Przegląd Premier literackich – 7.06.2019

Tutaj powinien być mądry, odkrywczy lub zabawny nagłówek. Ale nie ma. Zapraszamy na przegląd premier literackich.

Przybył z daleka. Zaatakował nagle. Już po chwili pokonał każdego, kto śmiał z nim walczyć. Dokładnie tak, upał zawitał do naszego kraju i media społecznościowe eksplodowały zdjęciami, gdzie ludzie wrzucają swoje osobiste rekordy temperatur. Tutaj 26 stopni, a tam 34. Dobra pogoda by jechać na jeziora … i poczytać książkę. Szukacie inspiracji? Zapraszam do przeglądu literackiego.

Trump pod ostrzałem

Zacznijmy od pożywki dla internetowych bojowników o wolność oraz reportażu komediowego. Trump pod ostrzałem to bardzo stronnicza książka, która pokazuje że obecny prezydent najpotężniejszego mocarstwa na ziemi (polemizowałbym, mamy jeszcze Chiny i Indie) jest szalony. Już na początku zaczyna się od chwalenia się autorki, jak to książka miała zostać zablokowana, ale cenzura amerykańska nie podołała zadaniu (lol), zaraz potem jest kolejne zdanie które mówi, jakoby każdy kto blisko współpracuje z Trumpem, zaczyna sądzić że jest on szalony. Książka raczej dla poprawy nastroju niż poważny reportaż.

Trump pod ostrzałem w księgarni internetowej Selkar.pl

Na własne ryzyko

To teraz trochę powagi panowie i panie. Na własne ryzyko, to książka należąca do kategorii Socjologii oraz Filozofii i mówi o bardzo ciekawym zagadnieniu, jakim jest asymetria w naszym życiu. Na okładce widzimy, kiedy jeden mały kamyczek stoi w równowadze z trzema innymi, większymi. Jaki to ma sens? A no ma, ale by to zrozumieć musicie przeczytać książkę. Dużo w niej filozofii oraz rozmyślania na temat tego co jest ważne w życiu człowieka, po jej lekturze na wiele elementów będziemy patrzeć inaczej, uważniej ustalając priorytety tego co jest ważne, a co nie.

Na własne ryzyko w księgarni internetowej Selkar.pl

Śniadanka z czterech stron świata

To teraz trochę kulinariów, ale nie spodziewajcie się kolejnej książki kucharskiej. Śniadanka z czterech stron świata to po części pozycja z przepisami, po części książka będąca reportażem. Autorka sprawdza, co ląduje na talerzu ludzi z różnych krajów i pisze o tym w wyżej wymienionej książce. Może być zarówno fajną inspiracją do jajecznicy lub kanapek z keczupem, jak i świetnym źródłem ciekawostek oraz informacji z egzotycznych krajów.

Śniadanka z czterech stron świata w księgarni internetowej Selkar.pl

Zawód położna

Wróćmy do poważnych tematów. Zawód Położna opowiada o bardzo trudnej pracy położnej (szok & niedowierzanie), osoby która jest odpowiedzialna za dbanie o przyszłe oraz debiutujące mamy. Książka jest autorstwem Pana Leah Hazard i niestety nie opiera się na tym, co się dzieje w polskiej służbie zdrowia jednak i tak wspomnienia zawarte w tej książce mogą zmrozić krew w żyłach. Dziesięć godzin bez jedzenia czy dwadzieścia godzin bez snu to codzienność położnych. Przepełnione szpitale, brak personelu, olbrzymie wymagania i stres jaki wnoszą każdego dnia do codziennej pracy położnej jej podopieczni – chore dzieci, przestraszeni rodzice, wymagające rodzina. Nie zazdroszczę.

Zawód położna w księgarni internetowej Selkar.pl

Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa

Gdyby morderstwo miałoby mieć swoją biografię, to Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa mogłoby być jednym z jej rozdziałów. Jest to angażująca książka która opowiada o największych oraz najciekawszych próbach morderstw w dziejach świata. Nie zawsze były udane, inne były udane aż za bardzo. Jesteście zainteresowani tymi mogącymi przerazić historiami? Musicie koniecznie zapoznać się z daną pozycją.

Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa w księgarni internetowej Selkar.pl