Alex Kava

Recenzja książki: „W mroku lasu” Alex Kavy

„W mroku lasu” Alex Kavy to szósty tom z cyklu „Ryder Creed”. Polecam przeczytać ten tytuł, w kolejności sugerowanej przez wydawcę. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości, to nie przejmujcie się. Tak czy inaczej zrozumiecie bieg wydarzeń, ponieważ niektóre poprzednie wydarzenia zostały tutaj pokrótce opisane. Książki tej autorki pochłaniam z ogromną przyjemnością. Bardzo podoba mi się jej styl pisania. Często wystarczy jeden wieczór, żeby zaznajomić się z wybraną przygodą.

„W mroku lasu” to ciekawa historia trzymająca w napięciu. Niepokojący kryminał, w którym nie brakuje zwrotów wydarzeń. Pełna zbrodni, intryg oraz tajemnic, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Akcja jest dość płynna, mimo, iż fabuła rozgrywa się na przełomie tylko kilku dni. Pies poszukujący należący do Rydera Creeda odkopuje płytki grób. To nie powinno było się wydarzyć. Ktokolwiek to zrobił, chciał by ciało pozostało ukryte. Miało pozostać nieodnalezione.
Kiedy psy Creeda znajdują kolejne ludzkie szczątki, bohaterowie próbują odkryć, kto kryje się za morderstwami osób, których ciała odnaleziono w Lesie Stanowym Blackwater River na Florydzie. W miejscu niemal niedostępnym dla ludzi. Kim jest człowiek, który podrzuca do lasu swoje ofiary w oddalonej części Parku Narodowego. Kim są ofiary? Seryjny zabójca nie ma zamiaru przestać zabijać. Rozpoczyna się wyścig. Czy uda się na czas złapać seryjnego mordercę?

Książkę  czyta się bardzo szybko a bohaterowie…
Ryder -trener i przewodnik psów tropiących oraz Maggie – agentka FBI- profilerka. Każda z tych postaci wnosi do powieści inny koloryt. Creed często współpracuje z policją podczas poszukiwań, a jego znajomość z agentką Maggie O’Dell, wykracza poza relacje czysto służbowe. Ryder i Maggie z każdym tomem zbliżają się do siebie coraz bardziej. Chociaż trwa to bardzo wolno, to oboje budzą we mnie sympatię. Nie mogę doczekać się kolejnej części i tego jak rozwinie się relacja Maggie i Ryeder`a.
W śledztwo angażuje się też Brodi, kobieta uwolniona z rąk porywaczki. Siostra Creeda po traumatycznych przeżyciach powoli dochodzi do siebie. Co wniesie do sprawy?

Polecam zapoznać się z lekturą a ja osobiście czekam na kolejną część.

„W mroku lasu” oraz inne książki kryminalne znajdziecie w księgarni internetowej selkar.pl

Autorka recenzji: Urszula Mazur