Sportowa Zima

Okres zimowy to nie tylko śnieg, mróz, bardzo krótkie dni, święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Ostatni miesiąc 2016 roku zapowiada się przyjemnie pod względem sportowej oferty wydawniczej. Przed Wami nasze propozycje książek, które warto przeczytać w najbliższym miesiącu.

byc-liderem

Alex Ferguson, Michael Moritz, „Alex Ferguson. Być liderem”

Inspirująca książka jednego z najlepszych piłkarskich trenerów wszechczasów, w której poznasz warsztat szkockiego szkoleniowca oraz przekonasz się jakie umiejętności najbardziej ceni w drugim człowieku. Ta historia, choć jest o byłym piłkarzu i trenerze, adresowana jest do każdego, kto chce zostać lepszym liderem. Wszak Alex Ferguson w swojej bogatej karierze sięgnął po 49 trofeów. Lepszego autorytetu w tej dziedzinie nie znajdziemy.

„Być liderem jest o przywództwie, zarządzaniu i dążeniu do sukcesu. To fantastyczna książka, jedna z najlepszych pozycji tego rodzaju.”
Marcus Berkmann, „Daily Mail”

 

Guillem Balague, „Cristiano Ronaldo. Biografia”ronaldo

W jaki sposób napisać książkę o piłkarzu, o którym każdy kibic wie praktycznie wszystko? W którym kierunku musi pójść autor, aby biografia takiej postaci jak Cristiano Ronaldo interesowała czytelnika od pierwszej do ostatniej strony? Odpowiedź poznacie czytając pozycję Guillema Balague, który zrobił wiele, aby dogłębnie poznać życie kapitana reprezentacji Portugalii. Teraz Twoja kolej!

„Największą zaletą tej książki jest to, że autor zdaje sobie doskonale sprawę, iż wszystko, co mówi Cristiano oraz ludzie z jego otoczenia, jest częścią wielkiej kampanii promocyjnej, a nie prawdą. Wybiera więc inne źródła, dzięki czemu nawet sam piłkarz mógłby właśnie od Balagué dowiedzieć się, jaki jest naprawdę. Lepszej biografii CR7 nie było. I nie będzie.”
Leszek Orłowski, „Piłka Nożna” i NC+

 

 

chicago-bullsKent McDill, „Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić”

O legendarnej drużynie Chicago Bulls napisano już wiele. Przez wielu uznawana jest ona za najlepszy zespół w historii NBA, a członków tego teamu zalicza się do najbarwniejszych – i najlepszych – postaci światowej koszykówki. Do Byczej rodziny należał również Kent McDill, który przez 11 lat towarzyszył jej jako akredytowany dziennikarz. Teraz Amerykanin dzieli się z nami swoimi przeżyciami i pikantnymi historiami wprost z klubowej szatni.

„Wydawać by się mogło, że nic więcej nie da się napisać na temat czasów świetności drużyny z Wietrznego Miasta. Nic bardziej mylnego! Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić to książka pełna anegdot, ciekawostek i wszelkiego rodzaju smaczków, które mogą wprawić w osłupienie nawet najwierniejszych kibiców jednej z najbardziej rozpoznawalnych drużyn w historii NBA.”
Michał Górny, „MVP Magazyn”

 

 

dekalog-nawalkiMarcin Feddek, „Dekalog Nawałki. Reprezentacja Polski bez tajemnic”

Każdy kibic reprezentacji Polski marzy o tym, aby otrzymać szansę zbliżenia się do kadry narodowej. Móc oglądać każdy trening prowadzony przez selekcjonera Adama Nawałkę. Mieć na wyciągnięcie ręki każdego piłkarza, z którym nie tylko można zrobić sobie zdjęcie, ale również przeprowadzić szczerą rozmowę. Tę możliwość otrzymał Marcin Feddek, dziennikarz Polsatu Sport, który od początku kadencji trenera Nawałki otrzymał od niego olbrzymi kredyt zaufania i jako jedyny pracował przy reprezentacji na specjalnych zasadach. W tej książce autor po raz pierwszy odkrywa przed nami kulisy kadry, która dotarła do ćwierćfinału mistrzostw Europy we Francji.

„Rzeczowa książka rzetelnego dziennikarza o odpowiedzialnym i pracowitym trenerze. Nie szukajcie tu taniej sensacji ani publicystycznych fajerwerków. Zamiast tego Marcin Feddek wiernie i ciekawie opisał pracę najważniejszego szkoleniowca w Polsce.”
Zbigniew Boniek

Miłej lektury!

Marcin Łopienski