Walentynkowe inspiracje książkowe dla Niego

Dzisiaj ciąg dalszy walentynkowych inspiracji książkowych. Tym razem skupimy się na prezentach dla Niego. Święto zakochanych to świetna okazja, by sprawić drugiej połówce lub przyjacielowi książkę. Nawet jeżeli On nie jest wielbicielem literatury, to pewnie lubi sport, majsterkowanie, a może jest posiadaczem brody. Dla każdego znajdzie się odpowiednia książka 🙂 Pokaż wybrankowi swojego serca, że go znasz. Daj mu bodziec do rozwijania Jego pasji. Odpowiednio dobrana książka może okazać się spoiwem waszych uczuć, doskonałym prezentem, który wznieci ogień miłości. Jaką lekturę wybrać, zależy wyłącznie od osobowości i upodobań mężczyzny. Jaki jest – Ty to wiesz najlepiej. Przejdźmy do tytułów, które trafią do męskiej części czytelników.

Pierwsza z książek, o której chciałabym wspomnieć to premiera z tego roku, idąca w parze z nominowanym do Oscara filmem Joe Wrighta. Mam na myśl „Czas mroku” Anthonego Mccarten’a, który zresztą jest też scenarzystą wspomnianego filmu. „Czas mroku” ukazuje się na świecie równolegle z premierą filmu, a na okładkach zamieszczono promocyjne zdjęcia Oldmana.Ta książka to świetny prezent dla pasjonatów historii, zainteresowanych polityką, czy mężczyzn lubujących się w biografiach. Odnajdziemy w niej portret Winstona Churchilla, jakiego nie znamy. Człowieka, którego talent polityczny zmienił losy świata. „Czas mroku” opowiada o początkach Churchila na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, które jak wiemy przypadły na trudne czasy w kartach historii świata. Trzy słynne przemówienia wojenne, które wygłosił poruszyły serca Brytyjczyków. Książka pokazuje Churchilla nie tylko jako nieugiętego przywódcę, ale również człowieka nękanego wątpliwościami i obawami, popełniającego błędy, starającego się sprostać trudnej sytuacji. Anthony McCarten tworzy portret Churchilla na nowo. Odmalowuje wielkiego przywódcę, którym w tamte burzliwe i mroczne dni targały wątpliwości. Brytyjski premier nie jest tu ikoną. Jest człowiekiem ze wszystkimi ułomnościami i słabościami. Bardzo ciekawa książka, która na pewno spodoba się nie tylko mężczyznom.

Kolejna z moich propozycji to gratka dla fanów sportu i piłki nożnej. „Nienasycony” Pawła Wilkowicza to autoryzowana biografia jednego z największych fenomenów współczesnego futbolu- Roberta Lewandowskiego- napastnika, który potrafi w jednym meczu strzelić cztery bramki Realowi Madryt. Książka, o obsesji strzelania goli, sukcesie i jego cenie.  Autor książki zagląda za kulisy profesjonalnego futbolu, pokazując jak gigantycznym wysiłkiem okupiony jest ten sport. Książka opowiada o początkach Lewandowskiego, jego drodze na szczyt i codziennych zmaganiach. Dziś Robert Lewandowski jest wymieniany jednym tchem wśród najlepszych napastników świata, tuż obok Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. Ta książka z pewnością ucieszy niejednego mężczyznę.

Jeśli Twój mężczyzna ma brodę i lubi o nią dbać, mam coś, co na pewno mu się spodoba. „Męska sprawa” to przepięknie wydana książka, poświęcona w całości tematowi męskiego zarostu. Bartek Jędrzejak ujawnia tajniki pracy barbera i odczarowuje mity o brodzie. W ostatnich latach wróciła ona do łask. Jak grzyby po deszczu powstają salony, zajmujące się pielęgnacją męskiego zarostu. Broda może jednak wyglądać doskonale i być zadbana nie tylko dzięki kosztownym zabiegom u barbera. W „Męskiej sprawie” Jędrzejak zebrał w jednym miejscu porady jak profesjonalnie dbać o zarost. Można by rzec, że ta książka jest swoistym kompendium wiedzy o brodzie, która w ostatnich latach przeżywa swoje odrodzenie. Polecam dla wszystkich brodaczy lub tych , którzy chcą zapuścić zarost.

Książką, która niewątpliwie zachwyci niejednego czytelnika jest „Labirynt duchów” Carloz’a Ruiz’a Zafona, przez wielu okrzyknięta jednym z najważniejszych dzieł literackich pierwszej połowy XXI wieku. Jest to propozycja, którą doceni zarówno wielbiciel prozy pisarza, jak i czytelnik, który po raz pierwszy zetknął się z tym autorem. ” Labirynt Duchów” jest nie tylko pięknym zwieńczeniem cyklu Cmentarz Zapomnianych Książek, to także zupełnie spójna samodzielna historia, również dla tych, którzy nie czytali pozostałych wydań serii. Faktem jest, że tej powieści nie można zaszufladkować, jest ona zupełnie uniwersalna. Nosi znamiona mrocznego, tajemniczego kryminału, z drugiej strony jest to poruszająca powieść obyczajowa. Książka może okazać się doskonałym początkiem podróży po niezwykłym świecie Carlosa Ruiza Zafóna, który doskonale ubrał w słowa to, co czytelnicy czują każdego dnia – że książki mają w sobie magię, której próżno szukać gdzie indziej.

Potrzebujesz jeszcze więcej inspiracji? Zajrzyj do propozycji walentynkowych prezentów, które dla Ciebie przygotowałam i znajdź idealną książkę dla osoby bliskiej Twojemu sercu. Zajrzyj do naszych walentynkowych propozycji, znajdziesz je –> TUTAJ