„Przesuń paluszkiem” i zobacz co się stanie :)

„Przesuń paluszkiem” to nowa seria książeczek interaktywnych dla małych dzieci wydana przez wydawnictwo Wilga. Ta kartonowa książeczka z kilkoma grubymi stronami z pewnością przyniesie dużo zabawy. Wystarczy przesunąć paluszkiem w odpowiednim miejscu, aby zmienić obrazek. I tak dziecko może jednym ruchem zapalić światełka w oknach bloku, zasadzić kwiaty, stworzyć tęczę, zamknąć oczy sowie czy też ukołysać małą małpkę do snu. Ruchy są wykonywane nie tylko w pionie i poziomie, a także po skosie i wahadłowo. Dzięki temu książeczka nie nudzi się zbyt szybko. Każda strona ma niewiele tekstu i piękne ilustracje, dzięki temu możemy puścić wodze fantazji i tworzyć własne historie.

Czytanie książeczek z dzieckiem już od najmłodszych lat jest niezwykle ważne dla ich rozwoju. Dzięki temu w przyszłości Twoja córka lub syn będzie łatwiej się uczyć, chętniej czytać lektury w szkole i zdobędzie przydatną w życiu umiejętność myślenia logicznego, przyczynowo-skutkowego i koncentracji. Dodatkowo uczy się poprawnego używania języka i wzbogaca swoje słownictwo. To niezwykle cenne w życiu.

Seria „Przesuń paluszkiem” składa się z czterech książeczek: „Na nocnym niebie”, „W lesie wróżek”, „Gdy przychodzi wieczór” oraz „Gdy wstaje słońce”. Dostarczy wiele zabawy Tobie i Twojemu dziecku, a przy tym rozwinie jego wyobraźnię.  Sprawdzi się już nawet dla kilku lub kilkunastomiesięcznych dzieci.

Jak widać na załączonym filmiku zabawa z „Przesuń paluszkiem” jest przednia 🙂