Scenariusz do “Zbrodni Grindelwalda” już w lutym!

Książki ze świata Harrego Pottera od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Kiedy wydawało się, że historia najsławniejszego czarodzieja z błyskawicą na czole jest zakończona, powstała sztuka, której głównym bohaterem jest syn Harrego Albus, a niewiele później na ekrany kin trafił film “Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć”, do którego scenariusz napisała sama J. K. Rowling. Nie da się tego ukryć, świat czarodziejów wykreowany przez autorkę niezmiennie fascynuje miliony czytelników i widzów na całym świecie.

W listopadzie 2018 premierę miała druga część “Fantastycznych Zwierząt” o podtytule “Zbrodnie Grindelwalda”.  Jak się można było spodziewać, wzorem pierwszego filmu, i do tej części wydany zostanie scenariusz. Wydawnictwo Media Rodzina zapowiedziało jego premierę na I kwartał 2019, a niedawno na swoim profilu na Facebooku doprecyzowali, że książka ukaże się w lutym. Tradycyjnie scenariusz zostanie pięknie wydany – w twardej oprawie i klimatycznej okładce zaprojektowanej przez duet MinaLima, który był obecny podczas produkcji wszystkich filmów z serii. Zdecydowanie obydwa tomy będą się świetnie prezentować na półce.

Głównym bohaterem całej serii (a będzie aż 5 części!) “Fantastycznych Zwierząt” jest Newt Scamander, z którego podręcznika Harry Potter będzie korzystał 70 lat później podczas nauki w Hogwarcie. Pierwsza część zakończyła się zdemaskowaniem Gellerta Grindelwalda – czarnoksiężnika, który za cel postawił sobie wywyższenie czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Newt podejmuje się więc trudnego i niebezpiecznego zadania schwytania Grindelwalda oraz udaremnienie jego zamiarów. W “Fantastycznych Zwierzętach” nie zabraknie także dobrze już znanych czytelnikom twarzy takich jak Albus Dumbledore (dyrektor Hogwartu za czasów Harrego). To właśnie on poprosi Newta o pomoc w pokonaniu wroga. W pierwszej części akcja toczy się w Nowym Jorku, w drugiej poza znanymi już miejscami tego miasta, przeniesiemy się również do Paryża i Londynu.