. Jak zapewne wiemy, latanie samolotem nie jest prosta sprawa (wystarczy poczytać, jak ciężko jest zostać pilotem samolotu pasażerskiego). Podróżowanie najbezpieczniejszym środkiem transportu (chociaż w przypadku katastrofy szansa przeżycia jest znikoma) skryte jest za całunem tajemnicy oraz legend. Książka Pilot ci tego nie powie została napisana przez doświadczonego pilota i bardzo odważnie przedstawia kolejne kulisy ciężkiej pracy pilota. Autor nie powie tylko o lataniu, ale także i o szkoleniu na pilota czy też krytycznie wypowie się o bezpieczeństwie.

Pilot ci tego nie powie w księgarni internetowej Selkar.pl