Top 5 zapowiedzi lutego 2016

  1. Katarzyna Berenika Miszczuk „Szeptucha”szeptucha

Przewidywana data premiery: 03-02-2016
Katarzyna Berenika Miszczuk jest autorką takich książek jak „Wilczyca” i „Wilk”, „Pustułka” czy też „Druga szansa”, a już na początku lutego ukaże się najnowsza jej powieść pt.„Szeptucha”. Akcja w „Szeptusze” toczy się w Polsce XXI wieku, którą nadal rządzą… Piastowie, ponieważ Mieszko I nie zdecydował się przyjąć chrztu. Główną bo

haterką jest Gosława Brzózka, która po ukończeniu studiów z medycyny musi odbyć obowiązkową praktykę u szeptuchy. Jeśli lubisz opowieści w słowiańskim klimacie, to książka dla Ciebie!

  1. Terry Pratchett i Stephen Baxter „Długa Utopia”dluga utopia

Przewidywana data premiery: 03-02-2016
„Długa Utopia” to czwarta już część serii science-fiction stworzonej przez Terrego Pratchetta i Stephena Baxtera. Jeśli czytałeś/aś już poprzednie książki autorstwa tego duetu, to chyba nie musimy Cię przekonywać do sięgnięcia po „Długą Utopię” 🙂

 

  1. Michael Dobbs „House of cards. Ostatnie rozdanie”house of cards

Przewidywana data premiery: 03-02-2016
„House of cards” to serial, który zdobył rzesze fanów na całym świecie. Jego twórców zainspirowała książka Michaela Dobbsa pod tym samym tytułem. Pokazuje ona polityczne intrygi i manipulacje, a także brutalne sposoby na pozyskanie władzy, które autor poznał z autopsji, gdyż sam przez wiele lat był politykiem. Książka Dobbsa początkowo wydana została przez wydawnictwo Książnica i wznowiona z powodu sukcesu serialu przez Znak Literanova.

  1. Steven Lee Meyer „Nowy car”nowy car

Przewidywana data premiery: 03-02-2016
Władimir Putin to postać kontrowersyjna – przez niektórych uważany za tego, który uratował Rosję i przywrócił jej potęgę, a przez innych za tyrana, który odsunął od władzy wszystkich niewygodnych sobie ludzi i przejął kontrolę nad mediami. Jak jest naprawdę?
Na rynku wydawniczym można już znaleźć kilka biografii Putina, „Nowy car” jest jednak najbardziej aktualny.

  1. Johanna Basford „Zaginiony ocean Koloruj, ozdabiaj znajdź ukryte skarby”zaginiony ocean

Przewidywana data premiery: 17-02-2016
Mania kolorowania opanowała całą Polskę. Na rynku dostępnych jest coraz więcej kolorowanek dla dorosłych. Największą popularność zdobyły chyba jednak kolorowanki autorstwa Johanny Basford, która zabrała nas już do „Tajemnego ogrodu” i „Zaczarowanego lasu”. Już w połowie lutego będziemy mogli zwiedzić „Zaginiony ocean” i odkryć jego zagadki.

Wszystkie książki dostępne w przedsprzedaży znajdziesz tutaj.

 

A Wy na jakie premiery czekacie w lutym 2016? Piszcie w komentarzach! 🙂