Przegląd premier literackich – 7.2.2020

Zanim rozpoczniemy nasze zestawienie, czas na tradycyjną prognozę pogody. Pierwszy tydzień lutego powoli zmierza ku końcowi. I dalej nie ma zimy. Gdzie ona się podziała? Tego nikt nie wie.

Jeżeli już prognozę pogody mamy za sobą, to czas przejść do najciekawszych premier ostatniego tygodnia. Na rynku wydawniczym powoli zaczyna się coś dziać i pojawiają się pierwsze interesujące książki. Tradycyjnie skupimy się nie tylko na bestsellerach, ale także i na bardziej niszowych tytułów które mogą przypaść do gustu także osobom niezwiązanym z tematem danej książki, po prostu ją wprowadzając w dane zagadnienie.

Ćpuny wojny. Tego nie zobaczysz w relacjach z frontu

Pierwsza książka o dosyć mocnej nazwie (ćpun jest raczej stosowane obraźliwie) nie będzie mówić o osobach uzależnionych od narkotyków i próbujących jakoś sobie ułożyć życie w trakcie wojny. Książka Ćpuny wojny. Tego nie zobaczysz w relacjach z frontu na temat weźmie warsztat samego reportera wojennego, jednego z tych zawodów dziennikarskich do których żywię olbrzymi szacunek, bo przecież Ci ludzie codziennie narażają swoje życie i próbują przetrwać w zmilitaryzowanych obszarach jednocześnie próbując przekazać nam obecną sytuację lub historie z linii frontu. Autorka Anna Wojtach będzie opowiadać w książce o tym, jak wygląda praca takiej osoby na co dzień, a także historie reporterów wojennych którzy wrócili do domu.

Ćpuny wojny. Tego nie zobaczysz w relacjach z frontu w księgarni internetowej Selkar.pl

Magazyn

Książka będąca thrillerem, dodatkowo bardzo aktualnym, bo jej akcja będzie dziać się w ramach tajnych i szemranych działań wielkich korporacji. Magazyn pozwoli nam zwiedzić fikcyjną korporację o nazwie Cloud, w której chciałby pracować każdy ambitny pracownik, gdyż praca tutaj wiąże się z wielkimi możliwościami i prestiżem. Sale rozrywkowe, otwarte przestrzenie biurowe w ogromnych magazynach, brzmi jak raj dla znudzonych pracowników biurowych prawda? Coś jednak jest nie tak, więc pewien człowiek przenika do szeregów firmy Cloud i tam pod przykrywką próbuje zrozumieć, co jest nie tak z szemraną firmą.

Magazyn w księgarni internetowej Selkar.pl

Jak zarobić duże pieniądze – 88 sposobów na bogactwo i sukces

Czy jest na sali ktoś, kto chce zarobić duże pieniądze? Teraz nigdy to nie było skuteczniejsze i … trudniejsze. Jak zarobić duże pieniądze to nie jest kolejny durny poradnik motywacyjny, tylko solidne, potężne opracowanie dotyczące rynku inwestycyjnego i nie tylko, pełne zagadnień (są tłumaczone), wykresów, analiz i przykładów. Jeżeli masz dosyć prostych i niedziałających rozwiązań i już wiesz, że na duże pieniądze trzeba po prostu zapracować, ale nie wiesz jak, to w tej książce możesz znaleźć potrzebną wiedzę albo jej zalążek, co pozwoli tobie dalej się rozwijać. Co ciekawe, autor sprzedaje książkę w dwóch egzemplarzach, dzięki czemu można spokojnie dać drugą z nich jako prezent dla bliskiej osoby.

Jak zarobić duże pieniądze – 88 sposobów na bogactwo i sukces w księgarni internetowej Selkar.pl

Doktryna Szoku

Książka autorstwa Naomi Klein weźmie na warsztat to, w jaki sposób amerykańskie wolnorynkowe firmy zyskują przewagę nad konkurencją oraz zwykłymi ludźmi. Przedstawione są w niej przykłady, w jaki sposób różnego rodzaju przedsiębiorstwa wykorzystują nagłe zdarzenia w taki sposób, by zyskać określone profity. Przykłady? W książce Doktryna Szoku odnajdziemy np. w jaki sposób wojna w Iraku została wykorzystana, by takie firmy jak Shell uzyskały monopol na tamtejsze złoża naftowe albo jak zmieniła się własność dziewiczych plaż po tsunami w Azji Południowo-Wschodniej. Te oraz inne przykładami tego, co Naomi Klein nazywa Doktryną Szoku.

Doktryna Szoku w księgarni internetowej Selkar.pl