Scenariusz do „Fantastycznych Zwierząt i jak je znaleźć” zostanie wydany również po polsku!

Dotarła dzisiaj do nas bardzo dobra nowina! Wydawnictwo Media Rodzina ogłosiło, że wyda polską edycję książkową oryginalnego scenariusza filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. To nowa, niepublikowana dotąd opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera, który jednocześnie jest głównym bohaterem filmu. Autorem scenariusza jest sama J. K. Rowling. Jest to jej pierwszy scenariusz filmowy, ale biorąc pod uwagę jak wspaniałą serię o Harrym Potterze stworzyła, nie obawiamy się, że jej najnowsze dzieło nie będzie dobrze. Wydawnictwo Media Rodzina również nie kryje entuzjazmu z powodu planowanego wydania scenariusza:

Czujemy się zaszczyceni, że powierzono nam wydanie w Polsce scenariusza Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Każda nowa publikacja ze świata czarodziejów autorstwa J.K. Rowling jest niecierpliwie wyczekiwana przez polskich fanów, a debiut Autorki w roli scenarzystki gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy pewni, że w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie filmem w Polsce i na świecie, scenariusz będzie doskonałym uzupełnieniem bestsellerowej serii.

Polskie wydanie scenariusza planowane jest dopiero na marzec 2017, ale pierwsze seanse filmowe ruszyły w kinach w całej Polsce już dziś (18 listopada 2016).

Kto planuje obejrzeć film, a potem przeczytać scenariusz? 🙂